اولین یادواره شهدای عرصه گمنامی سپاه فارس برگزار می شود

شناسهٔ خبر: 1786364 -
شیراز- خبرگزاری مهر: اولین یادواره شهدای عرصه گمنامی پنجشنبه هفته جاری در شیراز برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار، دبیر یادواره شهدای عرصه گمنامی سپاه فجر فارس پیش از ظهر سه شنبه در نشست خبری این یادواره گفت: تا به امروز 295 شهید عرصه اطلاعات فارس شناسایی شده اما به طور حتم این تعداد شهید افزایش خواهد یافت.

سرهنگ ابراهیم بیانی یادآور شد: 31 شهید مربوط به اداره کل اطلاعات، چهار شهید مربوط به ناجا ، دوشهید از ارتش و 257 شهید نیز به بسیج و سپاه استان فارس تعلق دارند.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه آمار دقیقی در خصوص شهدای عرصه اطلاعات در اختیار نداریم، افزود: ازجمله مشکلات ما نبود اطلاعات و آمار دقیق شهدای این عرصه است که البته یکی از اهداف برگزاری چنین یادواره هایی مشخص شدن تعداد شهدا است.

دبیراولین یادواره شهدای عرصه گمنامی سپاه فجر فارس با اشاره به اهداف برگزاری این یادواره تصریح کرد: برگزاری چنین یادواره هایی پس از برگزاری اجلاسیه بزرگ 14 هزار  و 600 شهید استان فارس مد نظر قرار گرفت که در این راستا ترویج فرهنگ شهید و شهادت ، تبیین مجاهدت های شهدای اطلاعات در عرصه دفاع مقدس، تجلیل از خانواده شهدای اطلاعات و همچنین معرفی شهدای اطلاعات به جامعه و مردم از مهمترین اهداف برگزاری این یادواره است.

سرهنگ بیانی تصریح کرد: جامعه امروز ما خواستار ترویج فرهنگ شهید و شهادت است چرا که این فرهنگ همان فرهنگ ایثار، از خودگذشتگی، حمایت و دفاع از ولایت است.

وی ادامه داد: در این یادواره هشت جلد کتاب ، تمبر یادبود رونمایی میشود و همچنین سرود اختصاصی شهدای عرصه گمنامی استان فارس توسط گروه سرود آباده ارائه می شود.

دبیر اولین یادواره شهدای عرصه گمنامی سپاه فجر فارس ادامه داد: در سال جاری دو یادواره شهدای فاوا و شهدای تخریبچی برگزار شده و سومین یادواره نیز به شهدای عرصه گمنامی تعلق دارد اما برگزاری این یادواره ها ادامه خواهد داشت و یادواره شهدای سرباز و شهدای زن به زودی برگزار خواهد شد.

سرهنگ بیانی با بیان اینکه در معرفی و تلاش شهدای عرصه گمنامی کوتاهی هایی صورت گرفته، تاکید کرد: امروز جوانان ما به الگوهای برتر نیازمندند و شهدا نیز می توانند بهترین الگو برای جوانان باشند که در این راستا رسانه های استان فارس باید بیش از گذشته در بحث معرفی شهدا به جوانان تلاش کنند.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 16 =