نامگذاری 2013 میلادی به سال جهانی آمار

شناسهٔ خبر: 1763401 -
رئیس انجمن آمار ایران با اعلام نامگذاری سال 2013 به نام سال جهانی آمار گفت: آگاهی جامعه از نفوذ آمار از جمله اهداف نامگذاری این سال است.

به گزارش خبرنگار مهر محسن محمد زاده امروز در همایش کابرد آمار در مدیریت و حکمرانی گفت: مدیران و تصمیم گیران برای اتخاذ سیاست های درست از آمارها استفاده می کنند.

رئیس انجمن آمار ایران اظهار داشت: دولتها همواره باید اطلاعات مناسبی از سیاستهای جاری داشته باشند. در کشورها گاهی اطلاعات ناقص یا نادرست مشکل دسترسی به اطلاعات درست را دوچندان می کند.

محمد زاده یکی از مسائل موجود در کشورهای پیشرفته را حجم بسیار زیاد اطلاعات از منابع متعدد دانست و افزود: رقابت های موجود علمی ، اقتصادی، سیاسی و نظامی ، ضرورت سرعت دسترسی به اطلاعات را دو چندان می کند.

وی با تاکید بر لزوم توسعه مبتنی بر دانایی در کشور برپایه تصمیمات و فنون علمی کشور گفت: جامعه آماری باید نقش خود را در توسعه فرهنگ سازی آماری ارائه کند.

رئیس انجمن آمار ایران از نامگذاری سال 2013 به نام سال جهانی آمار خبر داد و بیان داشت: در جهان به سهم علوم آماری در جوامع توجه ویژه ای  شده است.

محمد زاده از اهداف سال جهانی آمار به آگاهی جامعه از نفوذ آمار ، آموزش فکری  و ارتقاء خلاقیت در آمار و احتمالات اشاره کرد و افزود: در سال جهانی آمار گروههای دانشجویی می توانند با معرفی دانشجویان مستعد ، رشته آمار را توسعه دهند.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
8 + 0 =