با رد دو پیشنهاد در مجلس؛

طرح استخدام معلمان پیش دبستانی و حق التدریسی ها امروز هم به جایی نرسید

شناسهٔ خبر: 1672192 -
نمایندگان مجلس شورای اسلامی امروز دو پیشنهاد برای اصلاح طرح استخدام معلمان حق التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی را مورد بررسی قرار دادند که هیچ یک به تصویب نرسید و بررسی جزئیات این طرح جنجالی به جلسه آینده صحن علنی مجلس موکول شد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر، در جلسه روز دوشنبه طرح فوریتی اصلاح ماده 17 قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در دستور کار صحن علنی مجلس شورای اسلامی قرار گرفت.

کلیات این طرح هفته گذشته به تصویب رسیده بود.

در صورت تصویب نهایی این طرح ظرف 2 سال کلیه مربیان پیش دبستانی و نیروهای خرید خدمت آموزشی که با وزارت آموزش و پرورش همکاری داشته اند در اولویت استخدام قرار می گیرند.

در ابتدای جلسه ایرج ندیمی نماینده مردم لاهیجان در مجلس شورای اسلامی پیشنهاد بازگشت این طرح به طرح اولیه نمایندگان در مجلس هشتم را مطرح کرد.

نمایندگان مجلس هشتم دو فوریت این طرح را به تصویب رسانده بودند.

بر اساس طرح اولیه وزارت آموزش و پرورش موظف می شود تنها همکاری خود را با معلمان خرید خدمت آموزشی و مربیان پیش دبستانی ادامه دهد و در صورت صدور مجوز استخدام آنها را در اولویت استخدام قرار دهد.

در خصوص نیروهای حق التدریس آموزشکده های فنی و حرفه ای نیز چنین حکمی در این طرح وجود دارد.

وکلای ملت در ادامه جلسه با بازگشت این طرح به طرح اولیه نمایندگان مجلس هشتم مخالفت کردند.

پس ازآن پیشنهاد جبار کوچکی نژاد نماینده مردم رشت در صحن علنی مجلس مورد بررسی قرار گرفت. بر اساس این پیشنهاد حتی 10 هزار نفر از افرادی که نتوانند حد نصاب مورد نظر وزارت آموزش و پرورش در آزمون را نیز کسب کنند بر اساس شرایطی در اولویت استخدام آموزش و پرورش قرار می گیرند.

همچنین 3 هزار نفر از مربیان حق التدریسی آموزشکده های فنی و حرفه ای و کلیه مربیان پیش دبستانی و مراقبان بهداشت نیز در اولویت استخدام آموزش و پرورش قرار می گیرند.

نمایندگان با این پیشنهاد هم مخالفت کردند و ادامه بحث در خصوص این طرح جنجالی به جلسه آینده مجلس موکول شد.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
4 + 4 =