مسابقات کشوری تیراندازی "شبه شکار" در باشگاه "تک ‌تیرانداز" ورامین برگزار شد

شناسهٔ خبر: 1805723 -
ورامین – خبرگزاری مهر: مسابقات شبه شکار(Sporting Clay) کشوری که در آن تیراندازانی که تجربه شکار دارند مهارت خود را در میدان تیراندازی به نمایش می گذارند، در باشگاه "تک تیرانداز" ورامین برای دومین بار برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مهر، این دور از مسابقات از ساعت هشت و 30 دقیقه روز جمعه 13 بهمن ماه در باشگاه تک تیرانداز ورامین واقع در کیلومتر 12جاده چرمشهر آغاز  شد و تا ساعت 17:30 ادامه داشت.

مسابقه در دو مرحله گروهی و حذفی برگزار شد که اهدافی از روبرو(نزدیک شونده)، کنار(عبور کننده) و به جلو(دورشونده) در این مسابقه پرتاب شدند.

از جمع 40 نفره شرکت کنندگان که از شهرستانهای ورامین، پیشوا، قرچک، پاکدشت، تهران، ری، قم، اراک، کرج، کرمانشاه و... بودند، 12 نفر پس از مرحله گروهی به دور نهایی راه پیدا کردند و در این مرحله رقابت دو به دو روی داد.

در پایان این دوره مسابقات، امیر چاوشی و رحمت رضایی از ورامین و شهاب الدین یاسمی از تیم شمال به مقامهای اول تا سوم دست یافتند.

برخی از مشهورترین تیراندازان مسابقات المپیکی در این رشته وقت زیادی صرف می کنند

مدیر سایت اهداف پروازی "تک تیرانداز" ورامین در حاشیه این رقابت به خبرنگار مهر گفت: این مسابقات از انواع بسیار مشهور مسابقات تیراندازی  در عرصه بین المللی است و برخی از مشهورترین تیراندازان عرصه مسابقات المپیکی در این رشته نیز وقت زیادی صرف می کنند و جمعیت تیراندازان علاقه مند به این رشته در همه جای دنیا چند برابر تیراندازان المپیکی است.

محسن بوربور در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: فدراسیون تیراندازی نیز در صدد عضویت در فدراسیون جهانی این رشته  (FITASC) است.

وی با تقدیر از هیئت تیراندازی شهرستان ورامین، تصریح کرد: احمدرضا حقیقت هامونی عضو کمیته فنی فدراسیون جهانی و مدیرفنی تیمهای ملی جمهوری اسلامی مسئولیت برگزاری این رقابت را برعهده داشت.

وی ادامه داد: سایت اهداف پروازی ورامین اولین باشگاه اهداف پروازی خصوصی در استان تهران است که عمومیت دارد و دو باشگاه در تهران است که یکی به فدراسیون و دیگری به سازمان صنایع دفاع اختصاص دارد.

گسترش باشگاههای تیراندازی در سایر شهرهای استان تهران

بوربور افزود: در زمین المپیک سایت ورامین به جای اینکه از 15 دستگاه استفاده شود، از یک دستگاه استفاده می کنیم که همان کارآیی را دارد و همچنین به جای اینکه 300 میلیون هزینه شود، با 50 میلیون تومان کار انجام می دهیم و در حال گسترش این باشگاه در سایر شهرها نیز هستیم.

وی گفت: هیچ وقت از مسئولان شهرستان ورامین برای کمک به این سایت تقاضایی نشده اما توقع داریم که با حضور در این سایت از فعالیتهای ما با خبر شوند.

مدیر سایت اهداف پروازی "تک تیرانداز" ورامین اضافه کرد: به دلیل اینکه جوانان ورامین از داشتن اماکن تفریحی برخوردار نیستند، این سایت در این منطقه احداث شد.

وی یادآور شد: متأسفانه مسئولان منطقه به این سایت سر نمی زنند که یا واقعاً مشغله دارند یا این رشته برایشان بی اهمیت است؛ اما باید بدانند که با این کار ما را دلسرد می کنند.

این مسئول با بیان اینکه این محل جایگاه مناسبی برای استفاده بهینه جوانان از اوقات فراغت است، افزود: متأسفانه در جامعه کنونی، از قهوه خانه ها استقبال زیادی می شود ولی باشگاههای ورزشی خالی اند.

وی افزود: با توجه به اینکه ائمه معصومین(ع) نیز پرداختن به رشته تیراندازی را تأکید کرده اند، لازم است که خانواده ها این نیاز خود را مرتفع کنند.

مدیر سایت اهداف پروازی "تک تیرانداز" ورامین در پایان، برای برگزاری برنامه های مختلف از سوی ادارات و نهادها در این سایت واقع در جاده چرمشهر ورامین نیز اعلام آمادگی کرد.

عکس: غلامرضا فرجیان

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 2 =