سید محمد باقر محمدی:

تولید انار شهرضا باید با محوریت حضور در بازارهای جهانی باشد

شناسهٔ خبر: 1704921 -
اصفهان - خبرگزاری مهر: فرماندار شهرضا با اشاره به اهمیت بازنگری در سیاست‌های حوزه کشاورزی گفت: در حال حاضر باید با تدوین سیاست‌های جامع در حوزه کشاورزی زمینه حضور در بازارهای جهانی را برای محصولاتی همچون انار شهرضا مهیا کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر، سید محمد باقر محمدی پیش از ظهر سه شنبه با بیان این مطلب در کارگروه فرهنگی، اجتماعی شهرستان شهرضا اظهار داشت: بر اساس برنامه ریزی انجام گرفته مقرر شده که نخستین جشنواره ملی انار شهرضا در آبان ماه سال جاری  در شهرضا برگزار شود.

وی ادامه داد: از چند ماه قبل برنامه ریزیهای گسترده‌ای در راستای دستیابی به اهداف کلان و چند جانبه در این جشنواره تدوین شده است.

محمدی با اشاره به لزوم به‌کارگیری اساتید و فعالان برجسته حوزه تجارت در این جشنواره گفت: بازنگری در میزان تولید انار شهرضا و ترویج راهکارهای نوین کشاورزی در حوزه تولید انار باید جزو مهم‌ترین سیاست‌های برگزاری این جشنواره باشد.

فرماندار شهرضا با تشریح وضعیت صنعت بسته‌بندی در کشور افزود: یکی از مسائلی که همواره حوزه تجارت و کشاورزی از آن لطمه خورده است، بحث نارسایی‌های صنعت بسته بندی است که انتظار داریم در حاشیه این جشنواره با استفاده از متخصصین این حوزه زمینه ارتقای سطح بسته بندی محصولات کشاورزی در شهرضا مهیا شود.

وی در ادامه با تقدیر از شورای شهر و شهرداری شهرضا برای برنامه‌ریزی این جشنواره گفت: با توجه به اینکه این جشنواره در مدت هفت روز و به شکل گسترده‌ای برگزار می‌شود، انتظار داریم سیاست گذاری ها به شکلی باشد که زمینه تحقق حداکثری اهداف تعیین شده را شاهد باشیم.

محمدی با اشاره به برگزاری همایش چهره‌های ماندگار شهرضا در حاشیه جشنواره انار گفت: در این زمینه باید با تشکیل کمیته‌ای تمامی مسایل جانبی مطرح و مورد بررسی قرار گیرد.

وی اضافه کرد: بحث ایجاد نشاط اجتماعی نیز به عنوان یکی از مهم‌ترین اهداف برگزاری این جشنواره مطرح است که  بدون شک ثمرات فرهنگی گسترده‌ای را در بردارد.

محمدی با اشاره به لزوم دوری جستن از اسراف در برگزاری این جشنواره افزود: در زمینه برگزاری این جشنواره باید به شکلی عمل کنیم که در سال‌های آینده نیز تمامی اقشار جامعه و مسئولان رغبت به ادامه این جشنواره داشته باشند.

در ادامه این مراسم مسئول روابط عمومی شهرداری شهرضا طی سخنانی  با تشریح اهداف کوتاه مدت و بلند مدت این جشنواره گفت: معرفی ظرفیت‌های شهرضا در زمینه های مختلف ، جذب گردشگر و ایجاد نشاط اجتماعی جزو اهداف کوتاه مدت این جشنواره است.

مرتضی احمدیان ادامه داد: معرفی انار شهرضا و برند سازی این محصول، ایجاد صنایع تبدیلی انار و ایجاد اشتغال پایدار جزو اهداف بلند مدت این جشنواره مطرح است.

وی با اشاره به  برنامه‌های حاشیه این جشنواره افزود: ایجاد غرفه مفاخر شهرضا، غرفه صنایع دستی، غرفه مشتقات انار و غرفه فرصت‌های سرمایه‌گذاری در پروژه‌های شهری شهرضا جزوم مهم‌ترین برنامه‌های جانبی این جشنواره است.

احمدیان با اشاره به برگزاری همایش چهره‌های ماندگار شهرضا در حاشیه این جشنواره بیان داشت: تعداد قابل توجهی از مفاخر صاحب نام شهرضایی مقیم داخل و خارج از کشور در این همایش شرکت می‌کنند و مورد تجلیل قرار می‌گیرند.

وی اضافه کرد: بر اساس هماهنگی انجام گرفته با صدا و سیمای مرکز اصفهان مقرر شده که بخشی از این جشنواره به شکل زنده از شبکه استانی اصفهان پخش شود.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
6 + 5 =