تدوین پروتکل حقوقی مجلسی برای پرداخت دیه دانش آموزان شین آباد/ ترخیص 2 دانش آموز دیگر از بیمارستان

شناسهٔ خبر: 1795904 -
نماینده پیرانشهر از تدوین پروتکل حقوقی مجلسیها برای پرداخت دیه دانش آموزان حادثه دیده مدرسه شین آباد خبر داد.

رسول خضری در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب گفت: تیمی سه نفره از نمایندگان مجلس مسئول پیگیری حقوق این دانش آموزان در مباحث مالی است و بر این اساس پروتکل حقوقی را تدوین کرده است.

وی افزود: در این پروتکل، مباحث مربوط به دیه، آینده شغلی دانش آموزان، هزینه عمل های جراحیهای آنها در بزرگسالی مطرح شده است و آموزش و پرورش موظف به پرداخت تمامی این هزینه هاست.

2 دانش آموز دیگر حادثه شین آباد از بیمارستان مرخص شدند.

این نماینده همچنین از مرخص شدن دو دانش آموز دیگر حادثه آتش سوزی مدرسه شین آباد خبر داد و گفت: با مرخص شدن این دو دانش آموز از بیمارستان مشهد، تنها پنج دانش آموز دیگر تحت مراقبتهای پزشکی در بیمارستان مشهد و اصفهان هستند.

خضری ادامه داد: تیم پزشکی پس از انجام عمل  جراحی انجام شده روی دو دانش آموز بستری شده در بیمارستان مشهد و بهبود نسبی آنها، اجازه مرخصی این دو دانش آموز را دادند.

وی با بیان اینکه هم اکنون تنها یک دانش آموز در بیمارستان مشهد و چهار دانش آموز در بیمارستان اصفهان بستری هستند، افزود: شدت جراحات وارد شده به این پنج دانش آموز بسیار زیاد است و باید برای تکمیل عمل های جراحی، وضعیت جسمانی آنها بهبود یابد.

خضری با اشاره به اینکه پروسه درمان سوختگی بسیار طولانی است، تصریح کرد: تیم پزشکی همه دانش اموزان را حتی آنها که هم اکنون از بیمارستان مرخص شده اند، تحت مراقبت دارد تا پس از درمان هر مرحله، بتوانند عمل های بعدی را روی آنها انجام دهند.

در آتش‌سوزی بخاری کلاس درس که 15 آذر ماه‌ سال‌جاری در دبستان شهر «شین‌آباد» از توابع پیرانشهر استان آذربایجان غربی روی داد، دو دانش‌آموز فوت کرده و 26 دانش‌آموز مصدوم شدند که در حال حاضر 10 دانش‌آموز در 3 بیمارستان بستری هستند و مابقی پس از بهبودی نسبی مرخص شده‌اند.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
8 + 3 =