پوردستان:

خودروی نینوا و اسلحه شاهر متناسب با جنگ‌های ناهمطراز است

شناسهٔ خبر: 1707897 -
فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد : خودروی نینوا و اسلحه شاهر که امروز رو نمایی شد، قابلیت های این نیرو را برای ورود به عرصه ناهمطراز در دفاع زمینی به مراتب بیشتر از گذشته بالا می برد.

به گزارش خبرگزاری مهر، امیرسرتیپ پوردستان در مراسم رونمایی از تجهیزات جدید این نیرو که امروز شنبه برگزار شد، افزود: این خودرو قابلیت‌های بسیاری در حمل نفرات، مهمات و توپ‌های پدافند هوایی در زمین‌های ناهموار دارد.

وی درباره دستاورد دیگر ارتش گفت: سلاح تفنگ تک تیرانداز 14 و نیم میلی متری شاهر سلاحی است که قابلیت های ما را بسیار افزایش می دهد.

 پوردستان افزود: این سلاح با برد مفید چهار کیلومتر و با دقت بسیار بالا می تواند از دوردست، دشمن را هدف قرار دهد.

وی گفت: باتوجه به قابلیت های بسیار این سلاح، از آن می توان علیه اهداف هوایی که عمدتا بالگردها هستند و همچنین در دفاع زمینی استفاده کرد و قبل از اینکه دشمن وارد کارزار شود او را مورد هدف قرار داد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش افزود: امروز شاهد رونمایی از دو دستاورد جدید ارتش هستیم که به دست دانشمندان و متخصصان جوان جهادخودکفایی نیروی زمینی ارتش طراحی و ساخته شده است.

وی گفت: باید منطبق با تهدیدات، توانمندی خود را افزایش دهیم.

فرمانده نیروی زمینی ارتش افزود: دستاوردهایی که امروز از آنها رونمایی شد، قابلیت های این نیرو را برای ورود به عرصه ناهمطراز در دفاع زمینی به مراتب بیشتر از گذشته بالا می برد.

امیر پوردستان گفت: در آغاز جنگ، در زمینه های مختلف نظامی با مشکلاتی مواجه بودیم که با روحیه اعتماد به نفس جوانان، توانستیم تجهیزات نظامی را فعال و به روز کنیم.

وی افزود: ما از دانشگاه دفاع مقدس یاد گرفتیم که روی پای خود بایستیم و به داشته ها، ظرفیت ها و توان خودمان متکی باشیم.

فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: زمانی که مستشاران خارجی از کشور اخراج شدند، از همان موقع جرقه های خودکفایی و خوداتکایی زده شد و جوانان و دانشمندان ایرانی وارد عرصه شدند.

پوردستان افزود: سازمان تحقیقات و جهادخودکفایی نیروی زمینی ارتش بعد از پیروزی انقلاب اسلامی حرکت های خود را برای خودکفایی و خوداتکایی آغاز کرد و توانست گام های بسیار بلندی بردارد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش همچنین با گرامیداشت یاد شهید ماهیا ناصر خبرنگار پرس تی وی در سوریه گفت: این حرکت استکبار، شلیک به آزادی بیان است و نشان می دهد سانسور و اختناق در مسلک و مرام استکبار محوریت دارد.

پوردستان افزود: قطعا ندای آزادی با این حرکات مذبوحانه، هیچ وقت فروکش نخواهد کرد.


 

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
5 + 3 =