در نشستی با حضور نویسنده ؛

دانشجویان ادبیات از " من او " می پرسند

شناسهٔ خبر: 487334 -
نشست نقد و پرسش و پاسخ رمان " من او " نوشته رضا امیرخانی در دانشکده ادبیات دانشگاه علامه طباطبایی برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، در این نشست که ساعت 10 صبح روز 31 اردیبهشت در دانشکده ادبیات دانشگاه علامه در سعادت آباد تهران برپا می شود علاوه بر نویسنده کتاب، احمد دهقان نویسنده رمان " سفر به گرای 270 درجه " و مجموعه داستان " من قاتل پسرتان هستم " نیز حضور خواهد یافت.

در این نشست دانشجویان به بحث و پرسش و پاسخ پیرامون رمان تحسین شده " من او " می پردازند.

اولین اثر رضا امیرخانی رمان " ارمیا " بود که در اواسط دهه هفتاد منتشر شد . امیرخانی بعد از آن " من او " را نوشت که در سال۷۸ نامزد جایزه کتاب سال منتقدان و نویسندگان مطبوعات شد. آن سال جایزه به محمدرضا کاتب برای رمان " هیس " تعلق گرفت. " من او " نزد جامعه ادبى و همچنین مخاطبان عام با اقبال مواجه شد و همین مسئله کتاب را به چاپ های متعدد بعدی رساند . " از به " و " داستان سیستان " دیگر آثار پرخواننده این نویسنده بودند.

امیرخانی - رئیس هیئت مدریه انجمن قلم - که این سال ها جایگاه درخوری در ادبیات داستانی ایران پیدا کرده در " من او " داستان یک خانواده اصیل تهرانی را از زمان پهلوی اول تا سال هاى جنگ ایران و عراق در ساختاری نو دستمایه روایت قرار داده و از این طریق گوشه هایی از تاریخ معاصر و روند شهری شدن و طبقات جامعه معاصر ایران را بازگو کرده است.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
7 + 0 =