احمد ابوالقاسمی:

استانداردهای مسابقات قرآن ایران بسیار بالا است

شناسهٔ خبر: 3958491 -
داور سی و چهارمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم گفت: ایرانیان به دلیل تجارب بالایی که در مسابقات گوناگون قرآنی کسب کرده اند بهترین داوران قرآنی در جهان اسلام هستند.

به گزارش خبرگزاری مهر، احمد ابوالقاسمی در حاشیه برگزاری سی و چهارمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم در مصلی بزرگ تهران اظهار داشت: سطح کیفی و کمی سی و چهارمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم نسبت به سال های گذشته از بالاتر است و این امر مشهود است.

وی در عین حال افزود: همچنین ادغام مسابقات بین المللی قرآن کریم نیز ابتکار خوبی بوده است، اما این امر به دلیل اینکه باعث تعدد رشته ها و همچنین افزایش حجم کاری زیادی برای مجریان و داوران این دوره از مسابقات شده، ممکن است که این فشار کاری اشکالاتی را ایجاد کند که این موضوع نیز بسیار طبیعی است.

داور سی و چهارمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم در ادامه به شرکت قاریان کشورهای تازه استقلال یافته شوروی سابق در این دوره از مسابقات اشاره کرد و گفت: نمایندگان قرانی کشورهایی مانند تاجیکستان که به تازگی در رشته قرائت در مسابقات بین المللی شرکت می کنند از سطح بالایی برخوردار نیست و در مسابقاتی با این سطح بالا باعث می شود که مسابقات را تحت شعاع قرار دهند لذا برای جلوگیری از این امر مسئولان باید تدابیری بیاندیشند و فیلترهایی را تعریف کنند و یا اینکه این افرادر در سالن های جانبی و در مسابقات مقدماتی شرکت داده شوند تا در صورت دارا بودن کیفیت مناسب به مرحله بالاتر راه پیدا کنند.

احمد ابوالقاسمی در ادامه به سطح داوری این دوره از مسابقات اشاره و تصریح کرد: داوری این دوره از مسابقات در سطح بسیار خوب و قابل قبولی قرار دارد و همچنین استانداردهای داوری که در این مسابقات تعریف شده بسیار در سطح بالایی قرار دارد.

وی در ادامه به سطح داوران ایرانی اشاره و خاطر نشان کرد: داوران ایرانی به دلیل تجارب بالایی که در مسابقات گوناگون قرآنی کسب کرده اند و همچنین به دلیل آموزش ها و سرمایه گذاری که در این راستا انجام شده بهترین داوران قرآنی در سطح جهان اسلام به شمار می روند.

عضو هیئت داوران رشته قرائت سی و چهارمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم در ادامه افزود: استاندارهای داوران ایرانی به این دلیل بسیار بالا است که بر قوانین و اصول قرائت، صوت و لحن مسلط هستند و این امر به دلیل تجربه زیاد داوران ایرانی در مسابقات گوناگون و همچنین بهرمندی از کلاس های آموزشی متعدد است و این موضوع باعث بالا رفتن سطح کیفی داوران ایرانی شده است.

انتهای پیام/

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 2 =