مشکین فام به مهرخبرداد:

چاپ تقویم چهره های ماندگار فارس/شخصیتها ارکان اصلی تمدن هر کشور

شناسهٔ خبر: 2016255 -
شیراز- خبرگزاری مهر: موسس موزه هنر مشکین فام خبر داد: امسال برای اولین بار تقویم چهره های ماندگار معاصر فارس به چاپ رسید.

حسن مشکین فام در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: به مناسبت آغاز دهمین سال تاسیس موزه هنر مشکین فام که اولین موزه تخصصی هنرهای تجسمی ایران است تقویم چهره های معاصر را به صورت شخصی به چاپ رساندیم.

وی ادامه داد: این تقویم حاصل 30 سال عکاسی خود از حدود 80 چهره برجسته شاعر، منتقد، پژوهشگر، عکاس و.. متعلق به استان فارس است.

این هنرمند عکاس بیان داشت: در زمینه عکاسی از بیش از 500 شخصیت فاخر استان در زمینه های هنرهای تجسمی، نمایشی، ادبیات، علمی، هنرهای بومی عکس گرفته که امیدوارم به توان این مجموعه را به چاپ برسانیم.

شخصیتها ارکان اصلی تمدن هر کشور

موسس موزه هنر مشکین فام افزود: این چهره ها فرهنگ و تمدن ساز هر کشور هستند و به کمک ماندگاری چهره های فاخر در هر بخش می توان تمدن و فرهنگ یک کشور را زنده نگه داشت.

مشکین فام همچنین با اشاره به چاپ تقویم میراث ماندگار گفت: چاپ عکسهایی از بافت تاریخی شیراز و استادان حجار، نقاش، کاشی کار و.. در حدود 12 تصویر با بیوگرافی بافت و افراد به چاپ رسیده است که امیدوارم گامی در راستای زنده نگه داشتن یاد و آشنایی مردم با مردم ارزشمند این استان به حساب آید.     

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
6 + 2 =