باهنر:

مردم از افراط خسته شده و به اعتدال رای دادند/ روحانی سرلشکر اقتصادی ندارد

شناسهٔ خبر: 2225194 -
رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری گفت: مردم از افراط 16 ساله خسته شدند و به اعتدال رای دادند.

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از شیراز، محمد رضا باهنر شامگاه پنج شنبه در نشست با اعضای جبهه پیروان خط امام و رهبری استان فارس با اشاره به اینکه از جمله دلایلی که مردم به دولت روحانی رای دادند شعار اعتدال بود تاکید کرد: دلایل زیادی برای شکل گیری و انتخاب دولت روحانی مطرح می شود که شاید عدم اتحاد میان اصولگرایان، درست عمل نکردن ستاد های آنها و.... باشد اما به نظر من مهمترین دلیل این انتخاب از جانب مردم خستگی از افراط بود.

وی یادآور شد: مردم ایران طی 16 سال گذشته هشت سال اصلاح طلبی افراطی و هشت سال اصولگرایی افراطی را به نوعی دیدند به همین دلیل در این دوره از انتخابات به اعتدال رای دادند.

 رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری تصریح کرد: مردم از افراط به اعتدال پناه بردند و از آنجایی که من از قبل روحانی را می شناختم این اعتدال در او وجود داشت.

باهنر ادامه داد: اما اینکه رفتار دولت روحانی طی مدت گذشته این اعتدال را نشان می دهد یا خیر باید وضعیت شروع بکار دولت را از دو محور مباحث خارجی و انرژی هسته ای و محور شاخص های داخلی مورد سنجش و بررسی قرار داد.

وی با بیان اینکه کشور ما در زمان انتخابات و آغاز به کار دولت جدید شاخص هایی همچون بیکاری، تورم، گرانی و... در جایگاه مناسبی نداشت یادآورشد: در سال 74 مردم در یک مدت زمان کوتاه، تورم بالایی را تجربه کردند اما در آن زمان نیز مجلس وارد بحث شد و تورم 49.5 درصدی کنترل شد ولی تورم 40 درصدی و بیکاری 13 درصدی در زمان انتخابات و آغاز بکار دولت جدید بحث دیگری بود.

دیپلمات ها خوب کار کردند اما مراقبشان هستیم

باهنر تاکید کرد: اما بحث خارجی ما در مباحث هسته ای دو طرف متفاوت دارد که گروهی به طور افراطی به این تفاهم نامه خوشبین هستند که این حالت صحیح نیست و برخی دیگر هم این تفاهم نامه را قطعنامه 598 عنوان می کنند که این نوع فکر آنها نیز صحیح نیست.

رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری افزود: خود من کمترین اعتمادی به طرف های مقابل ندارم  اما دیپلمات های ما خوب کار کردند.

وی تصریح کرد: ما از دیپلمات ها حمایت می کنیم اما چهار چشمی مراقبشان هستیم که اشتباه نکنند و تحت فشار قرار نگیرند.

باهنر تاکید کرد: باید به این نکته نیز توجه داشت هر تفاهمی که انجام شود نظام باید آن را اجرایی کند ولی اگر تفاهمی از روی ناشی گری و هر بحث دیگری بسته شد نظام آن را به طور حتم تایید نخواهد کرد.

تورم را به 30 درصد می رسانیم

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه تمامی مشکلات به تحریم مربوط نیست، گفت: در بحث مسائل داخلی نیز تنها 35 درصد مشکلات مربوط به تحریم است ولی مابقی مباحث به دلیل اشتباهات خودمان است که منهای تحریم ها 60 درصد آنها قابل حل است.

وی تصریح کرد: دولت در مباحث مشکلات داخلی یکسری قدم های خردمندانه برداشته است و در تلاشیم تورم را به 30 درصد برسانیم که هر چه باشد از 44 درصد بهتر است.

باهنر با اشاره به اینکه مردم این میزان تورم را هم قبول ندارند افزود: البته در بحث تولید و صنعت وضعیت کشور همچنان مناسب نیست که البته باید در انتظار نتیجه فعالیت ها باشیم.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از بین رفتن این مشکلات به شاخص های از جمله تدبیر، مصلحت و شجاعت بستگی دارد که البته شجاعت نیز باید اصول داشته باشد.

روحانی سرلشکر اقتصادی ندارد

وی در ادامه سخنان خود در خصوص مباحث اقتصادی به وضعیت هدفمندی یارانه ها اشاره کرد و گفت: در این مورد چند بحث است که همگان آن را مشاهده می کنند اما  هشت بحث نیز برای همگان مشخص نیست، سونامی در راه است و اگر به پیشواز آن نرویم و پیشگیری نکنیم با مشکلات فراوانی مواجه خواهیم بود.

باهنر تصریح کرد: تیم اقتصادی روحانی دارای هفت سرتیپ با تجربه و با فکر است اما یک سرلشکر ندارد که آنها را متحد کند که البته برخی از مواقع سخنانی در خصوص اختلاف نظر در میان این تیم شنیده می شود که امیدوارم صحت نداشته باشد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: برای جبران کسری هدفمندی یارانه ها مجلس نیز وارد شد و با همفکری دولت توانستم راه های مناسبی را مشخص کنیم اما همگان باید بدانند که فعالیت پروژه های اقتصادی کار سختی است که به شجاعت در اجرا نیاز دارد.

روحانی آدم تشکیلاتی نبود

رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه تا چه زمانی از دولت حمایت انجام می شود، گفت: تعهد ما بر این است که تا زمانیکه دولت بر انجام شعارهای خود بماند حمایت کامل را انجام می دهیم اما آنچه که مهم است، آرزوی قلبی همه موفقیت دولت است و اگر چنین آرزوی نداشته باشیم ظلم است.

باهنر با اشاره به اینکه آیا روحانی در انتخاب های خود اعتدال را رعایت کرده یا خیر یادآور شد: روحانی را از قبل شناخت دارم او انسانی فراجناحی و معتدل است اما اگر مشاهده می شود که از گروهی در کنار او بیشتر هستند به دلیل این است که روحانی آدم تشکیلاتی نبوده و مجبور شد از عده ای استفاده کند.

وی یادآور شد: اما اینکه بگویند روحانی با حمایت کامل اصلاح طلبان موفق شد را قبول ندارم زیرا بسیاری را می شناسم که به روحانی رای دادندو بحث چپ و راست برایشان مطرح نبود.

رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری افزود: حضور افراد اصلاح طلب در رتبه اول دولت زیاد است اما این افراد افراطی نیستند ولی باید مراقب بود که در چینش رتبه های پایین تر از افراطی ها استفاده نشود که اگر این کار انجام شد به طور حتم نیمی از آرای دولت از بین خواهد رفت.

اگر مجلس به دست اصلاح طلبان بیفتد برای نظام مشکل آفرین است

باهنر در بخش دیگری از سخنان در خصوص نوع نگاه ها در آینده به دولت، گفت: در حال حاضر اجازه نداریم برای دولت کارشکنی کنیم یا حتی کمک دولت نکنیم البته هشدار های لازم را خواهیم داد.

وی تصریح کرد: برای اتحاد میان اصولگریان تلاش می کنیم زیرا در آینده انتخابات دیگر نیز در پیش است که باید مراقب بود.

رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری تاکید کرد: باید مراقب بود که اگر مجلس به دست اصلاح طلبان بیفتد متوجه می شویم که برای نظام مشکل ایجاد می شود.

میزان سوخت ذخیره شده راکتور از عمر آن بیشتر است

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سخنان یکی از حاضرین در خصوص حق ملت ایران در انرژی هسته ای و گرانی، گفت: هیچ حقی از کسی کم نشده، زمانی ما به دنبال سوخت راکتور بودیم ولی امروز بیش از عمر یک راکتور سوخت داریم و هیچگونه نگرانی در این خصوص وجود ندارد.

وی افزود: در سراسر جهان تورم وجود دارد و ما نیز به دنبال کاهش نرخ تورم هستیم اما اگر فکر کنیم که ارزانی می شود صحیح نیست.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
6 + 0 =