کارخانه‌ای به مهر خبر داد:

نقشه جامع کشاورزی کشور با محوریت همدان تدوین می شود

شناسهٔ خبر: 1751943 -
همدان - خبرگزاری مهر: نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی گفت: نقشه جامع کشاورزی کشور با محوریت همدان تدوین می شود.

ابراهیم کارخانه ای در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه کشاورزی یکی از ارکان اصلی توسعه کشور است و توسعه پایدار کشاورزی، توسعه کشور را شتاب می بخشد، گفت: یکی از مشکلات اساسی بخش کشاورزی عدم وجود برنامه ای مشخص و تدوین شده به صورت بلندمدت در راستای توسعه کشاورزی است.

وی با بیان اینکه سعی شده تا با تهیه این نقشه جامع گامی در راستای خدمت به بخش کشاورزی کشور و استان همدان برداشته شود، گفت: این نقشه بزرگ باهمکاری دولت و مجلس اجرایی خواهد شد تا توسعه بخش کشاورزی در کشور محقق شود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی افزود: در این نقشه جامع، برنامه‌ریزی عملیاتی به منظور کنترل، عرضه و تقاضای محصولات کشاورزی و رعایت صرفه و صلاح کشور عملیاتی می شود.

وی ادامه داد: با راهکارهای ارائه شده در این زمینه، مسائل مختلف فرآیندهای مؤثر کشاورزی از جمله پراکندگی منابع آلی، پراکنش تنوع جنس و کیفیت خاک، پراکنش تراکم بهره‌برداری، پراکنش آفت‌های بیماری در زمین‌های کشاورزی و حتی بخش‌های دامداری، مرغداری مورد بررسی قرار گرفته است.

کارخانه ای افزود: این برنامه تحت عنوان "نقشه جامع کشاورزی" به وزیر جهاد کشاورزی ارائه شده و در این نقشه بر محور بودن همدان به عنوان یکی از قطب‌های کشاورزی کشور تأکید شده است.

وی گفت: با موافقت وزیر جهاد کشاورزی و دستور وی این طرح جامع از سوی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان و با پایلوت قرار دادن همدان اجرایی خواهد شد.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی افزود: طبق این طرح جامع با استفاده از سیستم GPS و تهیه نقشه زمین‌شناسی و پردازش در یک سامانه الکترونیکی، امکان در اختیار داشتن تمام اطلاعات کشاورزان و برنامه‌ریزی برای توسعه کشاورزی فراهم می‌شود.

کارخانه‌ای اضافه کرد: این نقشه جامع یک حرکت اساسی برای توسعه بخش کشاورزی همدان است و با توجه به ظرفیت‌های بخش کشاورزی در همدان باید از این فرصت استفاده شود تا با حل مشکلات کشاورزی، پیشرفت بخش کشاورزی همدان ممکن شود.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
4 + 1 =