رسولی پور در گفتگو با مهر:

هیئت آمریکایی می‌تواند تصویری صحیح از فضای ایران را منعکس کند

شناسهٔ خبر: 676786 -
رئیس مرکز گفتگوی ادیان سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با اشاره به اینکه اعضای هیئت اعزامی رهبران دینی و فعالان صلح نیویورک با حضور در ایران از نزدیک با فضای دینی ایران آشنا شده و می توانند منعکس کننده تصویری صحیح از این موقعیت باشند، هدف از این سفر را تلطیف فضایی دانست که به واسطه تبلیغات منفی رسانه ها و رژیم صهیونیستی علیه ایران به وجود آمده است .

دکتر رسول رسولی پور رئیس مرکز گفتگوی ادیان سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: پیرو برقراری ارتباط مرکز گفتگوی ادیان با مؤسسه "رهپویان صلح" (FOR) به عنوان قدیمی ترین مؤسسه دینی فعال در زمینه صلح آمریکا این گروه از نیویورک به ایران سفر کرده اند.

وی افزود: ما همچنین با نخستین هیئتی که از این مؤسسه به ایران سفر کردند گفتگو کرده و طی برنامه ریزیهای انجام شده اعلام می توانیم برای سفر آنها و دیدارهایی که باید صورت گیرد برنامه ریزی کنیم.

دکتر رسولی پور با اشاره به حضور تعدادی یهودی در این هیئت گفت: با توجه به فضای پر تنشی که صهیونیستها و رژیم اشغالگر قدس علیه ایران به راه انداخته اند بازدید عینی این افراد از ایران می تواند تصویر صحیحی از جمهوری اسلامی ایران و رویکرد آن نسبت به جامعه یهودی منعکس کند.

وی همچنین گفت که این هئیت دینی تاکنون از مدارس و کنیسه های یهودیان ایران دیدار کرده و با جامعه یهودی کشور گفتگو داشته اند تا به بررسی عینی این مطلب بپرازند که آیا براساس ادعای رسانه های غربی جامعه یهودیان ایران با مشکلات خاصی مواجه هستند یا خیر.

این گروه همچنین تاکنون با اسقف اعظم سبوه سرکیسیان رئیس شورای خلیفه گری ارامنه تهران دیدار و گفتگو کرده و در حال حاضر در سفرهای خود به اصفهان و شیراز به سر می برند و پس از آن از شهر مقدس قم دیدار کرده و به تهران باز می گردد.

رسولی پور از برگزاری نشست گفتگوی دینی هئیت اعزامی نیویورک با برخی از اندیشمندان مسلمان شیعه ایران در طول هفته آینده خبر داد گفت: براساس برنامه ریزیهای انجام شده احتمال دیدار این هئیت با شخصیتهای سیاسی نیز وجود دارد اما تاکنون جزئیات این امر مشخص نشده است.

رئیس مرکز گفتگوی ادیان در رابطه با سفر نخستین خاخام زن یهودی به عنوان یکی از رهبران این هئیت اعزامی گفت: وی یکی از اعضای مؤثر جامعه یهودی مستقل از رژیم صهیونیست است و پیش از سفر به ایران دیدگاه های مثبتی درباره ایران داشته است و با هدف تلطیف فضایی که علیه ایران تبلیغ شده در این سفر شرکت کرده تا پس از سفر خود تصویر مثبت و روشنی از ایران منعکس کند.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
1 + 13 =