محمودی به مهر خبر داد:

واگذاری تمام واحدهای مسکن مهر استان تهران تا اوایل سال 93/ مردم نگران تغییر دولت نباشند

شناسهٔ خبر: 2032698 -
تهران - خبرگزاری مهر: معاون عمرانی استاندار تهران از واگذاری قطعی تمام واحدهای مسکن مهر استان تهران تا اوایل سال 93 خبر داد.

محمدرضا محمودی در گفتگو با خبرنگار مهر عنوان داشت: در ابتدای امر قرار بود تا 200 هزار خانه مسکونی در قالب طرح بزرگ و ملی مسکن مهر مراحل ساخت خود را در نقاط مختلف استان تهران آغاز کند.

وی ادامه داد: اما با افزایش تقاضاهای مردمی در این استان و همچنین رویکرد دولت در خانه دار کردن اقشار کم درآمد جامعه این عدد به 400 هزار واحد مسکونی افزایش یافت.

محمودی تصریح کرد: به هر ترتیب، ساخت و همچنین اعطای خدمات زیربنایی و روبنایی برای 400 هزار خانه مسکونی در تهران به عنوان دارنده 20 درصد جمعیت کشور کاری بسیار عظیم و در عین حال دشوار تلقی می شود.

وی افزود: امروز سنگینی این فشار بیش از هر سازمان دیگری بر دوش نهادهای خدمات رسان استان تهران احساس می شود.

تأثیر تحریمها بر سرعت اجرای طرح مسکن مهر

معاون عمرانی استاندار تهران با اشاره به دلایل کندی سرعت اجرای برخی طرحهای مسکن مهر استان تهران نسبت به گذشته گفت: تلاش همه مجموعه دولت، وزارت راه و شهرسازی، سایر وزارتخانه های ذی مدخل و متولیان عمرانی استانداری تهران اجرای اصولی و پرشتاب طرحهای مسکن مهر بود، اما مشکلاتی نیز بر این روند تأثیر گذاشت.

وی اضافه کرد: به هر روی، بدیهی است و باید پذیرفت که مسائلی نظیر تحریمهای اقتصادی، گرانی مصالح ساختمانی و افزایش هزینه های ساخت تا حدی تأخیر را بر اجرای پروژه های خانه سازی مسکن مهر استان تحمیل کرد.

به گفته محمودی، اگر روال اجرای پروژه های مسکن مهر استان تهرانِ پیش از شهریور 91 همچنان بر فضای این طرحهای ملی حاکم بود، چه بسا تمام واحدهای مذکور تا شهریور 92 تحویل متقاضیان می شد.

این مسئول بیان داشت: به هر ترتیب، 400 هزار واحدی که مراحل ساخت خود را در استان تهران آغاز کرده اند، شاید با کمی تأخیر اما بالاخره تا اوایل سال 93 قطعاً به صاحبانش تحویل داده می شود.

طرحهای مسکن مهر پردیس و پرند در کشور بی نظیرند

معاون عمرانی استاندار تهران طرحهای مسکن پردیس و پرند را پروژه هایی بی نظیر در این استان و حتی کشور خواند و افزود: هر یک از طرحهای خانه سازی یاد شده نزدیک به 100 هزار واحد مسکونی ساخته شده و یا در حال احداث را شامل می شوند.

وی عنوان داشت: مسئولان و به طور حتم مردمی که هر از چند گاه به این پروژه ها سرکشی می کنند قطعاً توسعه روزافزون در اجرای طرحهای خانه سازی پردیس و پرند را به وضوح مشاهده می کنند.

مردم نگران تغییر دولت نباشند

محمودی نگرانی برخی اقشار جامعه و متقاضیان طرحهای مسکن مهر از تغییر دولت و احتمال توقف ساخت و یا خدمات رسانی به این پروژه های خانه سازی را بی مورد دانست و گفت: یکی از ویژگیهای بارز پروژه ملی مسکن مهر، مردمی بودن روند اجرای آن در قالب تعاونیهای مردم نهاد است.

وی ادامه داد: از این رو، پروژه های مذکور به غیر از امور زیربنایی و اعطای تسهیلات بانکی ارتباط چندانی به دولت پیدا نمی کند.

معاون عمرانی استاندار تهران اظهار داشت: از این رو، هر دولتی که بر سر کار بیاید نسبت به ارائه خدمات به واحدهای مسکونی ساخته شده اقدام خواهد کرد.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
3 + 0 =