از بین محققان ایرانی و خارجی؛

برگزیدگان سی‌امین جشنواره بین المللی خوارزمی معرفی شدند

شناسهٔ خبر: 3905561 -
برگزیدگان سی‌امین جشنواره بین المللی خوارزمی امروز در هتل المپیک تهران معرفی شدند.

به گزارش خبرنگار مهر، جشنواره بین المللی خوارزمی باسابقه ترین رقابت علمی است که بعد از انقلاب اسلامی با هدف شناسایی و معرفی برترین های عرصه علم و صنعت بنیان گذاشته شد تا با ترغیب پژوهشگران مسیر شکوفایی علمی کشور و با حمایت از سرمایه های فکری برای ارائه راه حل های نوین و کاربردی، راه استقلال و خودکفایی اقتصادی هموار شود.

این جشنواره با نگاه ملی برای شناسایی و معرفی بهترین و موثرترین پژوهش های بنیادی، کاربردی و طرح های توسعه ای، اختراع و نوآوری، هر ساله صدها طرح داخلی را به میدان رقابت می کشاند. علاوه بر آنکه به دلیل جایگاه و اعتبار علمی در گستره بین المللی سبب شده که تاکنون ۲۰۰ دانشمند صاحب نام ایرانی و خارجی مقیم خارج برای حضور در مراسم به ایران سفر کنند و از این طریق زمینه های متعددی برای همکاری، تبادل نظر و تعاملات علمی پژوهشگران، دانش پژوهان و فناوران کشور با صاحب نظران و پژوهشگران خارجی فراهم شود.

سی‌امین جشنواره بین المللی خوارزمی فعالیت خود را با پذیرش و ارزیابی ۶۶۷ طرح در ۱۸ گروه تخصصی آغاز کرد.

در این دوره از جشنواره تعداد ۲۷۹ طرح از دانشمندان و برجستگان علمی ۴۶ کشور جهان در این رقابت شرکت کردند.

گروه های تخصصی سی‌امین جشنواره بین المللی خوارزمی شامل رشته های برق و کامپیوتر، کشاورزی و منابع طبیعی، مکانیک، فناوری های شیمیایی، علوم پایه، فناوری نانو، مهندسی نرم افزار و فناوری اطلاعات، مواد، متالورژی و انرژی های نو، عمران، مکاترونیک، صنایع و مدیریت فناوری، زیست فناوری و علوم پایه پزشکی، محیط زیست، هنر، معماری و شهرسازی، هوا فضا و علوم پزشکی می شود.

معرفی طرح های برگزیده داخلی سی امین جشنواره بین المللی خوارزمی:

برگزیدگان سی‌امین جشنواره بین المللی خوارزمی به ترتیب رتبه و گروه تخصصی به شرح زیر است:

سیدمحمد بلورچیان تبریزی رتبه اول پژوهش های بنیادی در گروه تخصصی فناوری های شیمیایی (برگزیده ویژه)

دانشگاه شهید بهشتی رتبه دوم پژوهش های کاربردی در گروه تخصصی هوافضا (برای طراحی و ساخت شبیه ساز فضا)

دکتر مرتضی رضایی رتبه دوم پژوهش های کاربردی در گروه تخصصی کشاورزی و منابع طبیعی

دکتر سعید قاضی مغربی رتبه سوم پژوهش های کاربردی در گروه تخصصی برق و کامپیوتر

دکتر فرهاد رجالی رتبه دوم طرح های توسعه ای گروه تخصصی کشاورزی و منابع طبیعی

دکتر شهاب شیبانی رتبه دوم طرح های توسعه ای گروه تخصصی علوم پایه

مهندس اسحاق عباسی رتبه دوم طرح های توسعه ای گروه تخصصی مکانیک

دکتر مجید ایزدی رتبه سوم طرح های توسعه ای گروه تخصصی مکانیک

دکتر محمد عبدالاحد رتبه دوم نوآوری در گروه تخصصی برق و کامپیوتر

مهندس لیلا عراقیان رتبه دوم نوآوری در گروه تخصصی معماری و شهرسازی

حمید امیرسیدی رتبه دوم نوآوری در گروه تخصصی کشاورزی و منابع طبیعی

دکتر خشایار کریمیان رتبه دوم نوآوری در گروه تخصصی فناوری های شیمیایی

مهندس حسین توحیدی برگزیده موفق در تولید ملی

معرفی طرح های برگزیده خارجی سی امین جشنواره بین المللی خوارزمی:

دکتر گیدو کرومر رتبه اول پژوهش های بنیادی در گروه تخصصی علوم پزشکی (اسپانیا)

دکتر آندره لوزانو رتبه اول پژوهش های بنیادی در گروه تخصصی علوم پزشکی (کانادا)

دکتر آندریا سی فراری رتبه دوم پژوهش های بنیادی در گروه تخصصی فناوری نانو (ایتالیا)

دکتر سیسیلیا لیند گرن رتبه دوم پژوهش های بنیادی در گروه تخصصی زیست فناوری و علوم پایه پزشکی (سوئد)

دکتر عبدالحمید سیاری رتبه سوم پژوهش های بنیادی در گروه تخصصی فناوری های شیمیایی (تونس-کانادا)

دکتر یارو سلاوسرگیف رتبه دوم پژوهش های کاربردی در گروه تخصصی زیست علوم پایه (ایتالیا-روسیه)

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
5 + 13 =