حاشیه نگاری مهر؛

احمدی نژاد شاعر شد/رئیس جمهور:دانشجویان را با وسیله امن خلیج فارس ببرید!

شناسهٔ خبر: 1743908 -
دومین اجلاس وحدت و انسجام ملی جوانان که با حضور رئیس جمهور و سایر اعضای دولت برگزار شد حاشیه های جالب و خواندنی داشت.

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر، دومین اجلاس وحدت و انسجام ملی جوانان ایران اسلامی صبح امروز با حضور محمود احمدی نژاد رئیس جمهور در محل سالن اجلاس سران برگزار شد. این مراسم حواشی جالبی داشت که ازجمله‌ آن تشکیل جلسه هیات دولت و وعده‌های رئیس جمهور برای اجرایی شدن برخی مطالبات جوانان بود.

* این اجلاس به طور رسمی ساعت 8:30 با حضور محمود احمدی نژاد آغاز شد. هنگام ورود رئیس جمهور به سالن عد‌ه‌ای از جوانان که مشتاق به گفتگو با وی بودند مسیر او را سد کردند در همین هنگام گروه نوازندگان موزیک در سالن حضور داشتند موزیک متنی را نواختند تا اینکه احمدی نژاد در صندلی خود مستقر شد.

* جوانان حاضر در این اجلاس مشاوران جوان استانداران و همچنین جوانانی از بنیاد نخبگان در سراسر کشور بودند

* بسیاری از جوانان حاضر اعم از دختر و پسر با لباس‌های قومیت‌های مختلف ایران ازجمله کرد، لر، ترکمن، بختیاری و بلوچ در مراسم حضور یافتند. چند نفر از آنان نیز زمانی که احمدی نژاد به عنوان رئیس هیات دولت جلسه هیات دولت را آغاز کرد در روی صندلی‌های کنار وی مستقر شدند.

* چند تن از جوانان در گفتگو با خبرنگاران نسبت به ناهماهنگی‌ها و بلاتکلیفی مدعوین به این اجلاس انتقاداتی داشتند به عنوان مثال یکی از آنان گفت: وضعیت اقامت و اسکان ما از زمانی که به تهران آمدیم با مشکلاتی روبرو بوده و بیش از 6 ساعت بدون جا بودیم و در نهایت هر 8 نفر را در اتاقةای 4 نفره اسکان دادند. از روز گذشته نیز برنامه خاصی برای ما ترتیب داده نشده است و حضور در این اجلاس و سخنرانی رئیس جمهور مهمترین برنامه همایش دو روزه ما است.

* علاوه بر رئیسی جمهور اعضای کابینه نیز یک یک به جمع حاضران در اجلاس پیوستند. اولین وزیری که وارد مراسم شد حاجی بابایی وزیر آموزش و پرورش بود که چند بار هم مورد تشویق حاضران قرار گرفت. نیکزاد وزیر راه و شهرسازی، بختیاری وزیر دادگستری، غضنفری وزیر صنعت، معدن و تجارت، عباسی معاون رئیس جمهور در سازمان انرژی اتمی، مصلحی وزیر اطلاعات، تقی پور وزیر ارتباطات، ضرغامی رئیس سازمان صدا و سیما، زریبافان رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، بهبهانی مشاور رئیس جمهور وزیر سابق راه، فروزنده معاون پارلمانی رئیس جمهور، میرتاج‌الدینی معاون رئیس جمهور در اجرای قانون اساسی، سلطانخواه معاون علمی رئیس جمهور، دانشجو وزیر علوم، ثمره دستیار و مشاور رئیس جمهور، بقایی معاون اجرایی، الهام سخنگوی دولت، ابراهیم عزیزی معاون توسعه مدیریت و برنامه‌ریزی و نیر وی انسانی رئیس جمهور، بداغی معاون امور حقوقی رئیس جمهور،‌ مجتهدزاده رئیس مرکز امور بانوان ریاست جمهوری، اعضای کابینه و مسئولان اجرایی حاضر در اجلاس بودند.

* رئیس جمهور قبل از ورود به سالن از نمایشگاه توانمندی‌های جوانان در بخش های صنایع دستی، ‌محصولات فرهنگی، اختراعات و تولیدات داخلی بازدید و با مسئولان غرفه‌ها گفتگو کرد.

* مجری برنامه که یکی از مجری‌های صدا و سیما بود هنگام ورود احمدی نژاد به سالن با شور خاصی شروع به صحبت کرد و طی سخنانی گفت: این جلسه، جلسه ویژه و استثنایی در طول انقلاب است و تا کنون همایش خاصی با حضور نخبگان برگزیده استان‌ها با حضور رئیس جمهور برگزار نشده است. این مجری ادامه داد و گفت که چنین حضوری در هیچ جای دنیا سابقه ندارد. مجری برنامه همچنین خبر از برگزاری جلسه هیات دولت در بین جوانان داد.

* پس از قرائت قرآن و پخش سرود ملی مجری برنامه سوگندنامه‌‌آی را قرائت کرد و جوانان حاضر نیز آن را تکرار کردند که متن آن چنین بود: "ما جوانان ایران اسلامی در پیشگاه خداوند قادر متعال پیمان می بیدیم با تمام وجود در راه اقتدار و سرافرازی و خلق حماسه ماندگاری دیگر در تاریخ سرزمین عزیز‌مان گام برداریم. ما به پیروی از راه و خون شهدا و پیام امام راحل و فرمایشات مقام معظم رهبری تا آخرین قطره خون در این راه مجاهدت خواهیم کرد و از تلاش در راه آبادانی و سرافرازی ایران اسلامی بر نخواهیم داشت. ما با وحدت و انسجام ملی خود عظمت و شکوه انقلاب اسلامی خویش را همچنان در سراسر جهان پر افتخار حفظ خواهیم کرد" پس از قرائت این سوگندنامه جوانان حاضر همراه با مجری شعرا الله اکبر و لا الله الا الله سر دادند.

* دهمرده استاندار لرستان طی سخنانی گزارشی از عملکرد دولت نهم و دهم ارایه کرد و طی سخنانی دولت احمدی نژاد را دولتی شجاع و استکبارستیز خواند. دهمرده در بین سخنان خود استکبارستیزی، ‌شجاعت و ایستادگی مقابل قلدران و زورگویان، دادن شخصیت و حیثت بین‌المللی به ملت‌های مظلوم و ستمدیده و بیان خواسته‌های آنان در صحنه بین‌الملل و ایجاد و تقویت روحیه خودباوری، انجام سفرهای استانی و سرکشی به دورافتاده‌ترنی نقاط کشور، سفرهای خارجی از نقاط دورافتاده جهان، دستیابی به دانش صلح آمیز هسته‌ای، پیشرفت در زمینه هوا و فضا، اجرای قانون هدفمندی یارانه ها، ‌اجرای سهام عدالت، شتاب بخشیدن به اجرای اصل 44 قانون اساسی، آزاد سازی نرخ بنزین و دیگر حامل‌های انرژی، توجه به اقشار کم درآمد با پروژه مسکن مهر، توجه به امور فرهنگی، اعتقادی و دینی در کنار مسایل اقتصادی، ایجاد فرهنگ کار و تلاش در کشور و دور زدن تحریم‌ها و همچنین برگزاری شایسته اجلاس جنبش عدم تعهد را از مهمترین اقدامات دولت برشمرد.

* دهمرده در سخنان خود یادآور شد که اگر یکی از این موارد در کارنامه هر دولتی باشد، همان مورد برای کارآمد نشان دادن دولت کفایت می‌کند که سال‌ها به آن افتخار کند. برخلاف تمام دولت های دنیا این دولت تصمیم می‌گیرد تا کارهای بزرگی را که شروع شده به اتمام برساند و بار روی دولت‌‌های دیگر نباشد. این در حالی است که مقام معظم رهبری نیز در سفر تاریخی خودشان به خراسان شمالی از همه اقدامات دولت به ویژه مهر ماندگار تقدیر و تشکر کردند.

* در این اجلاس یکی از جوانان به نمایندگی از جوانان حاضر پشت تریبون قرارگرفت و خواسته‌ها و مطالبات جوانان را که در لیستی تهیه کرده بود قرائت کرد. از جمله این خواسته‌ها تمهید و ساز و کار قانونی برای مشارکت جوانان در فرآیندهای مدیریتی و مشارکتی امور مرتبط با جوانان، تخصیص بودجه فرهنگی مرتبط با جوانان، تجدید نظر در اقدام به گفته وی نسنجیده و شتاب زده، رفع موانع اجرایی جذب و استخدام نخبگان و دستگاه‌های اجرایی، حمایت ویژه و اولویت دریافت طرح‌های کارآفرینی جوانان، برگزاری جلسات منظم استانداران با جوانان، تاسیس پارک علم و فناوری با سفر به جزایر سه گانه خلیج فارس از جمله بود که رئیس جمهور با تعداد زیادی از آنها موافقت کرد و در جلسه هیات دولت به مسئولان مربوطه یادآور شد که این موارد را مورد پیگیری قرار دهند.

* در این مراسم یک نفر از نهاد ریاست جمهوری مسئول جمع‌آوری امضاهای نوشته شده به رئیس جمهور بود که با دیدن این فرد برخی از جوانان اقدام به نامه نگاری برای رفع مشکلاتشان کردند.

* یکی از قسمت های جذاب برنامه برای حاضران حضور مجید اخشابی و اجرای سه ترانه توسط وی بود که گروه موزیک نیز به صورت زنده آهنگ‌های سه ترانه را نواختند.

* وقتی احمدی نژاد برای برنامه سفر به جزایر سه گانه آمار حاضران در جلسه را جویا شد به وی اعلام کردند که دو هزار نفر از سراسر کشور در این نشست حضور دارند که احمدی نژاد خطاب به مسئولان مربوطه اعلام کرد برای سه هزار نفر برنامه سفر به جزایر سه‌ گانه و همچنین برنامه بازدید از طرح‌ها و پروژه‌های بزرگ کشور تدارک دیده شود.

* در این مراسم از سریع‌ترین نقاش آسیا به نام نصیری از آذربایجان غربی و شهر ارومیه دعوت شده بود که وی در 7 دقیقه تصویری از پرچم جمهوری اسلامی ایران و این آیه شریفه "واعتصموا بحبل‌الله جمیعاً و لاتفرقوا" کشید که این تابلو به همراه تندیس اجلاس به رئیس جمهور اهدا شد.

* هنگام کشیدن این نقاشی توسط نصیری، کلیپی از سفرهای استانی احمدی نژاد از دور اول تا سوم پخش شد که احمدی نژاد را در هواپیما و هنگام نماز خواندن در هواپیما، هلیکوپتر و در جمع مردم نشان می‌داد. در میان تصاویر تصویر مقام معظم رهبری هنگام تنفیض حکم ریاست جمهوری به احمدی نژاد مشاهده شد.

* سخنرانی احمدی نژاد در این مراسم حول محور ماموریت انسان و حرکت در مسیر انسان حاکم بود و احمدی نژاد در این سخنرانی برخلاف سخنرانی‌های معمول خود به مسایل داخلی کشور و عرصه بین‌الملل نپرداخت.

* زمانی که احمدی نژاد درباره جذب نخبگان در دستگاه‌های اجرایی و رفع موانع استخدامی آنان با اعضای هیات دولت در حال مشورت بود خانم‌ها بداغی و سلطانخواه ایرادات قانونی اجرای این مصوبه را گوشزد کردند و در نهایت احمدی نژاد راه حل را در برگزاری آزمون استخدامی بین نخبگان و نه عموم جوانان عنوان کرد و به شوخی گفت:‌ قانون این اجازه را می‌دهد اگر ایراد قانونی گرفتند کنار باقی سوالات،‌ این سوال را هم جواب می‌دهم! این گفته احمدی نژاد کنایه‌ای به طرح سوال نمایندگان مجلس از وی بود که علیرغم تلاش‌های زیاد از دستور کار مجلس خارج نشد و رئیس جمهور تا 14 آذرماه فرصت دارد برای پاسخگویی به این سوال که درباره مسایل ارزی و واردات گندم و خودرو است در صحن مجلس حضور یابد.

* زمانی که احمدی نژاد وعده سفر سه هزار نفری به جزایر سه گانه را مطرح کرد تاکید کرد این سفر با وسایل نقلیه امن انجام شود که این گفته احمدی نژاد تشویق حضار را به دنبال داشت.

* پس از وعده احمدی نژاد برای سفر به جزایر سه گانه، یکی از حضار از جا برخاست و خواستار وعده احمدی نژاد برای سفر حج شد که رئیس جمهور پاسخ داد تور سفر به خلیج فارس و پروژه‌های بزرگ به عهده من، سفر به خانه خدا را اگر می‌خواهید باید از صاحبش بخواهید.

* احمدی نژاد در پایان این مراسم شعری که سروده خودش بود قرائت کرد. این شعر درباره امام زمان(عج) بود و این طور آغاز شد: "در دلم افتاده بس غوغا و شور/ جنبش ماهی است در تنگ بلور"‌ البته احمدی نژاد خودش اعلام نکرد که این شعر از سروده‌های وی است اما رحیمی معاون اول با روشن کردن میکروفونش به حضار اعلام کرد که توجه کنید این شعر از سروده‌های رئیس جمهور است. هنگامی که احمدی نژاد مصراع های شعرش را قرائت می کرد جوانان با خنده و شوخی "به به" گفتند و این عبارت پس از هر بیت و مصراع تکرار شد. احمدی نژاد پس از قرائت شعر خود شعری هم از فردوسی قرائت کرد که مطلع آن این است "دریغ است ایران که ویران شود"

* این مراسم ساعت 11:30 پایان یافت

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
8 + 2 =