سلمان زاده خبر داد:

جابجایی 90 هزار مسافر از طریق گمرکات و پایانه های آذربایجان غربی

شناسهٔ خبر: 2023000 -
ارومیه - خبرگزاری مهر: معاون حمل و نقل اداره کل حمل و نقل و پایانه های آذربایجان غربی از جابجایی 90 هزار مسافر از طریق گمرکات و پایانه های استان از ابتدای اجرای طرح نوروزی 92 تا کنون خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، منوچهر سلمان زاده ظهر سه شنبه در جریان بازدید معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی از پایانه مرزی سرو افزود: از 24 اسفند ماه تاکنون بیش از 216 هزار نفر مسافر توسط اتوبوس، مینی بوس و یا سواری در استان جابجا شده و بیش از 90 هزار نفر مسافر نیز در قالب سفر های برون استانی جا بجا شده اند.

وی با بیان اینکه در این مدت بیشترین افزایش مربوط به ورود و خروج اتباع بوده بطوریکه 67.34  درصد مربوط به ورود اتباع و 92.48 درصد مربوط به خروج اتباع بود، اظهار داشت: از 25 اسفندماه گذشته تا 5 فروردین امسال تعداد 16 هزار و 500 نفر مسافر و 350 دستگاه اتوبوس از پایانه مرزی سرو تردد کرده اند.

معاون حمل و نقل اداره کل حمل و نقل و پایانه های آذربایجان غربی اعلام کرد: کیفی سازی خدمات قابل ارائه به مسافران در تمام روزهای سال مورد توجه ویژه این اداره‌کل قرار گرفته ولی با توجه بهقرار گرفتن در ایام نوروز بعنوان زمان اوج سفرهای جاده ای  این موضوع با جدیت بیشتری پیگیری می شود.

سلمان زاده از ساماندهی 4 هزار  دستگاه انواع وسایل نقلیه برای جابه جایی مسافران در آذربایجان غربی، شامل 919 دستگاه اتوبوس، یک هزار و 628 دستگاه مینی بوس و یک هزار و 578 دستگاه سواری خبر داد و گفت: طی سال گذشته 252 دستگاه وسیله‌نقلیه جدید به ناوگان حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی اضافه شد.

وی یادآور شد: از این تعداد وسیله نقلیه 80 دستگاه ناوگان اتوبوس، 94 دستگاه ناوگان مینی بوس و 72 دستگاه ناوگان سواری بود که در افزایش ظرفیت جابه جایی مسافران و کیفی سازی خدمات و کاهش  عمر ناوگان مینی بوس و سواری تاثیر بسزایی گذاشت.

سیدجواد محمودی معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی به همراه  فرماندار ارومیه و جمعی از مدیران دستگاههای اجرایی از پایانه مرزی سرو، شهرداری و ایستگاه آتش نشانی سرو بازدید کردند، در این بازدید در خصوص افزایش فضای پایانه، تسهیل رفت و آمد و برطرف کردن موانع موجود در خصوص ورود و خروج از این پایانه بحث و تبادل نظر شد.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان غربی امروز همچنین با حضور در ایستگاه بازرسی شهید حاتمی سرو ضمن تبریک سال جدید برای تمامی نیروهای نظامی و انتظامی و مرزداران غیور ، روزهای پر خیر و برکتی را در سال جدید برای آنان آرزو کرد. 

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
3 + 4 =