جعفری:

افزایش مهارت های تخصصی، ایمان و بصیرت از تکالیف امروز بسیجیان است

شناسهٔ خبر: 1707048 -
کرج – خبرگزاری مهر: فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: افزایش مهارت های تخصصی، ایمان و بصیرت از تکالیف امروز بسیجیان است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد علی جعفری قبل از ظهر جمعه در تجمع و رزمایش 20 هزار نفری بسیجیان استان با رمز لبیک یا رسول الله که در ستاد فرماندهی لشکر عملیاتی 10 سید الشهدا استان برگزار شد، در خصوص تکلیف رزمندگان اسلام، اظهار داشت: افزایش مهارت های تخصصی و افزایش ایمان در بین بسیجیان باید مورد توجه قرار گیرد.

جعفری گفت: این توصیه رهبر معظم انقلاب است که به ابعاد ایمانی و اعتقادی توجه جدی داشته باشیم که حضور در حلقه های صالحین باید پر رنگ تر شود.

وی تصریح کرد: عمق بخشیدن به بصیرت و بینش های سیاسی نیز یکی دیگر از تکالیف است که عدم رعایت آن فرد یا از همراهی با کاروان انقلاب باز می ماند یا تماشاچی می شود و یا در مقابل این حرکت می ایستد.

بصیرت سیاسی باید داشته باشیم

فرمانده کل سپاه پاسداران با تاکید بر اینکه بصیرت سیاسی باید داشته باشیم، اضافه کرد: ماندگاری در گرو افزایش بصیرت معنوی است و نکته و تکلیف آخر این است که عمل به موقع، به هنگام و هوشمند باید داشته باشیم و رهبر معظم انقلاب به بصیرت، آگاهی و عمل به موقع و درست در سفر خود به قم به آن تاکید کردند.

وی تصریح کرد: استان البرز یکی از استان های است که دوران دفاه مقدس خوب درخشیده است و در صحنه های مختلف به ویژه فتنه 88 خوب عمل کرده است.

فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: این حضور پرشور و آگاهانه را به همه بسیجیان تبریک می گویم که انشاالله همیشه حفظ شود.

وی با بیان اینکه عزت و عزمت انقلاب را مدیون خون های پاک شهدا هستیم، اضافه کرد: ایثار و جانفشانی این عزیزان بود که امروزه انقلاب اسلامی به عزت و سربلندی دست یافته است.

فرمانده کل سپاه پاسداران ادامه داد: امیدوارم این خشم مسلمانان فرو ننشیند تا ریشه ظالمان جهان را براندازد و امروز 32 سال از آغاز جنگ تحمیلی می گذرد و هر چه زمان به پیش می رود و از آن دوران فاصله می گیرم، عزمت و اهمیت و تاثیرات بر خود ما و مردم آشکار می شود.

جعفری گفت: درود بر همه آنهایی که این حماسه بزرگ را آفریند و درود بر جانبازان، آزادگان و فداکاران که با جانفشانی خود این حماسه بزرگ را آفزیند و امروز هر چه داریم از آن دوران است.

وی تصریح کرد: دستاوردهای دوران دفاع مقدس و پیامد های بزرگ آن حماسه بزرگ و به یاد ماندگی هشت سال دفاع مقدس بیشمار است.

فرمانده کل سپاه پاسداران اظهار داشت: در این دوران و در هفته دفاع مقدس باید برای گرامیداشت آن دوران یاد حماسه و افتخارات و دستاوردها انقلاب را به یکدیگر یادآوری کنیم.

وی ادامه داد: همه کشورهای مورد تجاوز به دنبال غلبه به دشمن خود هستند و این اولین و پایین ترین سطح دستاوردی بود که در دفاع مقدس به دست آوردیم.

انقلاب در سال 61 پیروز شد

جعفری با اشاره به اینکه پیروزی نظامی خود را در جنگ تحمیلی در سال 61 به دست آوردیم، اضافه کرد: همه سرزمین های اشغال شده آزاد شدند و پیروزی نظامی در سال 61 حاصل شد.

وی افزود: به دلیل برقراری امنیت کامل مرز ها و عدم اطمینان به صدام بود که سبب شد جنگ حدود 6 سال و نیم دیگر ادامه پیدا کند.

فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: عدم صدور انقلاب اسلامی به جهان همان هدفی بود که دشمنان دنبال می کردند که جلوی پیشرفت و صدور انقلاب را بگیرند ولی امروزه انقلاب به بهترین نحو به جهان صادر شده است.

وی با اشاره به بیانات امام راحل مبنی بر اینکه ما در جنگ تحمیلی انقلاب را به جهان صادر کردیم، اضافه کرد: پیامد مهم دیگر دوران دفاع مقدس استحکام پایه های نظام اسلامی بود.

جعفری ادامه داد: دستاورد دیگر انقلاب اسلامی محکم شدن پایه های نظام اسلامی در منطفه و جهان بود.

فرمانده کل سپاه پاسداران افزود: امام راحل فرمودند، ما در جنگ ریشه های نظام اسلامی و پایه های آن را محکم کردیم.

وی اظهار داشت: این دو دستاور مهم انقلاب اسلامی بود که نتایج آن حفظ انقلاب بود و سال های پیش از جنگ و امروز هم ادامه دارد.

جعفری گفت: بیداری اسلامی در جهان آغاز شده و نقش انقلاب در این امر بسیار مهم است وامروز ما شاهد حرکت پر شتاب انقلاب در جهان هستیم.

وی افزود: از دیگر دستاوردهای انقلاب اسلامی موفقیت و امیدواری به استقامت و پایداری و مبارزه در برابر نظام های استکباری و سرمایه داری جهان است.

فرمانده کل سپاه پاسداران تصریح کرد: این دستاوردهای بزرگ ضربه جبران ناپذیر به دشمنان نظام وارد کرده است.

وی اظهار داشت: خشم دشمنان انقلاب اسلامی با ایران به دلیل اهمیت پیامدها و ضربه هایی است که از انقلاب اسلامی دریافت کره اند.

تهدید دشمنان طبیعی است در غیر اینصورت باید به درستی راهمان شک کنیم

جعفری ادامه داد: توطئه و برنامه ریزی و تهدیدهای آنها علیه ایران بسیار طبیعی است و اگر دشمن چنین کارهایی را نکرد باید به درستی راه شک کنیم.

وی گفت: دشمنان با تمام نقشه و توطئه های ممکن که به فکر ناقصشان می رسید انجام داده اند که در بعد نظامی جنگ هشت ساله را بر ما تحمیل کردند.

فرمانده کل سپاه پاسداران افزود: صهیونسیم در دهه چهارم انقلاب تهدید نظامی را در دستور کار خود قرار داده است.

وی اظهار داشت: البته به نظر می رسد به این نکته پی برده اند اقدام و تهدید نظامی نسبت به حرکت جامعه اسلامی کار ساز نیست به همین دلیل است که به خودشان اجازه بیان تهدید هم نمی دهند.

فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: زمانی که اسرائیل تهدید می کند آمریکایی ها به آنها تذکر می دهد.

جعفری با بیان اینکه در بعد امنیتی دشمن هر کاری از ابتدا انقلاب تا کنون انجام داده است، اضافه کرد: در دوران جنگ دشمنان در کردستان و جنوب کشور به ناامنی دامن زدند ولی با حضور نیروی مردمی خنثی شد و پس جنگ هم ادامه داشت.

وی تصریح کرد: امروزه دشمنان با بزرگ نمایی مشکلات اجتماعی قصد ضربه به انقلاب را داشتند که اوج آن در سال 88 بود که در کشور ما انجام شد که با حضور به موقع مردم در صحنه خنثی شد و 9 دی پاسخی کوبنده و قاطع به دشمنان اسلام و مسائل داخلی بود.

9 دی درس بزرگ و اساسی به دشمن داد

فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: درس 9 دی درس بزرگ و اساسی به دشمن داد که فعلا خیالی به آنها دست نداده است ولی هوشیاری باید حفظ شود.

وی با اشاره به اینکه امروزه تهدید امنیتی از سوی دشمن در حال انجام است، اضافه کرد: ولی امنیت ملی بالا تلاش آنها را بی نتیجه گذاشته است.

جعفری ادامه داد: در بعد اقتصادی از ابتدا انقلاب شاهد تحریم های مختلفی بوده ایم و دشمنان در دوران دفاع مقدس تحریم نظامی و امروز تحریم اقتصادی را به اوج خودش رسانده اند ولی دشمن امیدی به آن ندارد.

وی تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی نکته مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد و تحمل سختی به خاطر باقی ماندن پرچم الله است و مردم آگاهانه این سختی ها را تحمل می کنند.

فرمانده کل سپاه پاسداران با تاکید بر اینکه مسئولان باید بیش از گذشته تلاش کنند که مشکلات داخلی را حل کنند، اضافه کرد: دشمنان در بعد سیاسی ناامنی هایی را دنبال کرده اند و ایران هراسی در بعد سیاسی و از اهداف دشمن است.

وی ادامه داد: دشمنان قصد در خارج از ایران کشورهای دوست و مسلمان منطقه نسبت به ایران به تهدید ایران وادار دارند که دست در این قضیه دشمن رو شده است.

جعفری اظهار داشت: در بعد فرهنگی، تهاجم فرهنگی را شاهد هستیم که امروز به جنگ نرم فرهنگی تبدیل شده است و دشمن با ما جنگ فرهنگی می کند و جنگ نرم و سرد و ایجاد تزلزل در ایمان و باورهای مردم را دنبال می کند.

وی گفت: در ابعاد اعتقادی همین تزلزل را انجام می دهد و هدفش است به دلیل اینکه از تهدیدها نتیجه نگرفته و بازتارب کارهایش منفی بوده است و امرزه به توهین و فحاشی نسبت به ساحت پیامبر شروع کرده است.

فرمانده کل سپاه پاسداران افزود: در مقابله های فیزیکی بین دو نفر وقتی فردی توانایی نداشته باشد اقدام به فحاشی می کند و امروزه دشمنان به چنین حرکتی دست زده اند که انشاالله آتش خشم مسلمان دامن آنها را خواهد گرفت.

وی در خصوص تکلیف نیروهای انقلاب در برابر توطئه های دشمنان، اضافه کرد: یک بسیجی و نیروی مدافع انقلاب، فرد مومن این است که انقلاب و دین خدا را یاری کند و باید به تکلیف امروزه خود به صورت جمعی و همگانی بیش از گذشته عمل کند.

جعفری افزود: سپاه وظیفه دارد برای آمادگی بسیجیان و نظامی ها بستر سازی کند و مبارزه در برابر تهدیدهای اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و نظامی از ماموریت های بسیج است.

وی با اشاره به اینکه مبارزه هر بعد تهاجمی دشمن نیازمند یک سازمان خاص است، اضافه کرد: امروز این سازماندهی جدید فراهم شده است و پیش بینی تجهیز گردان های امام حسین(ع) در کشور برای تهدیدهای نظامی کشور استو.

فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: امروزه در خصوص دنبال کردن هدف ها در تشکیل گردان ها از اهداف پنج ساله جلوتر از برنامه هستیم.

جعفری اظهار داشت: 400 گردان از گردان های امام حسین(ع) آماده دفاع در کنار گردان های نیروی زمین است.

وی ادامه داد: گردان های امام علی(ع) برای مقابله با تهدیدهای امنیتی پیش بینی شده است و با دشمنان داخلی نظام در کنار مردم مقابله خواهند کرد و 100 گردان امنیتی به نام امام علی(ع) تا کنون تشکیل شده است.

فرمانده کل سپاه پاسداران افزود: بستر همه گردان های عاشورا از حدود 20 سال پیش ساماندهی شده است امروز ماموریت های این گردان ها مشخص شده است و دارای ماموریت اصلی و فرعی است.

وی گفت: گردان عاشورا در آمادگی نظامی و کمک امنیتی و پشتیبانی و برای حضور در جنگ نرم بیشترین کارایی را دارد و بیش از 3 هزار گردان در سراسر کشور تشکیل شده است.

جعفری تصریح کرد: گردان بیت المقس چکیده از گردان های امام حسین هستند و هر 40 پایگاه بسیج باید یک گردان بیت المقدس داشته باشد.

امروزه نیروهای بسیج از نظر کمی و کیفی بسیار بالا است

فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: هیچ زمان از نظر کمی و کیفی میزان آمادگی بسیج به اندازه امروز بالا نبوده است.

وی اظهار داشت: امروزه جنگ فرهنگی و نرم دشمن علیه ما آغاز شده است که هدف آن مدفعان اصلی نظام یعنی بسیجیان و پاسداران است.

جعفری ادامه داد: هدف دشمن جنگ نرم است برای مقابله با آن باید آمادگی خود را در تمام حوزه بالا ببریم و حلقه های صالحین سراسر کشور برای افزایش آمادگی است.

160 هزار حلقه صالحین 20 نفره در کشور تشکیل شده است

وی گفت: 160 هزار حلقه 20 نفره در کشور تشکیل شده است و در هر ماه تعداد این حلقه ها افزایش پیدا می کند.

فرمانده کل سپاه پاسداران تاکید کرد: این میزان آمادگی از الزامات است که باید وجود داشته باشد تا زمینه ظهور فراهم شود.
 

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
1 + 1 =