فرماندار همدان خواستار شد:

همدان در پیشگیری از بیماری آنفلوانزای فوق حادپرندگان متحد شود

شناسهٔ خبر: 4122677 -
همدان - فرماندار همدان خواستار همکاری تمام دستگاه‌های اجرایی همدان در راستای پیشگیری از بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان شد

به گزارش خبرنگار مهر، علی تعالی ظهر دوشنبه در جلسه ای که به منظور پیشگیری از شیوع آنفلوانزای فوق حاد پرندگان برگزار شد، هزینه پیشگیری از این بیماری را بسیار کمتر از مبارزه و کار عملیاتی دانست و گفت: شیوع این بیماری می تواند تلفات جانی و زیان‌های اقتصادی را بدنبال داشته باشد که اهمیت پیشگیری را دو چندان می کند.

فرماندار شهرستان همدان خواستار همکاری تمام دستگاههای اجرایی ذیربط در راستای پیشگیری از آنفلوانزای فوق حاد پرندگان شد و افزود: هر چقدر در بحث پیشگیری جدیت داشته باشیم و هزینه کنیم آسیب های احتمالی شیوع آنرا کاهش داده ایم.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته در تعدادی از استانهای کشور شاهد همه گیری و خسارتهای جانی و مالی در مواجهه با این بیماری بودیم، عنوان کرد : ورود کودهای آلوده از  استانهای شمال کشور و برخی فرآورده های دامی مانند تخم مرغ از استانهای آلوده باید با حساسیت ویژه ای تحت نظارت و جلوگیری باشد.

تعالی با بیان اینکه احتمال شیوع این بیماری در فصول سرد سال بیشتر است، تاکید کرد: باید وظایف مشخص و معین شده دستگاههای اجرایی ذیربط در خصوص پیشگیری از این بیماری ابلاغ شود و اکیپ پیش بینی شده برای نظارت مستمر و مقابله با کانونهای احتمالی آلوده آمادگی کامل داشته باشد.

وی با اشاره به تلفات و خسارت قابل توجهی که سال گذشته بر اثر آلودگی دو واحد مرغداری در همدان بوقوع پیوست، اظهار داشت: متاسفانه بواسطه سخت گیری بیش از معمول شرکتهای بیمه در حین پرداخت خسارت به خسارت دیدگان با عدم رغبت فعالان این بخش برای بیمه مواجهیم.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
7 + 0 =