سعیدی:

بومی سازی تکنولوژی پزشکی مقاومت کشور را در بحران افزایش می دهد

شناسهٔ خبر: 1746954 -
مشهد - خبرگزاری مهر: مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: اگر تکنولوژی پزشکی جهان را در کشور بومی سازی کنیم مقاومت کشور در برابر بحران ها افزایش می یابد.

به گزارش خبرنگار مهر، سعید سعیدی ظهر یک شنبه در نشست خبری دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی تجهیزات پزشکی در شهرک سلامت اظهار کرد: باید به تولید کارگر ایرانی و تجهیزات پزشکی استاندارد ساخت ایران اهمیت ویژه ای بدهیم، این تولیدات داخلی از نظر قیمت مقرون به صرفه تر و دسترسی به آن راحت تر است.

وی با اشاره به برگزاری دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی تجهیزات پزشکی بیان کرد: برگزاری این نمایشگاه دستاوردهای جدیدی دارد و صنعت کاران ایران پیشرفت های صنعت سلامت را به نمایش می گذارند.

وی افزود: افزایش کارهای ساخت ایران نشان دهنده این است که در بهداشت می توانیم به خودکفایی برسیم و این فعالیت ها  با شعار سال 91 که همان حمایت از تولید ملی، کار وسرمایه ایرانی است تناسب دارد.

مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی تجهیزات پزشکی پیشرفت‌های صنعت سلامت و توانمندی های خراسان و مشهد را به نمایش گذاشته می شود.

وی گفت: با مدیران دانشگاهی  جلسات هم اندیشی در زمینه گردشگری سلامت برگزار می شود تا پزشکان کشورهای مجاور از خدمات و ابزارهای ساخته شده در ایران اطلاع پیدا کنند و صنعت رونق بیشتری پیدا کند.

سعیدی در خصوص برخی تولیدات پزشکی در ایران گفت: به عنوان مثال اختاپوس قلبی در نمایشگاه به نمایش گذاشته می شود که انحصار آن در اختیار چند کشور بوده است.

وی افزود: این دستگاه در  مشهد تهیه شده که برای جراحی های سنگین قلبی کاربرد دارد و تولید انبوه این دستگاه جهش اقتصادی، صنعتی  بزرگی برای ما خواهد بود.

مدیردرمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد بیان کرد: دومین کنگره کاربردی مهندسی پزشکی همزمان با دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی تجهیزات پزشکی درمشهد برگزار می‌شود و در این کنگره بحث‌های کلیدی در ارتباط با توسعه اقتصادی و صنعتی مطرح خواهد شد.

وی تاکید کرد: با توجه به پیام‌هایی که از کشورهای همسایه دریافت کرده‌ایم پزشکان کشورهای همسایه نیز در این کنگره شرکت خواهند داشت.

سعیدی گفت: دستاوردهای خوبی در نمایشگاه عرضه خواهد شد و کیفیت کمی و کیفی دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی تجهیزات پزشکی افزایش یافته است.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
1 + 6 =