با رادیو و تلویزیون/

آغاز تصویربرداری سریال"یلدا"/"دیدار با کشاورز" در شبکه مستند

شناسهٔ خبر: 1696068 -
اقدام شبکه دو برای شراکت خاطره روز اول مدرسه،آغاز تصویربرداری سریال"یلدا"، آغاز پنجمین اپیزود "داوران"، مسابقه زوج‌های جوان در الکوثر، پخش "مسابقه دوراهی" از رادیو ایران، "دیدار با محمدعلی کشاورز" در شبکه مستند و بازدید حبیب الله کاسه ساز از توانایی‌های رسانه مهر از تازه‌ترین اخبار رادیو و تلویزیون است.

به گزارش خبرگزاری مهر، علاقمندان می‌توانند با ارسال عکس و فیلم از اولین روز مدرسه رفتن به برنامه "تو در دو" شبکه دو سیما، خاطرات شیرینشان را با دیگران قسمت کنند. 

این برنامه کاری از گروه تأمین برنامه شبکه دو سیما است که عکس‌ها، فیلم‌ها و خاطرات تصویری جذاب و قابل پخش بینندگان شبکه دو را از طریق پست الکترونیکی دریافت و پخش می‌کند. "تو در تو" این بار قصد دارد عکس‌ها و فیلم‌های اولین روز مدرسه مخاطبان را که روایت گر لحظات شاد و بیاد ماندنی زندگی آنها در گذشته و یا حال است، به تصویر بکشد. اولین صف، اولین کلاس، اولین معلم، اولین کتاب و اولین همکلاسی، موضوعات فراخوان برنامه "تو در دو" به مناسبت جشن آغاز سال تحصیلی جدید است.

علاقمندان می‌توانند تصاویر و فیلم‌های دیدنی قدیم یا جدیدشان را برای استفاده در این برنامه به نشانی tamin2@irib.ir    ارسال کنند. 

امینی با سیما فیلم "عکس یادگاری" می‌اندازد

تصویربرداری پنجمین اپیزود از مجموعه "داوران" با عنوان "عکس یادگاری" به کارگردانی احمد امینی، محصول سیمافیلم آغاز شد. سعید شاهسواری تهیه‌کننده این سریال گفت: محور اصلی این اپیزود پرونده جعل سند است و طی آن شاهد خواهیم بود که یک ملک به چند نفر فروخته می‌شود و همین امر مشکلاتی را برای خریداران ایجاد می‌کند.

وی افزود: تصویربرداری به تازگی آغاز شده است و تا دو هفته دیگر در تهران ادامه خواهد داشت. الهام کردا، مسعود سخایی ، سپیده خدابنده لو ، معصومه سروش و پرچهر موسوی در این اپیزود حضور دارند. همچنین مسعود رایگان ، پریوش نظریه و ایوب آقاخانی بازیگران اصلی این داستان هستند.

متن‌های این مجموعه را سعید شاهسواری، جمیله دارالشفایی و اصغر عبداللهی نگاشته‌اند. "آخرین دیدار"، "جایی همین نزدیکی"، "پانسمان روح"، "دورترها" و ... از جمله اپیزودهای این مجموعه‌اند که تصویربرداری شده‌اند و طبق برنامه ریزی سه اپیزود دیگر از این مجموعه باقی مانده است.

"داوران" در 16 قسمت 45 دقیقه‌ای برای مرکز سیمافیلم تولید می‌شود و بنا به بازخورد مردمی و ایجاد فضای مناسب حقوقی و قضایی در بازخوانی پرونده‌ها احتمال افزایش داستان ها وجود دارد و تصویربرداری این مجموعه تا پایان پاییز ادامه خواهد داشت. سعید شاهسواری "داوران" را در گروه علمی ـ فرهنگی مرکز سیمافیلم تهیه می‌کند.

آغاز تصویربرداری "یلدا"

مجموعه تلویزیونی الف "یلدا" به کارگردانی حسن میرباقری، محصول مرکزسیمافیلم در شهر بسطام کلید خورد. بهروز خوش رزم تهیه کننده این پروژه گفت : کار با سکانس‌های خانه عاطفه ( الهام پاوه نژاد)؛ مادر یلدا کلید زده شد و در این صحنه‌ها پاوه نژاد، حمیدرضا آذرنگ و سحر افتاده حضور دارند.

وی افزود: منزل حاج ممدلی، قهوه خانه ، منزل عاطفه ،  بیمارستان ، خیابان ها و جاده کوهستانی لوکیشن‌های اصلی این مجموعه در بسطام است. همچنین در تهران نیز منزل علی ، منزل آفاق ، مزون لباس ، فرودگاه امام و ایستگاه راه آهن لوکیشن‌های اصلی این اثر را تشکیل می‌دهند.

در خلاصه داستان " یلدا " آمده است: حاج محمد علی زاهدی مشهور به مندلی که سالهاست سنت تعزیه خانی را در شهرستان بسطام حفظ کرده است با نزدیک شدن زمان مرگش احساس می‌کند که خطا یا گناهی در گذشته باعث تنهایی و آشفتگی امروز او و دور افتادن فرزندانش از اصالت‌ها است وی به جستجو در گذشته‌اش می‌پردازد تا این که ...

محمدرضا شریفی نیا ، کاظم هژیر آزاد ، چنگیز جلیلوند ، اسماعیل خلج ، فریبا کوثری ، ماهچره خلیلی ، الهام پاوه نژاد، حمیدرضا آذرنگ ، سید مهرداد ضیائی، حامد میرباقری ، بیژن افشار ، حمید عطائی ، اکبر سلطانعلی ، و سحر افتاده در نقش یلدا ترکیب بازیگران اصلی این فیلم را تشکیل می‌دهند.
 

راما قویدل: پیشرفتم را مدیون تلویزیون هستم

فیلم سینمایی "راه نجات" محصول سال 1390 شبکه جهانی سحر، علاوه بر حضور در بخش مسابقه دوازدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت، به بخش "عماد مغنیه" نیز راه یافت.

"راه نجات" به کارگردانی راما قویدل و تهیه کنندگی سعید سعدی، جزو 12 اثر شرکت کننده در بخش "عماد مغنیه" است که با پنج فیلم از ایران و شش فیلم از کشورهای لبنان، کانادا، فلسطین و هلند به رقابت خواهد پرداخت و در بخش مسابقه جشنواره مقاومت، دیگر اثر سینمایی شبکه سحر یعنی "پاریس تا پاریس" را نیز در کنار خود دارد.

راما قویدل "راه نجات" را در جنوب کشور لبنان مقابل دوربین برده است. این فیلم داستان "مها" پرستار مهربان و دلسوز پرورشگاه "بهشت" در غزه را روایت می کند. وی در اثر حادثه ای حافظه اش را از دست داده و دیگر بچه های پرورشگاه را نمی شناسد ...

 
کارگردان "راه نجات" دسته بندی این فیلم را در یک ژانر مشخص، سخت ذکر کرد و گفت: برخی این فیلم را در ژانر کودک و برخی نیز آن را در ژانر جنگ طبقه بندی می کنند اما به نظر من این فیلم ترکیبی از چند ژانر است و در واقع فیلمی درباره بچه ها است که در بستر جنگ غزه اتفاق می افتد و رویکرد عاطفی نسبت به موقعیت بچه های بی گناه گرفتار شده در این جنگ دارد.
 
 
وی تولید این فیلم که اولین تجربه او در حوزه سینما است را بسیار سخت و پیچیده توصیف کرد و افزود: کار در کشوری دیگر و با بازیگران خارجی بسیار سخت است. ضمن اینکه این فیلم به زبان عربی و با گویش فلسطینی ساخته شد که یافتن بازیگران مسلط به این گویش خود مشکل بزرگی بود و تعداد محدودی از افراد واجد شرایط در این زمینه در لبنان وجود داشتند. از این رو اکثر بازیگران فیلم به جز نادین سلامه و بازیگران کودک، سوری و لبنانی هستند.
 
قویدل از حضور این فیلم در جشنواره مقاومت ابراز خوشحالی کرد و اظهار کرد: "راه نجات" در اولین حضور جشنواره ای خود موفق به دریافت جایزه "محمد الدوره"، جایزه بنیاد بین المللی غدیر، جایزه انجمن سینمای جوانان اصفهان و جایزه انجمن توان خواهان ذهنی و جسمی فردای اصفهان از بیست و پنجمین جشنواره فیلم های کودکان و نوجوانان اصفهان شد و امیدوارم در دومین حضور خود نیز بتواند در رقابت با سایر آثار موفق عمل کرده و بدرخشد.
 
کارگردان "راه نجات" ضمن ابراز علاقه نسبت به ساخت آثار سینمایی، حرکت رو به رشد خود در عرصه کارگردانی را مرهون تلویزیون دانسته و تصریح کرد: علیرغم علاقه شدید به سینما و آماده سازی زمینه ساخت دومین فیلم سینمایی ام، همواره پیشرفت خود را مدیون تلویزیون می دانم زیرا زمینه و امکان تجربه و رشد در آن برایم فراهم شد و مثل همیشه علاقمندم در ساخت آثار تلویزیونی فعالیت داشته باشم.
 
محکومیت ساخت فیلم موهن توسط اتحادیه رادیوهای قرآنی و اسلامی

دبیرخانه اتحادیه رادیوهای قرآنی و اسلامی مستقر در رادیو قرآن و نیز دست اندرکاران و برنامه سازان رادیو قرآن طی بیانیه ای ساخت فیلم اهانت آمیز به ساحت قدسی پیامبر (ص) را محکوم کردند.

در این بیانیه آمده است: یکبار دیگر دشمنی و اسلام ستیزی آمریکا و اسرائیل در قالب اثری ضد بشری و منافی با بدیهی ترین اصول انسانی و اخلاقی جلوه گر شد. این بار فیلمی به تهیه کنندگی یک اسرائیلی صهیونیست در آمریکا تولید و پخش شد که در آن به ساحت مقدس پیامبر اعظم(ص) توهین می شود. پیامبری که پیام اصلی دین خود را محبت و دوستی و خوشبختی بشریت می داند و قرآن معجزه این پیامبر، هدایت و درستکاری را از سوی خداوند برای انسانها به ارمغان می آورد. 

این اقدام نفرت انگیز آمریکایی به هیچ وجه از سوی مسلمانان و پیروان آن حضرت قابل بخشش نیست و اعتراض شدید مسلمانان سراسر جهان به این جسارت در روزهای گذشته بیانگر این واقعیت است. از این رو اتحادیه رادیوهای قرآنی و اسلامی مستقر در رادیو قرآن و نیز دست اندرکاران و برنامه سازان رادیو قرآن ، ضمن محکومیت ساخت این فیلم موهن ضد اسلامی، به بانیان این حرکت نابخشودنی هشدار می دهد که تبعات این اقدام ضد اسلامی و توهین آمیز گریبانگیر آنان خواهد شد.

همچنین شایسته است کلیه اعضای عضو اتحادیه رادیوهای قرآنی و اسلامی با محکومیت این حرکت مشمئز کننده، به انعکاس احساسات جریحه دار شده یک و نیم میلیارد مسلمانان دنیا بپردازند.

شورجه: شبکه‌های اسلامی با اتکا به تولیدات خود، از فرهنگ اسلامی حراست کنند

عضو هیئت داوران چهارمین جشنواره بین‌المللی اتحاد با بیان اینکه هر چقدر شبکه های اسلامی بتوانند به تولیدات خود متکی باشند به همان میزان قادر خواهند بود از فرهنگ و اعتقادات خود حراست کنند، اظهار کرد: همچنین کشورهای اسلامی این گونه کمتر مورد هجمه فرهنگ غربی قرار خواهند گرفت.

جمال شورجه با بیان اینکه فیلم‌های قابل توجهی به این دوره از جشنواره اتحاد رسیده است گفت: این امر نشان دهنده آن است که اهتمام ویژه‌ای هم از سوی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در ساخت تله فیلم‌های خوب وجود دارد و هم سایر شبکه های اسلامی به دنبال ارتقای کمی و کیفی آثار تلویزیونی خود هستند. 

وی افزود: البته آثار راه یافته به بخش نهایی محدود بودند که از میان آنها می‌توان به آثاری از  کشورهای ترکیه، ایران، عراق، لبنان ، فلسطین و افغانستان اشاره کرد.

عضو هیئت داوران چهارمین جشنواره بین‌المللی اتحاد با اشاره به این که تعداد قابل توجهی از فیلم های راه یافته به مسابقه، ایرانی بودند اظهار کرد: البته واضح است که ایران صنعت فیلم‌سازی پیشرفته‌ای دارد و صاحب تولیدات بسیار مهمی است، اما شبکه های اسلامی آنچنان که باید در حوزه تولید آثار تلویزیونی و سینمایی فعال نیستند هرچند تلاش می‌کنند تولیدات خود را در زمینه‌های مختلف و در ساختار‌های متفاوت نمایشی، برنامه‌های گفت‌و گو محور، انیمیشن و ... ارتقا دهند.

این فیلم‌ساز باسابقه ایرانی، افزود: برگزاری جشنواره‌هایی از این دست، کمک می‌کند تا شبکه های اسلامی به حدی از کیفیت در تولید برسند که بتوانند آثار خود را در جشنواره های معتبر جهانی شرکت دهند.

جشنواره اتحاد را اتحادیه رادیو و تلویزیون های اسلامی که مقر اصلی آن در تهران است برگزار می‌کند و چهارمین دوره آن امسال از تاریخ دوم تا چهارم مهرماه در مرکز همایش‌های بین المللی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران همزمان با  "مجمع عمومی مدیران شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی عضو اتحادیه" و نیز چهارمین "بازار فیلم اسلامی" برگزار می‌شود. 

 
مسابقه زوج‌های جوان در الکوثر
 
شبکه الکوثر مسابقه ویژه همسران را در مرحله تولید دارد. این برنامه که در قالب مسابقه در حال تهیه است از دو آیتم سوالات اطلاعات عمومی و شناخت همسران از یکدیگر برگزار می‌شود.
 
عبد الصاحب امیری تهیه کننده این برنامه در این خصوص توضیح داد: شرکت کنندگان در قالب 3 زوج در مسابقه حضور یافته و به سوالات پاسخ می دهند. در مرحله اول شرکت کنندگان با پاسخ دادن به سوالات اطلاعات عمومی سعی در کسب امتیاز می‌کنند و در مرحله دوم نیز که شناخت متقابل از یکدیگر نام دارد از شرکت کننده سوالاتی در مورد یکدیگر پرسیده شده تا سطح شناخت خود نسبت به همدیگر را بسنجند.
 
این برنامه که توسط گروه اجتماعی الکوثر در 52 قسمت 45 دقیقه ای تهیه شده است بزودی از این شبکه پخش می شود و هدف از ساخت آن تحکیم خانواده و انسجام روابط بین زوجهای جوان عنوان شده است.
 
شبکه جهانی الکوثر مسابقه های مختلفی را برای خانواده ها تهیه و پخش کرده که از جمله آن می توان به " الهدف ، التحدی، نحو القمة ، الرابح " اشاره کرد.
 
"دس دستی" از اول مهر روی آنتن شبکه دو

"دس دستی" نام مجموعه تلویزیونی است که سبک جدیدی از کار عروسکی را ارائه می‌دهد و از اول مهرماه روی آنتن شبکه دو سیما می‌رود.

در مجموعه "دس دستی" به جای عروسکها، دستها نقش بازی می‌کنند و هر دستی هویت ویژه‌ای دارد. پدر، مادر، فرزند و دیگر نقش‌ها در خانواده هر کدام به عهده یک دست با طراحی خاص و منحصر به فرد است.

در این مجموعه عروسکی تلاش می شود همه مهارتهای زندگی برای خردسالان در قالب نقش های اعضا یک خانواده آموزش داده شود. تهیه کنندگی این مجموعه به عهده نگار استخر است که شش ماه تهیه آن طول کشیده و از اول مهرماه هر روز به مدت ده دقیقه در ویژه برنامه گل گندم که صبح ها از شبکه دو پخش می شود روی آنتن می‌رود.

زندگی مجردی در "خانه ما" رادیو تهران
برنامه "خانه ما" با محوریت خانواده از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 10:30 از شبکه رادیویی تهران پخش می‌شود. پروانه طهماسبی تهیه کننده و سردبیر این هفته برنامه "خانه ما" افزود: برنامه خانه ما کاری از گروه نیمروزی رادیو تهران است که به صورت زنده از شنبه تا چهارشنبه با حضور بازیگران، کارشناسان و مشاورین مجرب ساعت 9 تا 10:30 از شبکه رادیویی تهران موج اف.ام ردیف 94 بر روی آنتن خواهد رفت. این برنامه با بخش های متنوع و مباحث روان شناسی و مشاوره در قالب های نمایشی تدارک دیده شده است.
 
تهیه کننده برنامه با اشاره به موضوعات این هفته برنامه خانه ما گفت: امروز موضوع زندگی مجردی، مسائل و مشکلات و همچنین محسنات آن با نویسندگی فاطمه خسروپور و کارشناسی سیامک ولی زاده روی آنتن خواهد رفت. از دوشنبه 27 تا 29 شهریور موضوع خشونت نسبت به سالمندان، ازدواج برای مهاجرت به خارج از کشور و آماده سازی دانش آموزان جهت بازگشایی مدارس پیش بینی شده است.
 
سیامک ولی زاده کارشناس و توکتم نوبخت، معصومه سلیمی نسب و مکرمه شوشتری از نویسندگان همراه شنوندگان رادیو تهران خواهند بود.
 
پخش "مسابقه دوراهی" از رادیو ایران
 
به مناسبت ماه مهر "مسابقه دوراهی" از رادیو ایران پخش می‌شود. بهزاد محمودزاده سردبیر این برنامه توضیح داد: سری جدید مسابقه "دوراهی" با اجرای علی رضا جاوید نیا و ژاله صادقیان از مهرماه پخش می شود. این مسابقه در گذشته و درایام عید از همین شبکه رادیویی پخش شده بود که شرکت کنندگان ضمن حضور در مسابقه  از اجرای خوب این دوهنرمند نیز بهره برده بودند.
 
"برسردوراهی" با موضوعات اطلاعات عمومی ، سینما و فیلم ، هوش و خلاقیت پنج شنبه های هر هفته از ساعت 19 به مدت یک ساعت طراحی شده است.
 
افشای "اسرار کشتی گنجینه تانگ" در شبکه مستند

مستند جذاب و جدید "اسرار کشتی گنجینه تانگ" یکشنبه 26 شهریور روی آنتن شبکه مستند سیما خواهد رفت. این مستند در پی کشف یک راز قدیمی است و نگاهی متفاوت به معمای کشتی‌های شکسته و تاریخچه دریانوردی و افسانه‌هایی که از دریانوردان و دزدان دریایی به جا مانده  و همچنین راز گنج های مخفی  خواهد داشت و این موضوعات را با حضور کارشناسان و تاریخ شناسان و مدارک و مستنداتی که برای اولین بار بازنگری می شوند ، بررسی می‌کند.

این مستند امروز ساعت 20:30 و به مدت 50 دقیقه از شبکه مستند سیما پخش می‌شود.

"دیدار با محمدعلی کشاورز" در شبکه مستند

مستند پرتره "دیدار با محمدعلی کشاورز" ساخته محمود یارمحمدلو یکشنبه این هفته ، 26 شهریور ماه ، مهمان برنامه "فانوس" می شود. این مستند پرتره سعی دارد با نگاهی متفاوت زندگی و آثار محمدعلی کشاورز یکی از بزرگان تاریخ سینما و تئاتر ایران را بررسی کند و مخاطبان را با خصوصیات خاص این هنرمند آشنا سازد.

مجموعه "فانوس" با هدف معرفی و پخش جدیدترین تولیدات داخلی حوزه مستندسازی و همچنین آثاری که کمتر به نمایش درآمده‌اند، هر روز ساعت 23 روی آنتن شبکه مستند می‌رود.

پخش "من نباید زنده باشم" از شبکه مستند

علاقمندان به حوادث طبیعی و مستندهای ماجراجویانه می‌توانند از این هفته بیننده مجموعه مستند "من نباید زنده باشم" از شبکه مستند سیما باشند. این مستند درباره افرادی است که از شرایط دشوار و خطرناک جان سالم به در برده و از حوادث طبیعی به طرز معجزه آسایی نجات یافته‌اند.

این مجموعه به سراغ افرادی که دچار حادثه‌های مرگ آوری نظیر تصادف‌های شدید، غرق شدن، برق گرفتگی و.. شده‌اند، می‌رود، با یادآوری حادثه و بازسازی آن از سوی بازیگران، به بازگویی احساس و حالاتی که در دنیای میان مرگ و زندگی بر این افراد گذشته است، می‌پردازد.

قسمت‌های مجموعه "من نباید زنده باشم" عبارتند از فراز از آمازون، گمشده در برف، قلمرو گوشت خواران، بهمن‌های آلاسکایی، بازماندگان غار یخی، تنگه کابوس، گمشده در دریا، گروگان گرفته شده در مزارع مرگ، یخ زده در ارتفاع ۶۰۰۰ متری، خون در آب، زندانی زیر یخ وغواصی در دل خطر.

"من نباید زنده باشم" هر روز ساعت 16 از شبکه مستند سیما پخش می‌شود.

کوروش نریمانی میهمان رادیو نمایش

کوروش نریمانی میهمان برنامه "با درام نویسان معاصر ایران" می‌شود. جواد پیشگر کارگردان این برنامه گفت: این قسمت از برنامه به گفتگو با کوروش نریمانی پیرامون معرفی آثار و فعالیت‌های ارزنده ایشان طی سالها حضور در صحنه های تئاتر می‌پردازد. همچنین نمایشنامه "شب‌های آوینیون" وی به صورت نمایش رادیویی با هنرمندی علی میلانی ، محمد آقا محمدی، سلمان خطی، داریوش موفق، بیوک میرزایی ، عباس توفیقی و مینو جبارزاده از این برنامه پخش خواهد شد.

این مجموعه به تهیه کنندگی شهریار کرمی، سردبیری جهانشاه آل محمود، صدابرداری علی حاجی نوروزی و افکتوری نرگس موسی پور ساعت 22:30 از رادیو نمایش  پخش می‌شود.

- مهندس لطف اله سیاهکلی ، معاون رسانه مجازی صدا و سیما در دیدار با اعضای دبیرخانه ، گفت: این جشنواره سعی دارد، نقش موثری در معرفی فرهنگ و تمدن اسلامی ، ایرانی  برعهده داشته باشد زیرا انتخاب موضوعات هشتگانه آن در تطابق با فرهنگ ایران اسلامی، این فرصت را به اقوام  و اقشار مختلف کشور اعطا می‌کند تا خرده فرهنگ‌ها و پاره فرهنگ‌های منطقه‌ای ایشان هم مجالی برای اعلام ارزش‌ها ، باورها و حتی موضوعات حاشیه‌ای همچون رسوم برگزاری جشن ها و گردهمایی های محلی نیز پیدا کنند.
وی افزود:  در این جشنواره باید این امکان برای مردم فراهم شود که بتوانند حتی با ابزارهایی ساده مانند گوشی تلفن همراه و دوربین‌های خانگی خود هم در جشنواره شرکت کنند. وی اهمیت برگزاری این جشنواره را حضور مردمی آن برشمرد و آینده نگری در تامین محتوا و تربیت متخصصین تولید در فضای مجازی را غایت آن دانست.
 
بازدید حبیب الله کاسه ساز از توانایی‌های رسانه مهر
 
حبیب الله کاسه ساز با حضور در معاونت رسانه مجازی ، با دست آورد فن آوری بومی رسانه مهر (ip-media) از نزدیک آشنا شد و آن را فرصتی مناسب برای تمام محصولات رسانه‌ای معرفی کرد.
 
وی در توصیف رسانه مهر، آن را مرکز  آموزشی – توسعه ، تبیین و نوآوری ارزیابی کرده و گسترش رسانه مهر را برای بهبود و تامین خواسته های مخاطبین موثر دانست. در این دیدار محسن فردرو به عنوان قائم مقام معاونت و دبیر جشنواره فیلم کوتاه و پویانمایی فضای مجازی ، ضمن تشریح پتانسیل های قابل گسترش رسانه مهر ، حضور سینما گران ، فیلم سازان و اهالی سینما را برای شرکت در جشنواره خواستار شد که توافقاتی ، در این زمینه به انجام رسید.
 
 
حبیب الله کاسه ساز تهیه کننده نام آشنای سینما ، بعد از پشت سر نهادن دوره طولانی مدیریت در سمت های مختلف فرهنگی و سینمایی ، حالا در جامعه هنری و رسانه ای کشور به عنوان شخصیتی مقبول و صاحب تجربه شناخته می شود وی جشنواره فیلم کوتاه فضای مجازی را فرصت خوبی برای سینما گران جوان و مردم دوستدار این هنر برشمرد و زمینه گسترش تولیدات بصری را از طریق برگزاری چنین جشنواره هایی موثر دانست و معیار موفقیت را برای جشنواره ، اطلاع رسانی مناسب و جذاب ارزیابی کرد.
 
واکنش رادیو معارف در پی اهانت به ساحت مقدس پیامبراکرم (ص)
 
در پی توهین به ساحت مقدس پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله و سلم، رادیو معارف برنامه‌های مختلفی را در راستای ترویج اندیشه‌های ناب رسول مکرم اسلام تدارک دیده است.
 
در حاشیه نشست فوق العاده شورای طرح و برنامه این رادیو برخی از مدیران گروه‌های رادیو در مصاحبه‌ای ضمن محکوم کردن اهانت به ساحت نبی‌اعظم(صلی‌الله علیه و آله و سلم) برنامه‌های خود در این باره را تشریح کردند.
 
احمد عارفخانی، مدیر گروه خبر و برنامه‌های سیاسی رادیو گفت: پوشش خبری از واکنش جهانی نسبت به این اقدام توهین  آمیز از ساعات اولیه، پوشش واکنش جهانی در قالب گزارش‌های خبری، پوشش خبری پیام رهبر فرزانه انقلاب  و مراجع معظم تقلید،شخصیت‌ها و اندیشمندان، گفتگوی تحلیلی با کارشناسان جهان اسلام درباره ماهیت و اهداف این اقدام، اطلاع‌رسانی و تهییج برای حضور در راهپیمایی گسترده پس از نماز جمعه و نیز پرداختن به اهداف این اقدام جنون‌آمیز در "مجله خبری" از جمله واکنش‌های گروه خبر و برنامه‌های سیاسی در این 3 روز بوده‌اند.

مسعود کاویانی، مدیر تولید و پخش رادیو نیز توجه به موضوع فضاهای پخش، تهیه و تأمین متن‌های تحریریه پخش و میان‌برنامه‌های مرتبط با پیامبر اعظم(صلی‌الله علیه و آله و سلم) از جمله اقدامات رادیو در فضای پخش از آغازین لحظه‌های مخابره حادثه برشمرد.
 
حجت الاسلام مهدی صفایی،‌ مدیر گروه فقه و سیره رادیو نیز از واکنش برنامه زنده "تا جمعه ظهور" به ویژه دعوت برای ختم صلوات برای محکومیت اقدام توهین‌آمیز و نیز تبیین اسلام‌ستیزی غرب، تهییج برای شرکت در راهپیمایی خبر داد.
x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
3 + 13 =