سرهنگ ابارشی:

خلأهای پدافندی را شناسایی و مرتفع کرده‌ایم

شناسهٔ خبر: 2272630 -
قم - خبرگزاری مهر: فرمانده پایگاه پدافند هوایی حضرت معصومه(س) قم گفت: به رغم تحریم‌های سال‌های اخیر با عزم ملی، تلاش مضاعف و مدیریت جهادی توانسته‌ایم خلأهای پدافندی را شناسایی و مرتفع سازیم.

به گزارش خبرگزاری مهر، سرهنگ محمد حسین ابارشی در آستانه 29 فروردین، روز ارتش با گرامیداشت یاد و خاطره 48 هزار شهید ارتش در کشور، 6 هزار شهید استان قم بخصوص 600 شهید ارتشی استان ابراز داشت: در آموزه‌های دینی به دو موضوع امنیت و سلامت بسیار تأکید شده و در سایه امنیت است که انجام زیرساخت‌های اقتصادی، فرهنگی و... محقق می‌شود.

وی امنیت امروز جامعه را مرهون ایثارگری رزمندگان اسلام و شهدایی چون صیاد شیرازی، مهدی زین الدین، باکری، ستاری، بابایی و ...دانست و گفت: شهدای بزرگوار دفاع مقدس همچون اسطوره های حماسه و ایثار در تاریخ این مرز و بوم ماندگار شدند.

فرمانده پایگاه پدافند هوایی حضرت معصومه(س) افزود: ارتش در بدو پیروزی انقلاب اسلامی، هشت سال دفاع مقدس و عرصه جنگ نرم توانست به عنوان نیروی بازدارنده خالق حماسه‌های بی شماری در حراست از تمامیت ارضی کشور باشد.

وی در بیان جایگاه ویژه پدافند هوایی گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی و فرمانده معزّز کل قوا در طرح انتزاع، پدافند را از بدنه آفند و نیروی هوایی جدا کردند تا بتواند با توجه به دکترین دفاعی کشور، در قالب قرارگاه و با بهره گیری از کلیه ظرفیتهای موجود در نیروهای سه گانه ارتش، پنج گانه سپاه، نیروی انتظامی و بسیج مردمی در حوزه دفاع از آسمان ولایت در یک شبکه یکپارچه و هماهنگ به نحو احسن عمل کند.

ابارشی تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه اولویت اول در تمام سطوح، پدافند است و باید جدی گرفته شود را یادآور شد و ادامه داد: این یک تکلیف شرعی و ملی و وظیفه کلیه مسئولان کشوری و لشکری است که نیازها و زیرساختهای پدافند را جدی بگیرند.

این مقام مسئول ارتش در استان قم افزود: به رغم تحریم‌های سال‌های اخیر با عزم ملی، تلاش  مضاعف و مدیریت جهادی و با اجرای دقیق اقتصاد مقاومتی مدنظر مقام معظم رهبری در حوزه دفاع، توانسته‌ایم خلأهای پدافندی را شناسایی و مرتفع سازیم و به توفیقات و پیشرفت‌های شگرفی در زمینه تربیت نیروی انسانی متخصص، انجام رزمایش‌های ارتقاء آمادگی، افزایش ظرفیت‌های دفاعی و بومی سازی سامانه‌های پیشرفته‌ای چون مرکز کنترل فرماندهی محلی، رادارهای غیر فعال با توان پایین و برد بالا و... نائل شویم.

وی در ادامه با اشاره به سابقه فعالیت این پایگاه خاطرنشان ساخت: از حدود سه سال قبل پایگاه پدافند هوایی حضرت معصومه(س) زیر نظر قرارگاه مرکزی پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) با محوریت حفظ و حراست از آسمان الهی و ولایی استان قم و دفاع از حریم نیروگاه هسته‌ای شهید علی محمدی ایجاد گردید و افتخار حراست از این مرکز که به عنوان یک شاهکار ملی محسوب می‌گردد، به طور شبانه روزی، خودکار و کاملا مجهز نصیب این پایگاه گردید.

فرمانده پایگاه پدافند هوایی حضرت معصومه(س) تجسس، پایش و واپایش آسمان، کشف ریزپرنده‌ها و هواپیماهای باسرنشین و بدون سرنشین، شناسایی در سیکل یکپارچه فرماندهی و انجام اقدامات مقتضی را از ماموریت‌های اصلی پایگاه پدافند هوایی برشمرد و گفت: دشمنان اسلام به منظور ایجاد عملیات روانی روی سپر موشکی خود خیلی تاکید می‌کنند اما دلیرمردان شجاع نیروهای مسلح ثابت کردند می‌توانند با کوچکترین ابزار بزرگترین سپر موشکی دشمن را تسخیر نمایند.

ابارشی تاکید کرد: ما دارای سپر قوی انسانی هستیم که دارای عشق به ولایت و رهبری است و قلب و دلش برای پاسداری از دین و آیین این مرز و بوم می‌طپد.

فرمانده پایگاه پدافند هوایی حضرت معصومه(س) با اشاره به گزینه‌های روی میز دشمنان اسلام خاطرنشان ساخت: امروز اقتدار ارتش و سایر نیروهای مسلح آنقدر قدرت بازدارندگی ایجاد کرده که دشمن در آشفتگی است که از چه گزینه ای علیه ما استفاده کند.

وی با بیان شیوه های دشمن در جنگ نرم گفت: دشمن به جای حمله به خاک، با ابزار تحریم، ماهواره و رسایر وسال ارتباط جمعی نان، فکر، اخلاق، عقیده و ایدئولوژی ما را مورد حمله قرار داده و فرزندان ما باید توجه داشته باشند که در این جنگ نرم، ایمان و اعتقادات خود را حفظ و تقویت نمایند.

ابارشی با تاکید بر اینکه ایمان به خدا، روحیه خستگی ناپذیر و تبعیت از ولایت رمز پیروزی رزمندگان اسلام و نیروهای مسلح در دفاع مقدس بود یادآور شد: در شکست حصر آبادان، با 80 تانک چیفتن در مقابل 300 تانک تی 72 ایستادیم و پیروز شدیم و این یقینا از الطاف الهی در سایه ایمان و رشادت رزمندگان اسلام بود.

وی در پایان گفت: ما باید با مدیریت جهادی و تلاش خستگی ناپذیر آنقدر کار کنیم تا به ذهن هیچ دشمنی جرات نزدیک شدن به تمامیت ارضی و اعتقادات دینی مان خطور نکند.

 

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
6 + 8 =