به منظور بررسي موضوع كاريكاتور روزنامه ايران برگزار مي شود؛

جلسه ويژه كميسيون امنيت ملي با حضور وزراي اطلاعات و ارشاد

شناسهٔ خبر: 330384 -
رئيس كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي از حضور وزراي اطلاعات و ارشاد در جلسه فوق العاده اين كميسيون كه فردا برگزار مي شود، خبر داد و گفت: در اين نشست موضوع روزنامه ايران بررسي مي شود.

به گزارش خبرنگار پارلماني "مهر"، علاء الدين بروجردي كه در جمع خبرنگاران سخن مي گفت، اظهار داشت: از درج مقاله توهين آميز در روزنامه ايران نسبت به هموطنان آذري زبان متاسفيم و اين بي توجهي توسط مسئولان آن روزنامه را شديدا محكوم مي كنيم.

وي افزود: ما كشوري هستيم كه با زبان ها و فرهنگ هاي مختلف كه بر يك محور اساسي كه همان انسجام ملي است قرار داريم و بدون ترديد هر طرحي در جهت از بين بردن اين انسجام محكوم به شكست است.

نماينده بروجرد ادامه داد: با توجه به اين كه آمريكا 75 ميليون دلار بودجه براي ايجاد بحران و مشكل در داخل كشور، در كنگره تصويب كرد، مشاهده مي كنيم همان زنجيره كه حلقه نخست آن در خوزستان و حلقه دوم آن در سيستان و بلوچستان و استانهاي حساس بود، اينك به آذربايجان كشيده شده است.

وي گفت: در واقع كاري هدايت شده وطراحي شده در جريان است و همه بايد در اين مواقع هوشمندي كاملي داشته باشند و نقش رسانه ها كه با افكار عمومي رابطه دارند، از همه با اهميت تر است.

بروجردي در بخش ديگري از اين گفت و گو در پاسخ به سئوالي درباره جلسه اي كه براي بررسي عملكرد هيات رئيسه مجلس تشكيل شد، گفت: متاسفانه شبهه اي در ارتباط با شمار شركت كنندگان هيات بررسي كننده به وجود آمده است.

وي افزود: سخنگوي اين جلسه ديروز به خبرنگاران توضيح داد شمار راي دهندگان30 نفر بود، در حالي كه رقم واقع 26 نفر بوده است ؛ چرا كه رئيس مجلس و نواب او ترجيح دادند هنگام راي گيري جلسه را ترك كنند تا شبهه اي ايجاد نشود.

رئيس كميسيون امنيت ملي مجلس اضافه كرد: يكي از اعضاي هيات سي نفره نيز به خاطر داشتن قرار ملاقات، پيش از راي گيري جلسه را ترك كرد و بر اين اساس راي گيري بين 26 نفر انجام شد.

بروجردي در پايان خاطر نشان كرد: در اين راي گيري حداد عادل و باهنر با هيچ راي منفي و ابوترابي با 2 راي منفي توانستند اكثريت آراي مثبت هيات را كسب كنند.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
1 + 17 =