محمودی خبر داد:

برگزاری آزمون هماهنگ فنی‌وحرفه‌ای استان سمنان در 28 و 29دی‌ماه

شناسهٔ خبر: 1791552 -
سمنان-خبرگزاری مهر: مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان سمنان از برگزاری مرحله هفتم آزمون هماهنگ فنی و حرفه ای این استان در 28 و 29 دی ماه سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، ابراهیم محمودی صبح سه شنبه در نشست خبری با خبرنگاران در اداره کل فنی وحرفه ای استان سمنان از شرکت بیش از چهار هزارنفر دراین استان برای کسب گواهینامه فنی و حرفه ای در آزمونهای هماهنگ مرحله هفتم خبرداد و گفت: هفتمین مرحله برگزاری آزمونهای صنعت ساختمان، تفاهم نامه صنایع دستی و پایان دوره مراکز مجاز آموزشی دولتی و غیر دولتی استان سمنان 28 و 29 دی ماه سال جاری برگزار می شود.

وی با بیان اینکه از این تعداد دو هزارو791 نفر در آزمون پایان دوره مراکز دولتی و غیر دولتی و مابقی برای کسب گواهینامه مهارت صنعت ساختمان و صنایع دستی در این مرحله از آزمونها شرکت خواهند کرد افزود: این آزمونها در 7 حوزه شهرستانی و در 162 حرفه برگزارخواهد شد که از این میان  135 حرفه به آزمون هماهنگ پایان دوره ، 16 حرفه به آزمون صنعت ساختمان و 11 حرفه به آزمون صنایع دستی اختصاص دارد.

محمودی اظهار داشت: داوطلبین می توانند طبق اعلام قبلی از تاریخ 25 لغایت 28 دی ماه  با مراجعه به سایتهای ثبت نامی خود، نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه ، اقدام نمایند.  

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان سمنان با بیان اهمیت ارائه آموزشهای مهارتی به گروههای هدف گفت: تاثیر ارائه آموزشهای مهارتی در کاهش معضل اشتغال بر هیچکس پوشیده نیست و امروزه همگان بر این امر اذعان دارند.

محمودی همچنین افزود : تامین نیاز بازار کار و ارتقای سطح مهارت شاغلین خصوصا شاغلین در بخش صنعت، به منظور افزایش کیفیت تولیدات داخلی به عنوان  رویکرد جدید این اداره کل در ارائه آموزشهای مهارتی  در سطح استان خواهد بود و در این راستا نباید از هیچ کوششی فروگذار کرد. 

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
7 + 3 =