شناسایی آسیبهای اجتماعی توسط نخبگان محلی

شناسهٔ خبر: 1716153 -
معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 9 از اجرای طرح شناسایی آسیبهای اجتماعی توسط پژوهشگران مستقر در خانه های پژوهش منطقه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام عباس غلامرضا زاده گفت: با توجه به دستاوردهای پژوهشگران محلات در سال 1390 مبنی بر گردآوری آخرین اطلاعات افراد اثرگذار محلی، اماکن اجتماعی، فرهنگی و ورزشی و... ورود آن به سامانه نیمرخ محلات در پایگاه شهرداری تهران صورت گرفت.

وی افزود: در راستای بهره مندی مدیران از اطلاعات و داده های اجتماعی و فرهنگی و اهمیت تعامل میان برنامه ریزان و نخبگان و دانش آموختگان هر محله ، به همت اداره مطالعات اجتماعی و فرهنگی منطقه شناسایی ، جذب و تکمیل بانک اطلاعاتی پژوهشگران علاقه مند و داوطلب در سطح محلات انجام شد.

غلامرضا زاده تصریح کرد: با استقرار پژوهشگران در محلات ، تفاهمنامه ای با هدف فراهم کردن مقدمات آغاز به کار رسمی پژوهشگران بین مدیران محلات و خانه های پژوهش بسته شد که نتیجه اش پس از برگزاری نشست های آموزشی شروع کار پژوهشگران بود.

وی گام نخست فعالیت پژوهشگران را برگزاری نشست خوانش ادبی و جلسه توجیهی دانست و افزود: این نشست اواخر مردادماه با هدف آشنایی با دستورالعمل و چشم انداز خانه پژوهش ، بررسی شرح وظایف مسئولان خانه پژوهش برگزار شد و پژوهشگران به تبادل نظر در خصوص دستورالعمل مربوطه و خوانش ادبی راهنمای تخصصی پرداختند.

غلامرضا زاده ادامه داد: در گام بعدی هم پژوهشگران اقدام به شناسایی افراد اثرگذار محلی و تکمیل پرسشنامه هایی کردند که نتیجه این کار بزودی در اختیار مدیران دیگر منطقه قرار می گیرد.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 9 با تاکید بر این موضوع که نتایج تمامی تحقیقات، آذرماه اعلام می شود گفت: تمامی مراحل اجرایی توسط پژوهشگران محلات در زمینه پیگیری طرح نیمرخ محله ها است.

وی در پایان اظهار داشت: پیش بینی شده در پایان اطلاعات مربوط به افراد اثرگذار محلی مانند تصمیم سازان، فعالان اجرایی و مخاطبان ویژه گردآوری و از بین تصمیم سازان با توجه به تخصصشان برای انتخاب و تشکیل کارگروههای تخصصی محلات و تدوین سند محلات کمک گرفته شود.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
3 + 9 =