پایان بیست‌ونهمین دوره/

جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران بهترین‌های خود را شناخت

شناسهٔ خبر: 1714588 -
بیست‌ونهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران شامگاه گذشته برگزیدگان این دوره از جشنواره را در سه بخش مسابقه سینمای ملی، مسابقه بخش بین‌الملل و مسابقه آسیا و جهان اسلام شناخت.

به گزارش خبرنگار مهر، جشنواره فیلم کوتاه تهران که بیست‌ونهمین دوره از برگزاری را به دبیری هاشم میرزاخانی پشت سرگذاشت، شب گذشته در تالار وحدت برترین‌های خود را شناخت.

در بخش مسابقه سینمای ملی که مجموع فیلم‌های نمایش داده شده به داوری یدالله صمدی، رضا پورحسین، اسفندیار شهیدی، مرتضی شعبانی، محمدرضا گوهری، بهرام جوان‌رودی و رامبد رسید؛ برگزیدگان در سه چهار بخش چشم‌انداز سرزمین زیبای ما، پرتو ایمان، چراغ راه و استعداد جوان با موضوع داستانی معرفی شدند.

هیات داوران در بخش بهترین فیلم با موضوع چشم‌انداز سرزمین ما از میان شش کاندیدای دریافت جایزه، بهترین فیلم را مستند "شیروان دره" ساخته بهزاد مولود از اردبیل معرفی و تندیس جشنواره به همراه مبلغ سه میلییون تومان برای حمایت از تولید اثر بعدی را اهدا کرد.

در بخش بهترین فیلم با موضوع پرتو ایمان از میان چهار کاندیدای دریافت جایزه، بهترین فیلم را مستند "توکل" ساخته داود محمدی از ساری معرفی و تندیس جشنواره به همراه مبلغ سه میلییون تومان برای حمایت از تولید اثر بعدی را اهدا کرد.

در بخش بهترین فیلم با موضوع چراغ راه، از میان چهارکاندیدای دریافت جایزه، بهترین فیلم را پویانمایی "سکو" ساخته مشترک سلمان خورشیدی و امیر محمدزاده  از تهران معرفی و تندیس جشنواره به همراه مبلغ سه میلییون تومان برای حمایت از تولید اثر بعدی را اهدا کرد.

در بخش بهترین فیلم استعداد جوان با موضوع داستانی، از میان چهار کاندیدای دریافت جایزه، دیپلم افتخاربه بهنام عابدی برای فیلم پرتره از تهران اهدا شد. تندیس جشنواره و مبلغ دو میلیوین تومان و حمایت از تولید اثر بعدی به حسین کشاورزیبرای فیلم "قرمز" از بوشهر اهدا شد.

در بخش تصویربرداری از میان 5 کاندیدای دریافت جایزه، تندیس جشنواره و مبلغ سه میلیون تومان به محمد فکوری برای فیلم داستانی "باد چیزی خواهد گفت" از ارومیه اهدا شد و در بخش تدوین هم از میان 5 کاندیدای دریافت جایزه، تندیس جشنواره و مبلغ سه میلیون تومان به امید توتونچی برای فیلم داستانی" باران" از تهران رسید. 

در بخش صدا از میان 6 کاندیدای دریافت جایزه، تندیس جشنواره و مبلغ سه میلیون تومان به وحید مقدسی برای صدابرداری فیلم داستانی "کمی آنسوتر" از تهران اهدا شد.

در بخش فیلمنامه هم از میان 5 نامزد دریافت جایزه، تندیس جشنواره و مبلغ سه میلیون تومان به سعید روستایی برای فیلم داستانی "شنبه" از تهران اهدا شد. 

از میان 3 نامزد دریافت جایزه دربخش بهترین تحقیق و پژوهش فیلم مستند هم تندیس جشنواره و مبلغ سه میلیون تومان به محمدعلی یزدان پرست برای فیلم "گوچو" از کاشان رسید. 

در بخش بهترین مجری طرح یا تهیه‌کننده از میان 7 کاندیدای دریافت جایزه، تندیس جشنواره و مبلغ سه میلیون تومان  به  فیلم "11=1+"1 برای بهترین اجرای طرح به انجمن سینمای جوانان ایران اهدا شد و در بخش فیلم تجربی با تقدیر از فیلم‌های خانواده چند صد نفری، مونولوگ، قرمز مارمولک خانم و آقای اسمیت و پیاده رو دیپلم افتخار به بهروز باقری برای فیلم "سی فور" از تهران اهدا شد.

در بخش پویا نمایی از میان 5 نامزد دریافت جایزه، تندیس جشنواره و مبلغ پنج میلیون تومان و حمایت از تولید اثر بعد  به امیر مهران برای فیلم "روزنه" از تهران اهدا شد.

همچنین در بخش بهترین فیلم مستند از میان 5 کاندیدای دریافت جایزه، تندیس جشنواره و مبلغ پنج میلیون تومان و حمایت از تولید اثر بعد به وحید زارع زاده برای فیلم" شاه رخ" از تهران اهدا شد.

از میان 5 کاندیدای دریافت جایزه در بخش بهترین فیلم داستانی تندیس جشنواره و مبلغ پنج میلیون تومان و حمایت از تولید اثر بعد به علی مردمی برای فیلم" باد چیزی خواهد گفت" از ارومیه اهدا شد.

در بخش بهترین جانبخشی در آثار پویانمایی از میان 5 کاندیدای دریافت جایزه، تندیس جشنواره و مبلغ سه میلیون تومان به حسین ملایمی انیماتور فیلم "خط قرمز" از تهران اهدا شد.

بخش پایانی مسابقه سینمای ملی به اهدای بهترین جایزه از نگاه تماشاگران اختصاص داشت که در این بخش تندیس جشنواره و مبلغ دویست هزارتومان به فیلم "فرار" ساخته مهدی باقری آزاد از تهران اهدا شد.

برگزیدگان بخش مسابقه بین الملل

هیات داوران در بخش بین‌الملل لوح تقدیر بخش داستانی را به فیلم "چهاردیواری سارایوو" ساخته­ ندیم کوک از ترکیه اهدا کردند. جایزه بهترین فیلم داستانی در بخش مسابقه بین‌الملل هم به "وقت نهایی" ساخته خانم روآنظر از کشور اردن اهدا شد.

لوح تقدیر بخش تجربی در مسابقه بین‌الملل به فیلم "مبهم" ساخته سلیمان دمیرل از ترکیه اهدا شد و جایزه بهترین فیلم تجربی در بخش مسابقه بین‌الملل به فیلم ما نفت خواهیم شد ساخته میهای گرکو از کشور رومانی تعلق گرفت.

همچنین لوح تقدیر بخش مستند در مسابقه بین‌الملل به فیلم"رشید" ساخته حسام اسلامی و حسین افشار از ایران اهدا شد و جایزه بهترین فیلم مستند به فیلم "بذله اودیسه" ساخته الکس لورا از کشور آمریکا تعلق گرفت.

لوح تقدیر بخش پویانمایی در مسابقه بین الملل به فیلم "خانه" ساخته احمد صالح از اردن اهدا شد و جایزه بهترین فیلم پویانمایی به فیلم "خط قرمز" ساخته مونا عبداله شاهی از ایران تعلق گرفت.

در بخش مسابقه آسیا و جهان اسلام که به داوری سوتلانا یونوسوا از روسیه، امیر اماری از مصر، محمد اسلاملو از ایران صورت گرفت، لوح تقدیر بخش مسابقه‌ "جهان اسلام" به فیلم "روزی روزگاری در رفح" ساخته محسن اردستانی رستمی از کشور ایران اهدا شد. جایزه بهترین فیلم در بخش مسابقه‌ "جهان اسلام" نیز به فیلم "چمدان" ساخته دنیس تانویچ از کشور بوسنی و هرزگوین تعلق  گرفت.

لوح تقدیر بخش مسابقه‌ "آسیا" به فیلم "داستان بندر" ساخته یوایچی ایتو از کشور ژاپن اهدا شد و جایزه بهترین فیلم در بخش مسابقه‌ "آسیا "به فیلم "دخیل" ساخته محمد علی هاشم پور از کشور ایران تععلق گرفت.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
4 + 6 =