القاصی خبر داد:

انهدام باند بین المللی قاچاق طلا در شیراز

شناسهٔ خبر: 1759619 -
شیراز - خبرگزاری مهر: دادستان عمومی و انقلاب شیراز از انهدام باند بزرگ بین المللی قاچاق طلا به همت سربازان گمنام امام زمان (عج) در شیراز خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی القاصی در این رابطه گفت: از این باند بین المللی که در سایر استانهای کشور نیز فعالیت داشتند محموله ای بالغ بر 27 کیلوگرم طلا و تعداد 301 عدد انواع سکه کشف شد.

وی افزود: پس از دستگیری اعضای این باند در استان فارس با سرنخهای به دست آمده از خروج بیش از 250 کیلوگرم طلا و تعداد زیادی انواع سکه که از استانهای فارس، یزد، اصفهان و هرمزگان توسط این باند جمع آوری شده بود در استان هرمزگان با تلاش سربازان گمنام امام زمان(عج)جلوگیری شد.

دادستان شیراز گفت: این میزان طلا و سکه در حالیکه در لنج جاسازی شده بود و اعضای باند تلاش داشتند سرمایه های ملی را از طریق مرزهای دریایی از کشور خارج کنند توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) کشف و عاملان آن دستگیر و تحویل مقامات قضایی شدند.

القاصی تأکید کرد: با وجود دستگیری تعداد زیادی از اعضای این باند تحقیقات در خصوص اعضاء و ابعاد دیگر فعالیت این باند ادامه دارد.

دادستان شیراز از مطلعان و کسانی که از فعالیت این باند آگاه هستند خواست به ستاد خبری اداره کل اطلاعات استان فارس مراجعه کنند.

وی تأکید کرد: اقدامات باندهای جرائم اقتصادی در خروج طلا از کشور باعث ضربه به اقتصاد کشور و گسترش ناامنی و شکل گیری جرائم سازمان یافته می شود و دستگاه قضایی، امنیتی، اطلاعاتی و انتظامی استان فارس با این گونه فعالیتهای باندی و جرائم سازمان یافته برخورد قاطع قانونی خواهد داشت.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
3 + 12 =