طی سال گذشته انجام شد؛

سنجش مهارت شغلی 357 هزار نفر در 417 حرفه

شناسهٔ خبر: 2262553 -
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران از سنجش مهارت و صلاحیت حرفه ای بیش از 357 هزار نفر از جوانان جویای مهارت و شغل در این استان طی سال گذشته خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، حمیدرضا خانپور از سنجش مهارت و صلاحیت حرفه‌ای بیش از 357 هزار نفر از جوانان جویای مهارت و اشتغال در سال گذشته توسط اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران خبر داد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران با اشاره به فراگیری مهارت های فنی و حرفه ای 357 هزار و 9 نفر در سال 1392 اظهار داشت: جوانان مهارت های فنی و حرفه ای را در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران، موسسات کارآموزی آزاد، پادگان های نظامی و انتظامی، زندان ها، کارگران صنعت ساختمان، تفاهم نامه های صنفی با اتحادیه ها، آموزش در مناطق محروم و روستایی، جوار کارگاه، دانشگاه و بین سطوح تحصیلی، آموزش های استاد شاگردی و ادواری در بخش های مختلف صنعت، خدمات، کشاورزی و فرهنگ و هنر مهارت های فنی و حرفه‌ای فرا گرفته و در آزمون تعیین سطح، صلاحیت حرفه‌ای و سنجش مهارت اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران شرکت کردند.

وی تعداد حِرَف آموزشی متقاضیان را 417 حرفه آموزشی و مهارتی عنوان و بیان داشت: تعداد 172747 نفر زن و 184262 نفر مرد ثبت نام وشرکت نموده و پس از طی مراحل مختلف آموزشی جهت سنجش مهارت معرفی شده اند.

به گفته خانپور، در این آزمون ها 65 درصد از کارآموزان و کارجویان موفق به کسب حد نصاب لازم جهت دریافت پروانه مهارت، تاییدیه و گواهینامه الکترونیکی مهارت فنی و حرفه‌ای شده‌اند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران افزود: اهم رشته های آموزشی در بخش های مختلف صنعت، خدمات و کشاورزی شامل جوشکای، برق، اتومکانیک، تراش و فرز CNC، ساخت و نصب درب و پنجره دو جداره، قالیبافی، طراحی و دوخت، مراقبت و زیبایی، امور مالی و حسابداری، رایانه، نقشه کشی و نقشه برداری، کشاورزی و رشته های زیرمجموعه این حرفه ها بوده است.

برچسب‌ها

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
9 + 6 =