مدیر روابط عمومی سازمان غذا و دارو؛

داروهای وارداتی گران نشده است

شناسهٔ خبر: 4120275 -
مدیر روابط عمومی سازمان غذا و دارو، با بیان اینکه جلسات کمیسیون قیمت گذاری طبق روال معمول تشکیل می شود، بر عدم افزایش قیمت داروهای وارداتی تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، مهندس محمد هاشمی با بیان اینکه کمیسیون قیمت گذاری سازمان غذا و دارو مطابق وظایف و مسئولیت های قانونی و همچنین در راستای اطمینان از وجود به موقع داروهای مورد نیاز بیماران جلسات خود را بطور عادی تشکیل می دهد، گفت: داروهایی که برای اولین بار در کشور تولید می شوند در این جلسات طبق ضوابط موجود برای ورود به بازار تعیین قیمت می گردند.

وی با اشاره به بازبینی قیمت داروهای موجود در بازار که به دلیل تغییرات مولفه های قیمت گذاری نیازمند اصلاح هستند، تصریح کرد: در راستای سیاست های کلی اقتصادی دولت دوازدهم مبنی بر کنترل منطقی قیمت کالاها و از جمله داروها تلاش بر این بوده که میانگین تغییر قیمت داروها در سقف تورم اعلام شده کشور باشد.

هاشمی تاکید کرد: تاکنون در جلسات تشکیل شده کمیسیون قیمت گذاری در دولت دوازدهم، به رغم تغییرات نرخ ارز، داروهای وارداتی افزایش قیمتی نداشته اند.

وی با اشاره به پوشش بیمه ای اغلب داروها در کشور، خاطر نشان کرد: سازمان های بیمه گر، در راستای کنترل هزینه های دارویی، به صورت همزمان، میزان پوشش بیمه ای داروها و سهم پرداختی بیمار را نیز مورد ارزیابی قرار می دهند.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
5 + 0 =