عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی:

اصلاحیه قانون مدیریت خدمات کشوری پس از تعطیلات به پارلمان میاید

شناسهٔ خبر: 3733590 -
عضو هیأت رئیسه مجلس گفت: طبق رایزنی‌های صورت گرفته دولت قرار است اصلاحیه قانون مدیریت خدمات کشوری را پس از تعطیلات مجلس به پارلمان ارائه دهد.

به گزارش خبرگزاری مهر، غلامرضا کاتب، درمصاحبه با برنامه «بدون خط خوردگی» از رادیو گفت‌وگو، گفت: در جلسه مشترک دولت و مجلس با توجه به بررسی پرداخت‌های غیرمتعارف از سوی دولت این وعده داده شد که در اولین فرصت لایحه اصلاحیه قانون مدیریت خدمات کشوری به مجلس ارائه دهدبه نحوی که دیگر افراد نتوانند در بحث دستمزدها و پرداختهای غیر متعارف از روزنه‌های قانونی که وجود دارد، سوءاستفاده کنند.

این نماینده مجلس ادامه داد: درآن جلسه دولت وعده داد که ظرف یک ماه این اصلاحیه را ارائه دهد.اکنون از این مدت گذشته است و طبق آخرین رایزنی‌های انجام شده با سخنگوی دولت اعلام شده که این لایحه بعد از تعطیلات مجلس ارائه خواهد شد.

وی با بیان اینکه امیدواریم در بررسی این اصلاحیه مشکلاتی که موجب پرداخت‌های غیرمتعارف شده است را اصلاح کنیم در مورد عضویت همزمان برخی از مدیران در هیأت مدیره برخی از شرکت‌های عمومی دولتی و شرکت‌های عمومی بزرگ غیر دولتی، اظهارکرد: یکی از مشکلاتی که در بحث پرداخت‌های غیرمتعارف وجود دارد این است که برخی از افراد همزمان عضو چند هیأت مدیره هستند. البته مادر قانون منع دو شغل به صورت شفاف به ممنوعیت این موضوع اشاره کرده‌ایم که یک فرد نمی‌تواند همزمان در چند جا عضو هیأت مدیره باشد ولی برخی از افراد خود را به عنوان عضو غیر رسمی یا غیر موظف در هیأت مدیره‌ها مشغول می‌کنند و در آخر سال نیز به عنوان پاداش آخر سال هزینه‌های هنگفتی را دریافت میکنند.

کاتب ادامه داد: امیدواریم که دولت در اصلاحیه قانون مدیریت خدمات کشوری به صورت شفاف به این موضوع رسیدگی کند چرا که درقانون قبلی چنین چیزی در نظر گرفته نشده بود.

این عضو هیأت رئیسه مجلس در بخش دیگری از صحبت‌های خود در این چارچوب، گفت: یکی دیگر از چالش‌های در این عرصه این است که برخی از نهادهای عمومی غیر دولتی خود را موظف نمی‌دانندکه قوانینی که در این ارتباط وجود را رعایت کنند و این خود بعضاً باعث عدم شفافیت در پرداخت‌ها می‌شود. 

در همین چارچوب دولت از مقام معظم رهبری اذن گرفته که همه نهادهایی که تحت نظر ایشان هستند شامل قانون جدید شوند و نهادهای عمومی غیر دولتی نیز قانون جدیدی که در این ارتباط تصویب می‌شود را رعایت کنند.

نظرات

  • ۱۳۹۵-۰۵-۱۶ ۲۳:۲۹
    بیچاره ما بازنشستگان که همواره حقوقای ناچیز گرفته ایم خصوصا بازنشستگان قبل از سال ۷۹ که حقوقشان در همان حد اقل ها فریز شده و تفاوت حقوق یک بازنشسته سال ۷۹ به قبل با بعد از دوبرابر کمتر است و تازه این جدای از تبعیضی است که ۲ نفر با مدرک یکسان مشاغل و سمت یکسان و مدت یکسان در دوسازمان هم عرض وجود دارد که در واقع عدالت را به مسلخ برده و سالهاست در فقر زندگی می کنیم اما امروزه هم دغدغه ای برای ما نیست فقط سیاسی کاری است گیرم که حالا یک عده هم ۵۰۰ میلیونی نگیرند ایا از این نمد کلاهی برای فقر میشود.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
3 + 5 =