علی اکبر ولایتی:

راه رسیدن به اهداف بین المللی تقویت وحدت ملی است

شناسهٔ خبر: 599935 -
مشهد - خبرگزاری مهر: مشاور عالی رهبر معظم انقلاب در امور بین الملل گفت : ایران برای رسیدن به اهداف بین المللی خود نیازمند تقویت وحدت ملی است.

به گزارش خبرنگار مهر در مشهد، علی اکبر ولایتی عصر امروز در جمع دانشجویان دانشگاه امام رضا(ع) مشهد اظهار داشت: نظام جمهوری اسلامی برای اینکه در عرصه های بین المللی مستقل باشد و تاثیرگذاری خود را در میان ملل جهان به اثبات رساند باید روحیه ایرانی و فرهنگ مترقی اسلامی همه مردم را به یکدیگر پیوند بزند.

وی با بیان اینکه استمرار هویت ایرانی و اسلامی در شرایط حساس کنونی ایران در جهان از ضرورت هاست عنوان کرد: هنر هر ایرانی حفظ هویت ایرانی و اسلامی خود است.

ولایتی  سهم ایران را در پاسداری از ارزشهای اسلامی در مقایسه با دیگر کشورهای اسلامی بسیار قابل توجه دانست و تصریح کرد: آنان که خواسته و ناخواسته چه در داخل و چه در خارج  از کشور در صحنه های جهانی به دنبال تضعیف قدرت اسلامی بودند با هوشیاری و وحدت مسلمانان شکست خورده اند و شکست خواهند خورد.

وی ادامه داد: دشمنان ما به دنبال تضعیف ایران و اسلام هر دو با هم هستند و آنها با هر وسیله و نیروی اجیر شده ای از سوی خودشان تلاش دارند که به نظام جمهوری اسلامی ایران ضربه وارد کنند.

وزیر امور خارجه دولت سابق، سه مولفه اتحاد ملی مردم ایران را دین اسلام، هویت ایرانی و گرایش به اهل بیت (ع) عنوان کرد و گفت: عامل بقای اتحاد ملی تقویت و عدم تضعیف مولفه ها وحدت است که این مهم نیازمند بررسی و تحلیل است و با آرمان و شعار صرف نیز دستیابی به آن امکان پذیر نیست.

وی با اشاره به روز دانشجو بیان داشت: دانشجویان باید به دور از تحرکات سیاسی به دنبال تحولات راهبردی باشند و فعالیت جنبش های دانشجویی در راستای اهداف نظام جمهوری اسلامی ایران بسیار کارساز است.

ولایتی در ادامه افزود: امروز وظیفه همه مردم ایران با توجه به قرار گرفتن کشور در شرایط حساس منطقه ای، بسیار سنگین است که در این میان دانشجویان مسئولیت خطیری را در پایداری و ثبات ایران و نیز تسریع در اهداف سند چشم انداز به دوش دارند.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
8 + 4 =