پورکاظمی خطاب به مسئولان وزنه‌برداری:

ورزشکار شب قبل از مسابقه هم دوپینگ می‌کند/ تست‌های نادو مشکلی ندارد

شناسهٔ خبر: 2162516 -
دبیر کل ستاد ملی مبارزه با دوپینگ با اشاره به صحبت‌های مسئولان فدراسیون وزنه‌برداری مبنی بر اینکه چرا نتیجه تست‌های به عمل از ورزشکاران این رشته در ایران منفی بود اما چند روز بعد آنها دوپینگی معرفی شدند، گفت: در این مورد مشکل از خود ورزشکاران است که فکر می‌کنند پس از نمونه‌گیری‌های انجام شده در کشور کار تمام است و بعضا شب پیش از مسابقه اقدام به دوپینگ می‌کنند.

لطفعلی پورکاظمی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه رئیس فدراسیون وزنه‌بردای و سرمربی تیم ملی این رشته طی امروز و روزهای گذشته صحبت‌هایی مبنی بر اینکه "چرا تست‌های به عمل آمده از ملی‌پوشان وزنه‌برداری که توسط فدراسیون پزشکی ورزشی و نادو ایران گرفته شده بود، منفی اعلام شد اما چند روز بعد در مسابقات قهرمانی جهان تست‌های آنها مثبت اعلام شد؟ فدراسیون پزشکی چگونه آزمایش گرفته است"؟، توضیحاتی ارائه کرد.

وی تاکید کرد: مسئولیت نمونه‌گیری از ورزشکاران در داخل کشور بر عهده ستاد ملی مبارزه با دوپینگ (نادو) است. نادو این کار را طبق استانداردهای جهانی انجام می‌دهد ضمن اینکه نمونه‌گیری‌های به عمل آمده از ورزشکاران را هم جهت آنالیز و اعلام نتیجه به آزمایشگاه آکردیته که مورد تائید آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ (وادا) هستند، ارسال می‌کند. بنابراین هیچ شک و ابهامی در مورد نتایج اعلام شده نیست.

رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی تاکید کرد: اما اینکه چرا نتیجه آزمایش ورزشکاری مثبت اعلام می‌شود در حالیکه نتیجه آزمایش همان ورزشکار یک هفته پیش از آن منفی بوده است، به زمان دوپینگ ورزشکار بستگی دارد. برخی ورزشکاران بعد از اینکه در کشورمان تست آنها منفی اعلام می‌شود، فکر می‌کنند کار تمام شده و برای حضور در رویدادی که پیش رو دارند و بعضا شب پیش از مسابقه اقدام به دوپینگ می‌کنند و همین باعث می‌شود تا تست دوباره‌ای که در جریان مسابقات از آنها گرفته می‌شود، مثبت اعلام شود. 

پورکاظمی تصریح کرد: بنابراین در مورد دوپینگ وزنه برداران هیچ تقصیری متوجه نادو ایران نیست.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
1 + 1 =