امام جمعه موقت کرمان تاکید کرد:

لزوم تمکین کاندیداهای رد صلاحیت شده از نظر شورای نگهبان

شناسهٔ خبر: 3958725 -
کرمان _ امام جمعه موقت کرمان گفت: کاندیداهایی که صلاحیت آنها تایید نشده است باید از نظر شورای نگهبان و قانون تمکین کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمد صباحی در خطبه های نمازجمعه کرمان در مصلی امام علی (ع) اظهار کرد:  تاریخ اسلام بیانگر این است که دشمنان اسلام همیشه در صدد این بودند که مسلمانان از نظر اقتصادی ضعیف باشند در حالی که مسلمان باید غنی و نیز جامعه ای غنی داشته باشد.

وی افزود: ماه رجب فضایل زیادی دارد به گونه ای که اگر کسی در این ماه روزه بگیرد عذاب قبر از آن برداشته می شود.

امام جمعه موقت کرمان ادامه داد: با توجه به  اینکه ۲۷ ماه رجب سالروز بعثت پیامبر اکرم (ص) است، ما باید از رفتار و اخلاق نیکو پیامبر عظیم الشان (ص) برای دعوت مردم به دین اسلام استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه باید مسئولان، نامزدهای انتخابات و طرفداران آنها اخلاق اسلامی را رعایت کنند و عمل ناشایسته ای انجام ندهند، گفت: برخی از داوطلبان رد صلاحیت شده اند و شش نفر باقی ماندند که در نهایت یک نفر با رای مردم رئیس جمهور می شود.

حجت الاسلام محمد صباحی تصریح کرد: شورای نگهبان وظیفه خود را به درستی انجام داده است زیرا تعیین صلاحیت یک فرد از تمام جنبه های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی و احراز شایستگی این افراد کار دشواری است.

وی با اشاره به اینکه داوطلبان زیادی برای کاندیدای ریاست جمهوری نام نویسی کرده اند، افزود: داوطلبانی که رد صلاحیت شده اند باید از قانون تمکین کرده و از گفتن حرف هایی که باعث خدشه دار شدن نظام اسلامی می شود، خودداری کنند.

امام جمعه موقت کرمان عنوان کرد: اخلاق انتخاباتی یعنی پیرو پیامبر اسلام (ص) باشیم نه اینکه از سر شیطنت یا دلسوزی حرف هایی بزنیم.

وی با تاکید بر اینکه نامزد مورد نظر مقام معظم رهبری رای مردم است، گفت: انتخابات امسال همانند سال های گذشته با حضور گسترده مردم در پای صندوق های رای در ۲۹ اردبهشت ماه صورت خواهد گرفت.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
9 + 2 =