زندگینامه مولانا به پیشخوان آمد

شناسهٔ خبر: 704259 -
"دریا به دریا" (زندگینامه مولانا جلال الدین) نوشته محمد ناصری توسط سوره مهر منتشر شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سوره مهر، این کتاب از مجموعه کتابهای مفاخر ملی مذهبی به طور کوتاه زندگی مولوی - عارف و شاعر قرن هفتم - را از زمان کودکی و زندگی در بلخ تا مهاجرت از بلخ (افغانستان) و اقامت در قونیه ( ترکیه) و نهایتا وفات وی در سال 672 ( ه ق) به تصویر می کشد.

ناصری درباره این کتاب گفته است: "این کتاب در واقعی قدم اول است برای آشنایی با مولانا. سعی کرده ام خیلی خلاصه و مختصر به زندگی مولانا از ابتدا تا انتها بپردازم و خواننده را نسبت به شخصیتی چون مولوی حساس تر و علاقمند تر کنم."

وی همچنین درباره ابعاد شخصیتی مولانا در این کتاب گفت: "این اثر قطره ای از دریای شخصیت مولاناست. سعی کرده ام که اهم رویدادهای زندگی مولانا و همه ابعاد شخصیت وی را بیاورم و تلاش نکرده ایم در این متن کوتاه یک جنبه از زندگی مولانا را مد نظر قرار دهم."

ناصری با اشاره به اینکه مولانا از جمله شاعرانی است که تقریبا از زمان خود آثاری درباره او نوشته شده، کتاب های مناقب العارفین (افلاکی)، زندگینامه مولانا جلال الدین (احمد سپهسالار)، مولانا و طوفان شمس (عطاء الله تدین) و پله پله تا ملاقات خدا (عبدالحسین زرین کوب) را از جمله منابعی دانست که در نگارش "دریا به دریا" بیشترین استفاده را از آنها برده است.

"دریا به دریا" در 78 صفحه در قطع رقعی و با قیمت 8000 ریال منتشر شده است.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
9 + 0 =