قربانی:

100 دانشجوی جدید در ترم دوم دانشگاه کوثر بجنورد مشغول تحصیل می شوند

شناسهٔ خبر: 1795452 -
بجنورد - خبرگزاری مهر: سرپرست دانشگاه جامع خواهران کوثر بجنورد گفت: در ترم دوم سال تحصیلی جاری 100 دانشجوی جدید در سه رشته تحصیلی به شمار دانشجویان این دانشگاه افزوده می شود.

محمدرضا قربانی در گفتگو با خبرنگار مهر، عنوان کرد: از ترم دوم سال تحصیلی جاری 100 دانشجوی جدید در سه رشته حسابداری، علوم قرآن و حدیث و ادبیات فارسی در دانشگاه تک جنسیتی جامع خواهران کوثر بجنورد مشغول به تحصیل می شوند.

وی با یادآوری اینکه این دانشگاه از مهر ماه سال جاری راه اندازی شده و اقدام به پذیرش دانشجو کرده است، اظهار داشت: دانشگاه جامع خواهران کوثر بجنورد به عنوان دانشگاهی تک جنسیتی، در نخستین سال تاسیس در ترم نخست 100 نفر دانشجو را در چهار رشته مهندسی کامپیوتر، مهندسی صنایع، علوم کامپیوتر و ریاضیات و کاربردها جذب کرده بود.

قربانی با اشاره به اینکه این دانشگاه تا احداث ساختمان جدید، در محل مرکز تربیت معلم امام محمدباقر(ع) بجنورد مستقر است، افزود: برای تدریس دروس تحصیلی نیز سعی می‌شود از اساتید بومی خانم استفاده شود و در حال حاضر با بهره گیری از اساتید دیگر دانشگاه های بجنورد کمبودی در این زمینه وجود ندارد.

وی اضافه کرد: البته به علت اینکه در رشته‌های تحصیلی این دانشگاه، استاد خانم به تعداد کافی وجود ندارد از اساتید آقا نیز با اولویت بومی گزینی استفاده می‌شود.

به گفته این مسئول علاوه بر این مجوز جذب 100 نفر عضو هیئت علمی نیز برای این دانشگاه صادر شده و هم اکنون مراحل جذب این افراد در حال طی شدن است.

وی با اشاره به اینکه اولویت جذب هیئت علمی در این دانشگاه با بانوان خواهد بود، اظهار داشت: از این 100 نفر عضو هیئت علمی، 50 استاد دارای مدرک دکتری آماده به صورت پیمانی جذب خواهند شد و 50 دانشجوی دکتری نیز برای تدریس در این دانشگاه بورسیه دریافت می کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، دانشگاه جامع خواهران کوثر در بجنورد با تلاش نماینده مردم بجنورد، مانه و سملقان، گرمه و جاجرم در مجلس شورای اسلامی، از ابتدای سال تحصیلی جاری در مرکز خراسان شمالی راه اندازی شده است.

بر اساس طرح جامعی که برای این دانشگاه و توسط مشاور تهیه شده، این دانشگاه تا سال 95 تعداد شش هزار دانشجو خواهر از سراسر کشور جذب خواهد کرد و این تعداد تا پایان دوره 10 ساله به 11 هزار دانشجو افزایش می‌یابد.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
4 + 11 =