کرمیان در گفتگو با مهر:

۲۰ تن فرآورده دامی آلوده در کرمانشاه کشف و معدوم شد

شناسهٔ خبر: 2586798 -
کرمانشاه- سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان کرمانشاه از کشف ۲۰ تن فرآورده دامی آلوده در کرمانشاه از ابتدای سال جاری خبر داد.

تورج کرمیان در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: شبکه دامپزشکی شهرستان کرمانشاه روز گذشته و بر اساس گزارشات مردمی از فعالیت شخصی در محله تازه آباد شهرستان کرمانشاه که اقدام به کشتار غیر مجاز دام و عرضه گوشت ناسالم به شهروندان می کرد، مطلع شدند.

وی افزود: به دنبال این گزارشات، محل مورد نظر شناسایی شده و با اخذ حکم از معاون دادستان یک اکیپ به محل اعزام شد که با بررسی های به عمل آمده یک لاشه گاو و هفت لاشه گوسفند بیمار از شخص خاطی کشف و ضبط و خود وی نیز جهت برخورد قضایی به مراجع مربوطه معرفی شد.

کرمیان، گوشت غیر بهداشتی را عاملی برای تهدید سلامت شهروندان عنوان کرد و گفت: گزارشات مردمی برای جلوگیری از عرضه این گوشت های ناسالم بسیار مهم و کمک کننده است.

سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان کرمانشاه خاطر نشان کرد: ماهانه بیش از سه هزار و ۵۰۰ بازدید از مراکز عرضه فرآورده های خام دامی در سطح شهرستان صورت می گیرد و از ابتدای سال جاری تا کنون بیش از ۲۰ تن انواع گوشت دام های آلوده و همچنین آلایش آلوده کشف و معدوم شده است.

وی تصریح کرد: شبکه دامپزشکی کرمانشاه با همکاری دادستانی، مرکز بهداشت و اجرائیات شهرداری به شدت با عرضه کنندگان گوشت های ناسالم برخورد خواهد کرد.

کرمیان در پایان از شهروندان خواست گزارشات و همچنین انتقادات و پشنهادات خود در این خصوص را از طریق سامانه ۱۵۱۲ با مسئولان در میان بگذارند.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
3 + 3 =