تولید آناناس با طعم نارگیل/ تحول مزه در دنیای آب میوه ها

شناسهٔ خبر: 1759986 -
یک گروه از محققان استرالیایی مزه آب میوه‌های جهان را با اختراع آناناسی با طعم نارگیل متحول کرده اند.

به گزارش خبرگزاری مهر، محققان استرالیایی در ابتکاری که به نظر می رسد برای نخستین بار در جهان صورت گرفته است، یک نوع جدید آناناس تولید کرده اند که نه تنها شیرین و آبدار است بلکه دارای مزه استوایی نارگیل است.

محققان وزارت کشاورزی استرالیا اعتقا دارند که برای اولین بار آناناس با طعم نارگیل تولید کرده اند که می تواند مزه آب میوه های جهان را متحول کند

بخش تحقیقات وزرات کشاورزی استرالیا در کوئینزلند بیش از یک دهه است که روی این نوع جدید آناناس کار کرده اند و نام آن را :آناناس اسفستیوال" (AusFestival pineapple) گذاشته اند.

گرث سنوسکی باغبان این نوع میوه جدید اظهار داشت: آزمایشهای انجام شده به ما می گوید که آناناس اسفستیوال برنده است، چرا که این آناناس دارای مزه دوست داشتنی نارگیلی است که در هیچ کدام از آناناسهای استرالیا یافت نمی شود.

وی افزود: این میوه شیرین است، اسید آن کم بوده و آبدار است و طعم مزه آن می تواند مورد علاقه مصرف کنندگان قرار گیرد.

گفته می شود که وجود این میوه نیاز به نارگیل را از بین می برد.

سنوسکی اظهار داشت که محققان در ابتدا قصد نداشتند که آناناس با طعم نارگیل تولید کنند، اما زمانی که ما این نوع را به بهره برداری رساندیم به دنبال طعم نارگیل یا طعم خاص دیگری نبودیم. ما به دنبال یک طعم دلپذیر از آناناس بودیم و می خواستیم آناناسی را وارد بازار کنیم که شیرین، کم اسید و معطر باشد.

وزارت کشاورزی استرالیا این نوع جدید را به ثبت رسانده  اظهار داشته است این میوه ظرف دو سال آینده به طور تجاری وارد بازار می شود.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 13 =