یک روزنامه آلمانی گزارش داد:

ایتالیا پناهندگان در کشورش را برای خروج ترغیب می کند

شناسهٔ خبر: 2066323 -
یک روزنامه آلمانی در گزارشی نوشت که ایتالیا پناهندگان کشورش را با دادن پول و اسناد اقامت در کشورهای دیگر تشویق به خروج می کند که این نقض آشکار قوانین و توافقات اروپایی است.

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از روزنامه "فرانکفورتر روند شای"، ایتالیا پناهندگان کشورش را ترغیب به سفر به کشورهای دیگر از جمله آلمان می کند. بیش از یک صد پناهنده آفریقایی از ایتالیا به آلمان سفر کرده اند چرا که سازمانهای ایتالیایی بر خلاف توافقات و قوانین اروپایی با دادن پول و اسناد اقامت آنها را به چنین مهاجرتی ترغیب کرده اند.

بر اساس اطلاعات سازمانهای اجتماعی هامبورگ، حدود 300 زن و مرد از کشورهای مختلف آفریقایی که در ایتالیا اقامت داشتند به این شهر آمده اند، اگر چه ایتالیا وظیفه مراقبت و تامین این مهاجران را بر عهده داشته است.

برخی از این مهاجران در آلمان بی سر پناه هستند چرا که هیچ حقی برای حمایت از طرف دولت آلمان ندارند.

به گفته سناتور امور جتماعی در هامبورگ از حزب سوسیال دموکرات این کشور، این پناهندگان اجازه کار و حقی برای دریافت خدمات مسکن و امور اجتماعی ندارند. البته هامبورگ تلاش می کند تا سرپناه و کمکهایی را برای این پناهندگان تهیه کند اما نمی خواهد انتظارات نادرستی را در بین آنها ایجاد کند و برگشت این پناهندگان به ایتالیا تنها گزینه است.

وزارت کشور آلمان در ماه مارس طی یک نامه اعلام کرد که ایتالیا به پناهندگان کشورش تا 500 یورو پرداخت می کند تا کشور را ترک کنند. همچنین برای آنها گذرنامه های خارجی و سه ماه اقامت در کشورهای عضو شنگن تهیه می کند تا تشویق به خروج از کشور شوند.این گونه اقدامات ایتالیا نقض آشکار توافقات اروپایی محسوب می شود.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
6 + 3 =