ابوترابی فرد تاکید کرد:

پیروزی هسته‌ای برتر ازپیروزی دفاع مقدس/ حضورموثر اصولگرایان درانتخابات

شناسهٔ خبر: 597410 -
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: با ورود ایران به کلوپ هسته‌ای بدون هزینه به یک پیروزی بزرگتر از پیروزی در صحنه دفاع مقدس دست یافتیم که امیدواریم با اعمال مدیریت درست، این روند موفقیت آمیز تداوم یابد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمد حسن ابوترابی فرد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی که در نشست ماهانه جامعه اسلامی کارمندان با موضوع "اتحاد ملی ؛ انتخابات هشتم" سخن می گفت، اظهار داشت : نظام اسلامی ایران طی سه دهه گذشته در سطح منطقه خاورمیانه، جهان اسلام و جامعه جهانی به عنوان یک نظام سیاسی بالنده تاثیرگذار در معادلات بین المللی بوده است.

وی افزود: نظام ما به دلیل برخورداری از ایده های نوین در عرصه های مختلف به عنوان نظامی تحول آفرین در جهان امروز مطرح است وحتی دربرخی عرصه ها به عنوان سمبل ونمادی بی بدیل مورد قبول ملت ها واقع شده است و هیچ انسان هوشمندی در این زمینه تردید ندارد.

این نماینده ملت، ازبیداری جهان اسلام و بازگشت به هویت ملی و حضور درمیدان تقابل و رویارویی با نظام سلطه به سرکردگی آمریکای جهانخوار به عنوان عرصه هایی یاد کرد که کشور ما به عنوان سمبلی در این زمینه شناخته شده است.

حجت الاسلام ابوترابی فرد گفت که ریشه اساسی شناسنامه شفاف و موقعیت سیاسی و فرهنگی و اجتماعی ممتاز ایران در دوران معاصر که به عنوان ویژگی برجسته جمهوری اسلامی مطرح هستند ناشی از توجه نظام به دو رکن جمهوریت و اسلامیت است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر ابتکار امام خمینی(ره) برای تاسیس نظام مبتنی بر جمهوریت و اسلامیت نبود امروزنظام ایران در جایگاه موجود قرار نداشت و وظیفه هوشمندان و دلباختگان هویت ملی واقتدار سیاسی نظام اسلامی  است که هر چه بیشتر در جهت پررنگ تر شدن این دو عنصر کلیدی تلاش کنند.

وی افزود: جمهوریت نظام و مردم سالاری در سایه نقش محوری و کلیدی آراء مردم در شکل گیری نهادهای سیاسی در سطوح مختلف معنا پیدا کرده و اسلامیت نیز در چهره نورانی و امید آفرین و اقتدار بخش ولی فقیه تجلی یافته که اگر این دو معنا به طور شفاف در قانون اساسی مورد تاکید قرار نمی گرفت نظام ما در موقعیت فعلی نبود.

حجت الاسلام ابوترابی فرد تصریح کرد: برای نظام اسلامی ما افتخار است که در سه دهه رکن جمهوریت را تقویت کردیم و نمادی از مردم سالاری معنا یافته را در پناه دین به نمایش گذاشتیم.

او در پایان سخنانش تصریح کرد که نقش تشکل های سیاسی هوشمند و معتقد به مبانی نظام اسلامی در تداوم راهی که جمهوری اسلامی پیموده و همچنین اقتدار نظام و تحکیم ارکان آن کلیدی و اثر گذار است و باید از این نقش حراست شود.

این گزارش می افزاید؛ در ادامه این نشست نایب رئیس مجلس شورای اسلامی که یکی از اعضای گروه 5 نفره مرضی الاطراف جبهه متحد اصولگرایی است، به برخی سئوالات اعضای جامعه اسلامی کارمندان در خصوص مسائل روز پاسخ داد.

حجت الاسلام ابوترابی فرد در پاسخ به سئوالی در خصوص روند حرکت جبهه متحد اصولگرایی اظهار داشت: هر چه از زمان تشکیل گروه 6+5 گذشته ، زمینه های وحدت و حرکت بر محور اصول تبیین شده افزایش یافته و جریانات سیاسی اصولگرا با انگیزه تر  فعالیت های خود را در این چارچوب سامان دادند.

وی با تاکید بر اینکه انتظار می رود جریان اصولگرا با وحدت و انسجام خود در انتخابات مجلس هشتم حضور تعیین کننده داشته باشد، پیش بینی کرد اصولگرایان در انتخابات آتی به پیروزی دست یابند.

این روحانی فعال در امور سیاسی در پاسخ به سئوالی مبنی بر فقدان نماینده از سوی دکتر محمد باقر قالیباف و محسن رضایی در جبهه متحد اصولگرایی و ابراز نارضایتی این دو از عملکرد شورای 11 نفره نیز گفت : اینجانب شخصا با آقای قالیباف مذاکره کردم و او اعلام کرد هر چه شما تصمیم بگیرید، مورد پذیرش است .

ابوترابی فرد ادامه داد: نگاه و تلاش جبهه متحد اصولگرایی این است که زمینه وفاق و حرکت هماهنگ همه جریانات اصولگرا در عرصه انتخابات 24 اسفند فراهم شود و بر این اساس با دکتر قالیباف و آقای رضایی مذاکراتی داشته ایم که امیدواریم منتهی به نتیجه مطلوب منطبق بر راهبرد اصولگرایان شود.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در خصوص موضوع هسته ای کشورمان نیز اظهار داشت: پرونده هسته ای تاکنون به نحو مطلوب و بدون پرداخت هزینه پیش رفته و با ورود ایران به کلوپ هسته ای به پیروزی بزرگ تر از پیروزی در صحنه دفاع مقدس دست یافتیم که امیدواریم با اعمال مدیریت درست این روند موفقیت آمیز تداوم یابد.

او تصریح کرد: اینکار بزرگ که میدان رویارویی ایران با آمریکا ومتحدانش است تاکنون برای ما هزینه نداشته اما گرچه درباره آینده باید متناسب با شرایط روز سخن گفت، می توانم بگویم که این مسئله قطعا هزینه نظامی بر ما تحمیل نخواهد کرد اما امکان دارد که هزینه اقتصادی داشته باشد.

حجت الاسلام ابوترابی فرد در پاسخ به سئوال دیگری در خصوص همگرایی دولت نهم و مجلس هفتم اظهار داشت: مجلس هفتم از سوی دولت نهم مورد انتقاد است که آن گونه که همراهی نمی کند و از سوی جریان منتقد خود مورد اتهام است که به طور دربست تسلیم تصمیمات دولت است.

نماینده قزوین در مجلس تاکید کرد: مجلس هفتم با حفظ مبانی اصولگرایی و اعتقاد به ضرورت حمایت و تقویت و موفقیت دولت نهم تلاش می کند بر اساس مصالح عمومی و منافع ملی و با دید علمی و کارشناسی تصمیم  می گیرد.

او همچنین درباره تلاش های استکبار جهانی برای کار شکنی در بزرگترین طرح مشترک دولت نهم و مجلس هفتم در خصوص مدیریت مصرف سوخت که محور سئوال یکی از اعضای جامعه اسلامی کارمندان بود، گفت: موثرترین و شکننده ترین تصمیم در برابر استکبار بحث سهمیه بندی بنزین است که می تواند منشاء تحول بزرگی در کشورمان باشد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان تصریح کرد: اگر روند گذشته تداوم می یافت در سه ماهه دوم سال جاری باید 18 هزار میلیارد دلار برای بنزین یارانه پرداخت می شد و در طول یک سال 7 الی 8 هزار میلیارد ریال بنزین نیز وارد می کردیم که برای مقابله با این مسئله طرح مدیریت مصرف سوخت اجرا شد.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
8 + 3 =