حججی به مهر خبر داد:

آموزش بیش از 1500 راوی در موسسه سیره شهداء قم

شناسهٔ خبر: 1815052 -
قم - خبرگزاری مهر: رئیس موسسه روایت سیره شهداء با اشاره به لزوم ترویج فرهنگ ایثار و ازخودگذشتگی گفت: موسسه روایت سیره شهداء در راستای تبیین فرهنگ جهاد و ایثار و با تربیت نیروهای متخصص و کارآمد در این راستا فعالیت می کند.

حجت الاسلام محمد علی حججی در گفتگو با مهر، اظهار داشت: موسسه روایت سیره (راوی) با هدف ترویج و گسترش فرهنگ ایثار، شهادت و جهاد در سال 1379 توسط جمعی از فضلای بسیجی و رزمندگان در قم تاسیس شد.

وی بیان داشت: تربیت نیروهای متخصص و اهل فن یکی از دستاوردهای این موسسه بوده است به طوری که تاکنون بیش از هزار و 500 طلاب علوم دینی با دارا بودن حداقل پایه هشت در این موسسه با دیدن آموزش های لازم تربیت شده اند.
 
رئیس موسسه روایت سیره (راوی) عنوان کرد: طلاب آموزش دیده در این موسسه با اعزام به کاروان های راهیان نور و یادواره های گوناکون به عنوان راوی و سخنران در راستای تحقق اهداف این موسسه قدم برداشته و موجب رونق بخشیدن به این محافل شده اند.
 
وی بیان داشت: این موسسه 10سال است که در عرصه روایت گری سیره شهدا فعالیت داشته و به موفقیت هایی از جمله تولید آثار علمی و پژوهشی، فلش کارت ، فیلم و انتشار کتاب در عره سیره شهدا رسیده که بعضی از آن ها حائز رتبه های برتر نیز شده اند.
 
رئیس موسسه روایت سیره (راوی) عنوان کرد: تاکنون 36 دوره آموزشی در موضوعات مختلف از جمله سیره شهدا با حضور اساتید ارجمندی در این موسسه برگزار شده است.
 
کتابخانه فرهنگ و ایثار با 13 هزار جلد کتاب
 
رئیس موسسه روایت سیره (راوی) تصریح کرد: این موسسه دارای کتابخانه ای با 13 هزار جلد کتاب در 6 هزار عنوان است که مورد استفاده روحانیان و متقاضیان قرارگرفته است.
 
وی بیان کرد: در طول سال همواره روحانیان آموزش دیده در این موسسه، آماده پاسخ گویی به درخواست متقاضیان نیازمند به سخنران و راوی در مراسمات، یادواره ها و کاروان راهیان نور هستند.
 
حجت الاسلام حججی اضافه کرد: متقاضیان نیازمند راوی و سخنران در مجالس گوناگون علاوه بر تماس با شماره تلفن 7835825 - 0251می توانند با مراجعه به سایت ravianerohani.ir درخواست خود را اعلام کنند.
 
وی با اشاره به لزوم ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بیان کرد: این موسسه در راستای عمل به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر تاکید بر صحت راه درست و تداوم راه و تعمیق آسیب شناسی پیشگام است.
 
حجت الاسلام حججی یادآور شد: آسیب شناسی سیره شهدا یکی از فرامین مقام معظم رهبری است که راویان این موسسه با عمل به این دستور سعی می کنند تا با روایت گری صحیح به آفت روایت گری کربلا دچار نشوند.

برچسب‌ها

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
1 + 2 =