احمدی نژاد:

دشمنان نمی توانند به روابط پایدار تهران–دمشق لطمه وارد کنند

شناسهٔ خبر: 597394 -
رئیس‌جمهوری اسلامی ایران گفت: دشمنان دو ملت ایران و سوریه نمی‌توانند خدشه‌ای به روابط اصیل و پایدار تهران و دمشق وارد کنند.
به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر محمود احمدی‌نژاد در دیدار قائم مقام وزیر امور خارجه سوریه، روابط دو کشور را صمیمانه، عمیق و پایدار دانست و با اشاره به کنفرانس آناپولیس در آمریکا تأکید کرد: طبیعی بود که این نشست نتیجه روشن و مثبتی نداشته باشد.

رئیس‌جمهور همچنین با تشکر از پیام بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه، شخصیت وی را در دنیای عرب و اسلام مهم قلمداد کرد.

دکتر احمدی‌نژاد با اشاره به اینکه شرایط منطقه، شرایط خطیری است، افزود: باید خیلی مراقب بود که جرج بوش در اواخر حکومتش نتواند امتیاز دیگری از فلسطین بگیرد.

رئیس‌جمهور در پایان بر رایزنی‌ها و مشورت مسئولان عالی‌رتبه دو کشور برای توسعه و تحکیم روابط و همکاری‌های دوجانبه در راستای منافع دو ملت تأکید کرد.

فیصل مقداد، قائم مقام وزیر امور خارجه سوریه در این دیدار با تقدیم پیام بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه به رئیس‌جمهور کشورمان و همچنین ارائه گزارشی از کنفرانس آناپولیس اظهار داشت: روابط سوریه و ایران یک رابطه راهبردی است؛ چرا که بنیانگذاران دو کشور یعنی امام خمینی(ره) و حافظ اسد، این روابط مستحکم را پایه‌ریزی کردند.

وی با بیان اینکه سوریه به هیچ‌کس اجازه نخواهد داد به روابط دوستانه دو کشور خدشه‌‌ای وارد شود، گفت: روابط دو کشور در وجدان‌های دو ملت و رهبران دو کشور ریشه دوانده است و دشمنان نمی‌توانند کوچکترین خدشه‌ای به آن وارد کند.
x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
7 + 10 =