در گفتگو با مهر اعلام شد؛

الگوی مصرف زعفران دنیا را باید تدوین کنیم/کاهش٦٠٠هزار تومانی قیمت

شناسهٔ خبر: 4039110 -
عضو شورای ملی زعفران با بیان اینکه زعفران در حدود دو ماه اخیر حدود ٦٠٠ هزار تومان ارزان شده و روند کاهشی آن ادامه دارد، گفت: باید برای این محصول در دنیا الگوی مصرف تعریف کنیم.

علی حسینی در گفتگو با خبرنگار مهر  با بیان اینکه قیمت زعفران در بازار همچنان روند کاهشی دارد، افزود: در دو هفته اخیر قیمت این کالا  بین ١٠٠ تا ٢٠٠ هزار تومان و در ٢ ماه گذشته بین ٥٠٠ تا ٦٠٠ هزارتومان ارزان شده است.

وی  با اشاره به اینکه ٢٠ مهر برداشت زعفران نو آغاز می شود و اوایل آبان ماه اوج برداشت آن است، گفت: در حال حاضر افزایش عرضه به بازار  دلیل ارزانی محصول است چون فرصت طلبان ترسیده اند محصولاتی که دپو کرده اند روی دستشان بماند بنابراین آنها را وارد بازار می کنند.

این عضو شورای ملی زعفران با انتقاد از به روز نبودن آمار صادرات، ادامه داد: صادرات روند عادی خود را دارد اما واقعیت این است که ما سال گذشته بیش از ٣٠٠ تن زعفران تولید کردیم؛  روندی که ما در پیش گرفته ایم افزایش تولید و کاهش قیمت است که این به نفع مان نیست.

حسینی اضافه کرد:  روند تولید ما بدون مرز و وظیفه مان است که الگوی مصرف زعفران را در دنیا تعریف کنیم تا سرانه مصرف این محصول افزایش یابد چراکه در آینده ای نزدیک ما تولیدی حدود ٥٠٠ تن خواهیم داشت و باید فکری برای آن داشته باشیم.

به گفته وی زعفران هنوز جایگاه مناسبی برای مصرف و صادرات ندارد و این از دغدغه های ماست.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
3 + 1 =