مدیرکل میراث فرهنگی استان مرکزی:

۲۵ هزار گردشگر طی تابستان سال جاری در مرکزی اقامت گزیدند

شناسهٔ خبر: 4109444 -
اراک- مدیرکل میراث فرهنگی استان مرکزی گفت: ۲۵ هزار گردشگر طی تابستان سال جاری در هتل ها و اقامت گاه های استان مرکزی اسکان یافتند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از میراث فرهنگی استان مرکزی، سیدمحمد حسینی اظهار داشت: استان مرکزی ظرفیت های گردشگری فراوانی را در خود جای داده که این مساله در سه بعد تاریخی، فرهنگی و مفاخر ملی باعث جذب گردشگران از اقصی نقاط کشور شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی استان مرکزی افزود: بیش از ۲۵ هزار گردشگر طی تابستان ۹۶ در مراکز اقامتی استان مرکزی اسکان داشته اند که ۲۰۵مورد نظارت و بازرسی از این اقامتگاه ها توسط میراث فرهنگی انجام و برخورد لازم و تشکیل پرونده در صورت تخلف انجام شده است.

حسینی بیان کرد: با آغاز طرح ستاد خدمات سفر تابستان، کتابچه راهنمای گردشگری، نقشه ها و راهنماهای گردشگری، سی دی صوتی و تصویری و کتابچه معرفی موزه ها و جاذبه های طبیعی و تاریخی استان مرکزی چاپ و برای معرفی در اماکن مختلف بین مسافران توزیع شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی استان مرکزی ادامه داد: توسعه صنعت گردشگری که توسعه اقتصاد امروز بسیاری از کشورها در گرو آن است، به برنامه ریزی بلندمدت نیاز دارد اما یکی از مهمترین اقداماتی که در این مورد باید صورت گیرد، هم پوشانی دستگاه های دولتی از یک سو و ورود بخش خصوص از سوی دیگر است.

گفتنی است بیش از دو هزار جاذبه گردشگری در استان مرکزی شناسایی شده که ۸۶۵ اثر تاکنون در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
6 + 0 =