شرایط پذیرش در واحد بین المللی دانشگاه علوم پزشکی شیراز اعلام شد

شناسهٔ خبر: 526365 -
شرایط پذیرش دانشجو در واحد بین المللی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در جزیره کیش در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در مقطع دکتری حرفه ای اعلام شد.

به گزارش خبرنگار مهر، 50 نفر در هر کدام از رشته های پزشکی، داروسازی و دندانپزشکی پذیرفته می شوند و داشتن دیپلم کامل متوسطه (سه ساله) و پیش دانشگاهی (برای داوطلبان نظام جدید) با معدل دیپلم کتبی حداقل 16، شرکت داوطلبان در کنکور سراسری و مجاز شدن به انتخاب رشته در دوره های روزانه دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی دولتی در گروه آزمایشی علوم تجربی از جمله شرایط عمومی ورود به دوره است.

همچنین پذیرش داوطلبان دارای مدرک تحصیلی بالاتر از دیپلم از مقطع دیپلم صورت خواهد گرفت و سابقه گذراندن واحدهای درسی در دانشگاه های دولتی و غیردولتی داخل و خارج کشور به عنوان تطبیق با واحدهای رشته ی جدید منظور نخواهد شد.

داشتن حداقل نمره زبان انگلیسی در یکی از آزمون های تافل با نمره 550 و آیلتس با نمره 5/5 از دیگر شرایط پذیرش است. در صورت نداشتن نداشتن مدارک رسمی IELTS یا TOEFL از داوطلبین امتحان تعیین سطح زبان به عمل خواهد آمد و کلاس های آموزشی زبان به صورت فشرده در نیمسال اول برگزار می شود و داوطلبین ملزم به اخذ مدرک فوق حداکثر تا قبل از شرکت در امتحان جامع علوم پایه خواهند بود.

سلامتی جسمی و روحی لازم برای تحصیل در رشته مورد علاقه برابر ضوابط مربوطه بر مبنای جدول نقص عضو غیر موثر  درج شده در دفترچه آزمون سراسری سال 1386 که حصول آن با معاینه از پذیرفته شدگان مرحله اول انجام می گیرد، نیز از دیگر شرایط پذیرش دانشجو در این واحد بین المللی است.

دانشجویان از نظر آموزشی و غیرآموزشی تابع مقررات جاری دانشگاه علوم پزشکی شیراز هستند و به فارغ التحصیلان طبق مقررات مدرک رسمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز- واحد بین المللی داده خواهد شد.

داوطلبان (پسر) مشمول خدمت نظام وظیفه عمومی می توانند پس از ثبت نام اولیه و پرداخت شهریه سال اول از معافیت تحصیلی طبق ضوابط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی استفاده کنند. محل تحصیل، جزیره کیش است و کلاس ها به صورت حضوری در کیش برگزار می شود.

دانشجویان در صورت کسب نمرات ممتاز در طول دوره تحصیلی بر اساس آیین نامه ی مربوطه، از تخفیف شهریه برخوردار می شوند. تأمین وسایل و ملزومات تحصیل، ایاب و ذهاب، مسکن، تغذیه و سایر تسهیلات رفاهی، بهداشتی، درمانی و غیره و پرداخت هزینه های مربوطه بر عهده دانشجو خواهد بود و دانشگاه حتی المقدور هماهنگی و همکاری لازم برای تأمین تسهیلات و کاهش هزینه های مربوطه را با دانشجویان معمول می دارد؛ ولی علی الاصول در این خصوص تعهدی بر عهده نخواهد داشت.

زبان اصلی  آزمون ها و متون درسی، انگلیسی است و محتوای آموزشی دوره ها در کیش مطابق محتوای مصوب شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی کشور خواهد بود.

دفترچه مقررات آموزشی در شروع تحصیل به دانشجویان ارائه خواهد شد. رعایت موازین شرعی و اخلاقی از اصول مورد تأکید است.

کلاسها در نیمسال دوم سال تحصیلی 87 - 86 در بهمن ماه 86 است و کلیه هزینه های دوره اعم از شهریه ی دروس اصلی، شهریه دروس پیش نیاز و دوره زبان انگلیسی، هزینه تردد و سایر هزینه های اقامتی و جنبی به عهده دانشجویان خواهد بود.

شهریه سالیانه متناسب با نرخ تورم مشمول افزایش سنواتی است و میزان شهریه برای هر رشته بدون احتساب هزینه خوابگاه، غذا، بیمه و ... در هر نیمسال تحصیلی محاسبه و از دانشجو دریافت خواهد شد.

بر اساس شهریه ها اعلام شده، برای رشته پزشکی مبلغ 105 میلیون ریال، رشته پزشکی مبلغ 105 میلیون ریال، برای رشته دندانپزشکی به مبلغ 126 میلیون ریال در نظر گرفته شده است.

زمان برگزاری مصاحبه در این رشته ها پس از اعلام نتایج آزمون سراسری سال 1386 توسط سازمان سنجش آموزش کشور؛ از طریق سایت اینترنتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز اعلام می شود.

دانشگاه علوم پزشکی شیراز در راستای قانون برنامه ی چهارم توسعه و بر اساس مجوز شماره ی 2725/12/9 وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و مجوز شماره ی 233- 605/1/9 هیأت امنای دانشگاه اقدام به پذیرش دانشجو در شعبه بین المللی دانشگاه در کیش کرده است.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
1 + 2 =