رایزن بازرگانی جمهوری اسلامی ایران در روسیه:

صرف نمایش کالا در روسیه جواب نمی دهد

شناسهٔ خبر: 4061383 -
ولگاگراد - رایزن بازرگانی جمهوری اسلامی ایران در روسیه رشد صادرات ایران به ولگاگراد را مطلوب دانست و در عین حال تاکید کرد: صرف نمایش کالا در روسیه جوابگو نیست و باید کنسرسیوم ایجاد شود.

فرهاد پرند در حاشیه برپایی اولین نمایشگاه اختصاصی توانمندی های ایران در ولگاگراد در گفتگو با خبرنگار اعزامی مهر برپایی اولین نمایشگاه اختصاصی استان مازندران در ولگاگراد را نشانه رشد توسعه روابط اقتصادی برشمرد و افزود: مشکلاتی که ما در رابطه با مباحث تجاری با روسیه داریم، بحث کنسرسیوم است و صرفا نمایش کالا در روسیه جوابگو نخواهد بود.

رایزن جمهوری اسلامی ایران در روسیه با بیان اینکه در سال ۲۰۱۲، میزان صادرات ما به ولگاگراد صدهزار دلار بوده، گفت: در سال ۲۰۱۶ این میزان به یک میلیون ۶۷۲ هزار دلار افزایش پیدا کرده است که رشد بسیار خوبی است.

وی برگزاری این نمایشگاه را فرصت بسیار خوبی برای بازاریابی و معرفی کالاهای ایرانی در روسیه دانست و گفت: برگزاری نمایشگاه تجاری فرصت خوبی برای بازاریابی و معرفی کالاهای ایرانی در روسیه است.

پرند با بیان اینکه امروز علاوه بر میوه و تره‌بار که ۷۰ درصد صادرات ما به ولگاگرادرا تشکیل می‌دهد، افزود: در این نمایشگاه صنایع دستی، محصولات شیمیایی، پتروشیمی و .. را نیز مشاهده کردیم و امیدواریم با ایجاد شرکت‌ها و کنسرسیوم‌های قوی بتوانیم در این بازار مستمر شرکت کنیم و رقم صادرات را افزایش دهیم.

۴۲ شرکت از مناطق مختلف کشور و مازندران توانمندی های تولیدی و اقتصادی ایران را در ولگاگراد روسیه به نمایش گذاشتند.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
6 + 0 =