رکن آبادی در گفتگو با مهر:

عربستان بی‌فایده بودن حمله رافهمیده است/امیدی به مجامع جهانی نیست

شناسهٔ خبر: 2667207 -
سفیر سابق ایران در لبنان با بیان اینکه عربستان سعودی به این نتیجه رسیده که استمرار عملیات نظامی دریمن هیچ فایده ای ندارد تاکید کرد: با قطعنامه ۲۲۱۶ و حمایت از متجاوز، هیچ امیدی به مجامع جهانی نیست.

غضنفر رکن آبادی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به آینده تحولات یمن و تصمیم احتمالی رژیم آل سعود اظهار داشت: به نظر می رسد عربستان به این نتیجه رسیده است که استمرار این وضعیت هیچ نتیجه ای نداشته و منجر به ایجاد یک فضای تنفر نسبت به این رژیم در افکار عمومی جهان شده است.

وی گفت: کشورهای مختلف این سئوال اساسی را دارند که چرا عربستان مردم مظلوم یمن را به خاک و خون می کشاند و چه انگیزه ای را دنبال می کند!؟ آیا اقدامی از داخل یمن علیه عربستان شده است!؟

رکن آبادی ادامه داد: اهدافی که  رژیم آل سعود در این حمله دنبال می کرد از جمله باز گرداندن منصور هادی رئیس جمهور مستعفی به صنعا و عقب راندن انصارالله به صعده، هیچ کدام محقق نشده است؛ پس استمرار این عملیات هیچ تاثیر و نتیجه ای ندارد، بنابراین به نظر می رسد عربستان به این نتیجه رسیده که دست از این اقدامات بردارد و آن را عملی خواهد کرد.

سفیر سابق ایران در لبنان درباره اینکه آیا مجامع جهانی اقدام متفاوتی در این رابطه خواهند کرد یا خیر، تصریح کرد: متاسفانه با صدور قطعنامه ۲۲۱۶ از سوی شورای امنیت که به جای محکومیت متجاوز از آن حمایت کرد، هیچ امیدی به مجامع جهانی نیست و می توان گفت که اقدامات آنها حداقل در کوتاه مدت تاثیرگذار نخواهد بود.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
1 + 2 =