مدير مسوول روزنامه ايران در گفتگو با مهر :

انتشار كاريكاتور عمدي نبوده ولي به قانون احترام مي گذاريم / بيش از هميشه نياز به همدلي و همفكري داريم

شناسهٔ خبر: 330311 -
غلامحسين اسلامي فرد با تاكيد بر اينكه انتشار كاريكاتور عمدي نبوده است گفت : به قانون احترام مي گذاريم و اميدواريم آنچه كه ما به آن رسيده ايم براي قوه قضائيه هم روشن شود .

مدير مسوول روزنامه ايران با بيان اين مطلب افزود : اين مطلب كه موجب كدورت بين هموطنان آذري زبان ما شده در صفحه طنز بخش كودكان  نشريه ايران جمعه  منتشر شده بود و وقتي كه ما متوجه شديم اشتباهي در آن صورت گرفته در اولين شماره روزنامه از هموطنانمان عذرخواهي كرديم.

وي در ادامه افزود : در شماره بعد نشريه ايران جمعه هم اين عذرخواهي مجددا چاپ شد و در سرمقاله اين نشريه مجددا به اين مطلب اشاره كرديم.

اسلامي فرد در ادامه خاطر نشان كرد : ما در تحريريه به اين نتيجه رسيديم كه اين اشتباه عمدي نبوده ولي به دليل اينكه براي ما مهم بود مطلبي كه در روزنامه ايران چاپ مي شود باعث كدورت هموطنان ما نشود - چه هموطنان آذري و چه ديگر هموطنان - از آنها عذرخواهي كرديم.

هموطنان ما در مقاطع مختلف انقلاب اسلامي نشان دادند كه همه از يك پيكره هستند و به راحتي مي شود اين مطلب را به عينه ديد كه مردم ما فارغ از اينكه به چه زباني صحبت مي كنند زير لواي اسلام و ايران حاضرند براي اينكه آرمانهاي خود را حفظ كنند از جانشان هم بگذرند.

وي با اشاره به مطلب منتشر شده در روزنامه ايران جمعه گفت : به هرحال ما متاسفيم كه اين اتفاق افتاد و به شكلهاي مختلف هم تاسف خود را اعلام كرديم.

 اسلامي فرد در ادامه گفت : امروز من و سردبير ايران جمعه با دادستان تهران ديدار كرديم و توضيحاتي در خصوص اين مطلب به ايشان ارائه شد . اما با دستوري كه دادستان صادر كرد مانا نيستاني - كاريكاتوريست آذري زبان و سردبير ايران جمعه به طور موقت بازداشت شد .

وي تصريح كرد : پيش از صدور دستور توقيف موقت روزنامه ايران توسط هيات نظارت بر مطبوعات ما تصميم گرفته بوديم كه روزنامه ايران را براي يك شماره منتشر نكنيم كه در اين فاصله بتوانيم بررسي مجددي بر روي اين موضوع داشته باشيم و بر آنچه كه اتفاق افتاده مروري بكنيم .

اسلامي فرد در ادامه گفت : مردم ما در آذربايجان هشيار هستند و طبيعي است كه اگر احساس كنند اهانتي به آنها صورت گرفته معترض مي شوند ،  اما طبعا بين اعتراض و سوء استفاده از احساسات پاك مردم براي تهديد نظام اسلامي فاصله وجود دارد.

وي در پايان گفت : در شرايط كنوني كه استكبار با انواع حيله ها ايران را مورد حمله قرار مي دهد ما بيش از هميشه نياز به وحدت و همدلي و همفكري داريم.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
6 + 2 =