/ تازه های نشر /

مجموعه اشعار سید علی صالحی منتشر شد

شناسهٔ خبر: 455430 -
دفتر اول از مجموعه اشعار سیدعلی صالحی به مناسبت فرا رسیدن نوروز از سوی نشر نگاه تجدید چاپ شد .

به گزارش خبرنگار مهر، دفتر اول از مجموعه اشعار سیدعلی صالحی برای دومین بار در 990 صفحه ، شمارگان 2000 نسخه در قطع وزیری ، جلد سخت و با بهای 9500 تومان از سوی موسسه انتشارات نگاه منتشر شد .

این مجلد شامل مجموعه هفده دفتر شعر از سروده های صالحی شامل : از آوازهای کولیان اهوازی ، منظومه ها ، لیالی ... لا، پیشگو و پیاده ، شطرنج ، مثلثات و اشراق ها ، عاشق شدن در دی ماه / مردن به وقت شهریور ، در آمدی ری را ، نامه ها ، نشانی ها ، شفر به خیر ... ، ساده بودم / تو نبودی / باران بود ، آخرین عاشقانه ری را ، رویاهای قاصد غمگینی که از جنوب آمده بود ، آسمانی ها ، دعای زنی در راه ... ، دریغا ملا عمر و چیدن محبوبه شب است.

در دفتر یکم از مجموعه اشعار صالحی نزدیک به 550 قطعه شعر به چاپ رسیده که در خلال سال های دهه پنجاه تا 80 سروده شده است .

در مقدمه این کتاب با عنوان " روایت کوتاه من و کلماتی که از آسمان چیده ام " ، به قلم صالحی می خوانیم : کلمه کلمه زنده ام و کار می کنم : کلمه به کلمه ! روزها .. نیمه دوم همه روزها پا به راه روشنایی جهان می شوم . می بینم ، می شنوم ، یاد می گیرم ، خیره می کنم : هر چیزی ، هر جسی ، هر اتفاقی ، هر هست ی ، چه خوب ، چه غیر ، و لاغیر !

شب ها وقتی همه زندگان به خواب اندرند ، تازه بیداری بی دلیل من آغاز می شود ، نه به اختیار ، که تا به یاد دارم قرار حیات من همین بوده است : از دوران کار و نان و دبستان تا همین ساعت ساکت بامدادی که ذره ذره مشغول معامله با کلمات ام . عمر خویش را ثانیه ثانیه می دهم تا از آسمان کلمه کلمه بستانم ، بچینم ، ببویم و برای هر چرایی خویش ، چراغی شاد . خلوت شب چیز دیگری ست ، هم در خلوت همین شب است که کلمات از بیگاری برای اشیاء می گریزند ، و شعر... نافرمانی کلمات نسبت به نامیدن جهان است ...

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
6 + 0 =