اخبار خراسان شمالی/

ثبت نام 236 داوطلب انتخابات شوراهای در خراسان شمالی/ توزیع 700 دفترچه سوخت عشایر

شناسهٔ خبر: 2034074 -
بجنورد - خبرگزاری مهر: ثبت نام 236 داوطلب انتخابات شوراهای در خراسان شمالی، توزیع 700 دفترچه سوخت عشایر و ... از مهمترین عناوین اخبار امروز این استان است.

به گزارش خبرگزاری مهر، کمیته اطلاع‌رسانی و مشارکت گسترده چهارمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستای خراسان شمالی آمار ثبت‌نام کنندگان در استان را 236 نفر اعلام کرد.

بر پایه این خبر، تعداد داوطلبان شوراهای شهر و روستای استان تا ساعت 12 امروز 236 نفر اعلام شده است.

این ستاد در خصوص آمار ثبت‌نام شدگان به تفکیک شهرستان تصریح کرد: تاکنون در شیروان 77 نفر، فاروج 37 نفر، گرمه 13 نفر، راز و جرگلان یک نفر، مانه و سملقان 28 نفر، جاجرم 19 نفر و بجنورد 33 نفر اعلام آمادگی کرده‌اند.

آمار مذکور به تفکیک جنسیت به قرار 11 نفر زن و مابقی مرد هستند و از تعداد ثبت‌نام کنندگان مذکور 125 نفر ثبت‌نام اولیه و 111 نفر ثبت‌نام نهایی را انجام داده‌اند.

  توزیع 700 دفترچه سوخت در بین عشایر خراسان شمالی

رئیس دفتر امور عشایر خراسان شمالی گفت: توزیع حدود هزار تن علوفه‌ دام‌های عشایر استان توسط شرکت‌های تعاونی عشایری و توزیع 700 دفترچه سوخت بین عشایر در زمان قشلاق صورت گرفته است.

تیمور شعبانی اظهار کرد: از آبان ماه سال گذشته تا فروردین امسال که زمان استقرار قشلاقی عشایر خراسان شمالی در شهرستان مراوه‌تپه بوده است که طی این مدت به هزار و 100 خانوار عشایری خدمات دهی شده است.

وی با اشاره به آب‌رسانی با هشت دستگاه تانکر در طول زمان قشلاق افزود: با توجه به نیاز بیشتر عشایر به آب از تانکرهای استان گلستان نیز در این زمینه استفاده شده است.

به گفته شعبانی، هماهنگی با دیگر دستگاه‌ها برای ارائه خدمات به عشایر و بهسازی چشمه‌ها و ایل راه‌ها نیز در این مدت صورت گرفته است.

سطح کیفی مددکاری اجتماعی در زندان‌ها باید تغییر کند

مدیرکل زندان‌های خراسان شمالی گفت: سطح کیفی مددکاری اجتماعی در زندان‌ها باید تغییر کند.

محمدعلی بلوکی در نشستی با مددکاران اجتماعی زندان‌های استان به نقش موثر مددکاران اجتماعی در سیستم زندانبانی اسلامی اشاره کرد و افزود: از آنجا که مددکاران اجتماعی بیشترین ارتباط را با مددجویان و خانواده‌های آنان دارند لذا لازم است تا مددکاران درک صحیحی از مشکل و موقعیت زندانی داشته باشند و با مسئولیت‌ پذیری و وجدان کاری در کمک به آنان اهتمام ورزند.

وی خطاب به مددکاران اجتماعی زندان‌های خراسان شمالی به نقش برقراری ارتباط صحیح و مؤثر اشاره‌ای داشت و اظهار کرد: مددجو در بدو ورود به زندان باید از حمایت‌ها و خدمات مددکاران اجتماعی بهره ببرد چرا که این امر ضمن کمک به حل مشکلات مددجو از استرس فضای زندان نیز می‌کاهد.

مدیرکل زندان‌های خراسان شمالی با تاکید بر ارتقای سطح کیفی خدمات مددکاری در زندان‌ها افزود: مددکاران باید با کارهای ارزشی و تخصصی خود به این حرفه مقدس در نظام زندانبانی ارتقاء جایگاه بدهند.

برچسب‌ها

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
7 + 10 =