استاد خوشنویسی همدان:

برخورد سرد مسئولین باعث از بین رفتن انگیزه هنرمندان می شود

شناسهٔ خبر: 3010071 -
همدان- استاد خوشنویسی همدان بابیان اینکه هنرمندان به حمایت های معنوی بیشتر از حمایت مالی نیاز دارند، گفت: برخورد سرد مسئولین باعث از بین رفتن انگیزه هنرمندان می شود.

مرتضی شعبانی که به تازگی نمایشگاه خوشنویسی خود را دایر کرده است در گفتگو با مهر با بیان اینکه مسئولین فرهنگ و ارشاد استان همدان به دلیل برگزاری نمایشگاه در مجموعه فرهنگی شهرداری همدان رفتار سردی با من داشتند، اظهار داشت: مسئولین فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان باوجود ارسال کارت دعوت در نمایشگاه خوشنویسی حضور نداشتند که این باعث دل سردی و بی انگیزگی می شود.

وی بابیان اینکه متقاضیان هنر به جای حمایت از هنرمندان زیر پای آن ها را خالی می کنند، افزود: برخی ها با خالی کردن زیر پای هنرمندان مانع  از رشد و پیشزفت آنها در هنر می شوند.

این استاد خوشنویس با بیان اینکه از مسئولین فرهنگ و ارشاد استان همدان انتظار بیشتری می رفت، عنوان کرد: وقتی از سوی متولیان فرهنگ و هنر چنین برخوردی صورت می گیرد از دیگران نیز انتظار بهتری نمی رود.

شعبانی با بیان اینکه این نمایشگاه با هزینه های شخصی برگزار شده است، عنوان کرد: هنرمندان تنها نیازمند حمایت های مالی نیستند و حمایت معنوی مهم تر از حمایت های مالی است هرچند حمایت های مالی باعث ایجاد انگیزه و ییشرفت بیشتر در کار می شود.

وی بابیان اینکه از شهردار منطقه چهار که کارهای اطلاع رسانی نمایشگاه را با هزینه شخصی انجام داده است تشکر می کنم، بیان کرد: از شهردار همدان و شهردار منطقه چهار همدان به دلیل حمایت آنها برای برگزاری هرچه بهتر این نمایشگاه تشکر می کنم.

این استاد خوش نویس به انجمن خوشنویسان استان نیز اشاره کرد و گفت: انجمن خوشنویسان همدان با وجود اینکه فعال است اما به دلیل نداشتن مکان مناسب در رنج است.

شعبانی بابیان اینکه تعداد مدرسین در این انجمن از تعداد هنرجویان بیشتر است، بیان کرد: انجمن خوشنویسان از نبود مکان مناسب رنج می برد و امیدواریم در آینده نزدیک یک مکان مناسب به این انجمن تعلق گیرد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
1 + 7 =